Tažné za 4000Kč

Vše okolo tahání přívěsů, karavanů a tažných zařízení.
Odpovědět
jonny308
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte pro 27, 2011 8:48 pm

Tažné za 4000Kč

Příspěvek od jonny308 »

Vlastnoručně jsem si namontoval tažné zařízení na Forestíka MY09. Celkem snadná akce, suma sumárum i s TP za 4000Kč. Mám fotky a rád poradím, máte-li zájem :-)
siezer
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: pon bře 24, 2014 7:23 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné za 4000Kč

Příspěvek od siezer »

Co máš za značku tažného? Já pořízení stále odkládám. Fotky klidně dej....jsme sice subaristi šikovní, ale návod se hodí.
Forester 2,0X 116kW MY2006 LPG
jonny308
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte pro 27, 2011 8:48 pm

Re: Tažné za 4000Kč

Příspěvek od jonny308 »

Zkouška odpovědi, nějak se mi nedaří
jonny308
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte pro 27, 2011 8:48 pm

Re: Tažné za 4000Kč

Příspěvek od jonny308 »

Tak to vyšlo....
Koupil jsem ho na www.tazne.cz, kód GS1035A s přípojkou 761879 za 3.740,-. Výrobce GALIL, Slovensko. Bytelná práce. Pořádné kusy železa silně pozinkované.
S odesláním fotek mám problém, snad v další odpovědi to vyjde :-)
jonny308
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte pro 27, 2011 8:48 pm

Re: Tažné za 4000Kč

Příspěvek od jonny308 »

Fotky jsem zazipoval (73MB), ale server hlásí chybu zabezpečení. Nelíbí se mu, že nemůže ověřit autenticitu souboru. Poraďte, jak je mám poslal. Dík.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné za 4000Kč

Příspěvek od VDC »

73 MB je trošku moc. :-) To budeš muset fotky zmenšit a nebo je nahrát někam, kde velikost nevadí a sdílet odkazy na ně... :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Tažné za 4000Kč

Příspěvek od mnov »

Montáž závěsu je v pohodě, to zvládne cvičená opice. :-)
Ovšem potom se musí na STK atd.
Já to jednou dělal a vše OK až na magistrátu Prahy, při přihlášení změny, jsem byl odkázán přímo na technika.
Tam mi bylo řečeno, že když jsem si to dělal sám, tak to určitě upadne atd. :-) Nicméně jsem měl STK kontrolu a tak to musel zapsat do papírů. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
jonny308
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte pro 27, 2011 8:48 pm

Re: Tažné za 4000Kč

Příspěvek od jonny308 »

Pro Seizer: když mi pošleš mail na j.cvejn@volny.cz, pošlu Ti fotky přes Uschovnu
Uživatelský avatar
radahav
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 08, 2016 3:12 pm
Jméno a příjmení: Radek Haviger

Re: Tažné za 4000Kč

Příspěvek od radahav »

Dobrý den, sháním tažné na forestra, nepotřebuji nic extra jen aby to splnilo účel. TZ za 4tis. cena se mi líbí ,byl nějaký problém to přihlásit? výřez do nárazníku? elektro instalaci jste připojil na tvrdo nebo jste koupil nějaký konektor? Jak to vypadá na autě, foto by nebylo?
Subaru Forester 2008 110kW lpg
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Tažné za 4000Kč

Příspěvek od Mira »

No rozhodně bych to zapojení svěřil někomu, kdo tomu fakt rozumí. Každej autoelektrikář si s instalací a zapojením zásuvky poradí a nebudeš mít problém s přihlašováním na STK. A je možný, že auto má už nějakou předpřípravu, ale to nevím, snad ostatní.
Jinak ten závěs bych bral určitě pozink, protože jsem neviděl tažný, co by po roce nebylo jak liška. Třeba já už ho 3 rokem natírám, ale furt nejsem hotovej, páč jsem ještě nezačal. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Tažné za 4000Kč

Příspěvek od draconis »

Mira píše:bych to zapojení svěřil někomu, kdo tomu fakt rozumí. Každej autoelektrikář si s instalací a zapojením zásuvky poradí
Bohužel to jsou někdy odlišné věci. "Poradí" si s tím každý, i neautoelektrikář. Já mám naopak zkušenost, že nemálo autoelektrikářů si práci dost usnadňuje a spoustu věcí neřeší. Ne tedy z osobní zkušenosti, ale vidím to na spoustě aut, co mi přijedou na instalaci do práce... Určitě do dát nějaké ověřené firmy s kladnými referencemi. Ono totiž co funguje a není vidět, to nikdo neposoudí, dokud se to neposere nebo neodkryje... :-)
jonny308
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte pro 27, 2011 8:48 pm

Re: Tažné za 4000Kč

Příspěvek od jonny308 »

Ahoj,
s přihlášením,tedy otipováním na STK za 110Kč, jsem problém neměl. Ozkoušeli zapojení zásuvky a to bylo vše. Ověřit mechanickou montáž stejně neměli šanci neboť je to skryté ve vzpěrách a pod nárazníkem. Na autě je připravený konektor, ale v dodávce není žádný protikus není, takže jsem kabely nacvakl pomocí dodaných spojek přímo na vodiče vedoucí ke konektoru. Jsem elektrikář, takže no problem :-). Pokud někdo chcete foto z montáže, pošlete mi mail na j.cvejn@volnz.cz a pošlu je přez Uschovnu.
Odpovědět

Zpět na „Tažné zařízení a přívěsy“