Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Rediax
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: stř pro 08, 2021 4:34 pm

Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od Rediax »

Dobrý den,

chystám se koupit Subaru Imprezu wrx sti rv.2012 Auto je aktuálně na PL spz a přihlášené v polsku. Původem je auto dovezeno z kanady.
Má evropské budíky, přední i zadní světla. Chybí mlhovka vzadu. Zajímá mě jestli bude problém s přihlášením v ČR a případně co všechno musím řešit. Jestli se to vůbec vyplatí nebo jestli mám koukat po jiném autě.
Za případné rady budu rád.
Díky
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1263
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od strider »

Zadni mlhovka je povinna pokud vim. Problem to bude pri prilezitosti prvni kontroly na STK. (coz nemusi byt hned po koupi kdyz se necha prepsat polska na dobu jeji platnosti, ale jakmile pak vyprsi..) .. Tem amerikam je dobry se vyhnout pokud clovek fakt presne nevi co dela. V zasade se vyplati tu torturu podstupovat pouze v pripade absolutni nutnosti vlastnit model, ktery nebyl nikdy dostupny v evrope..
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3140
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od dracekvo »

Nevím jak kanada. Ale u jeepu z USA jsem měl ve vyjímkách zapsané kromě světel i pásy a skla. Že měli jinou normu, než EU. Nebo vlastně neměl, protože byl dovezený ještě před platností toho zákona v roce 2001. O to větší sranda byla s technikama na STK. Člověk jim musel mávat před xichtem papírem z ministerstva, kde to bylo jasně napsaný jak mají s takovejma vozama nakládat.
Pokud by to bylo dovezené později, tak by musel mít vše co bylo označené normou DOT zapsaný ve vyjímkách. Jinak to znamenalo výmenu za díly s EU normou.
A není to jen o STK. Některé díly můžou být taky jiné. A některé servisy od toho dávají ruce pryč, protože jim to nestojí za ty problémy.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1117
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od pufko »

Všetko čo nemá normy schválené pre EU by malo byť vymenené inak hrozí problém na STK.
Najhoršie že človek do toho nevidí, celý ten proces porieši nejaký "vybavovač" a potom ked prejdú dva roky a treba novú STK tak ho vyhodia ako špinavú handru. Na SK už sa priamy dovoz "údajne" ani nedá prihlásiť, pretože v TP nie sú schválenia pre EU. Teda najskôr musí byť prihlásené niekde v EU, kde mu dopíšu do TP europske normy a potom sa už dá prihlásiť. Ale najčastejšie sa potom narazí práve na dalšej STK

Napríklad u mojeho Legacy US, ktoré som kúpil kedysi dávno z CZ ako havarované som menil aj vodičov pás. Ten mal ale iný ten plech ktorým sa zapínaš. Teda pôvodný US pás som musel premotať do nevystreleného EU aby som sa vedel zapínať a nesvietila mi porucha ABG.
Alebo vymeniť aj to zapínanie na sedačke z EU modelu
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 962
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od Augi »

strider píše: pon říj 30, 2023 2:13 pm Tem amerikam je dobry se vyhnout pokud clovek fakt presne nevi co dela. V zasade se vyplati tu torturu podstupovat pouze v pripade absolutni nutnosti vlastnit model, ktery nebyl nikdy dostupny v evrope..
Naprosto souhlasím, raději bych se tomu vyhnul.
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Rediax
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: stř pro 08, 2021 4:34 pm

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od Rediax »

dracekvo píše: pon říj 30, 2023 8:33 pm Nevím jak kanada. Ale u jeepu z USA jsem měl ve vyjímkách zapsané kromě světel i pásy a skla. Že měli jinou normu, než EU. Nebo vlastně neměl, protože byl dovezený ještě před platností toho zákona v roce 2001. O to větší sranda byla s technikama na STK. Člověk jim musel mávat před xichtem papírem z ministerstva, kde to bylo jasně napsaný jak mají s takovejma vozama nakládat.
Pokud by to bylo dovezené později, tak by musel mít vše co bylo označené normou DOT zapsaný ve vyjímkách. Jinak to znamenalo výmenu za díly s EU normou.
A není to jen o STK. Některé díly můžou být taky jiné. A některé servisy od toho dávají ruce pryč, protože jim to nestojí za ty problémy.
Dílů se moc nebojím, spíš sem na to koukal kvůli ceně no. 400k za imprezu 2012 mi přišlo dost dobrý, když je v hezkým stavu až na pár prkotin. Respektive v ČR jsou všechny kolem 500k+. Spíš sem si říkal jestli to prostě mám risknout nebo ne :D Abych v tom nakonec taky nebyl za 500k jen protože budu muset měnit díly.

Každopádně díky za názory, zatím mi většina lidí říká že se na to mám vybodnout. A já už se tak zamiloval. Protože můj outback už je zralej tak na dojetí no.
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od bushman1 »

Když jsme dva roky zpátky řešili auto pro ženu, uvažoval jsem i o americkém WRX 2015, protože na Mobile.de se daly koupit za super ceny.
Jenže pak jsem začal zjišťovat jaké jsou problémy na STK a že ne každý servis si s amerikou umí/chce poradit a radši jsem to odpískal a koupili jsme evropské auto.
A to ani nemluvím o tom, že ne úplně bezvýznamná část těch dotažených amerik jsou opravené totálky.

400 tisíc za STI 2012 mi přijde podezřele málo, pokud má jít o sedan.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Rediax
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: stř pro 08, 2021 4:34 pm

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od Rediax »

No nevím jestli sem můžu dát odkaz no, ale proč ne, po tom co sem zjistil, budu rád za názory.

https://auto.bazos.cz/inzerat/176159733 ... manual.php

Jako naživo to bylo pěkný. Kanadskej dovoz no. Týpek jich má víc, některý i s kovaným motorem. Vyměnil světla vepředu i vzadu, budíky jsou ok v Km/h jediný co asi tak že nejsou pásy EU a chybí ta mlhovka vzadu. Koroze je minimální, jako něco tam je ale žádná hrůza no, odrbat spodek a navoskovat.
Tak nevím jestli to riskovat, jestli to je opravená totálka asi nezjistím X-&

Na přihlášení sem sehnal člověka co mi to kdyžtak všechno vyběhá a zařídí, ale samozřejmě to není zadarmo.
Už dlouho se to ve mně takhle nepralo abych se nemohl rozhodnout jestli to vzít nebo ne.
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1117
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od pufko »

Carvertical stojí tu v EU všeobecne dosť za H***O, ale v prípade ameriky to funguje celkom dobre.

Ja som si na základe toho potvrdil že bola aj nejaká nehoda v USA a taktiež som videl kolko malo vozidlo najazdené v USA a následne v EU a tak nejak mi vyšlo že to nebola stočenka.

Či sa to oplatí??? Vyzerá pekne, zvlášť v sedane ich v tejto generácii moc nebehá, väčšinou hatchbacky.
Prvú vadu čo vidím sú chýbajúce bočné smerovky, to by na SK neprešlo (sám som dorábal 4 roky dozadu), skrátka musia byť a hotovo, tak ako musí byť zadná hmlovka. Odchod a dorobiť a nikoho nezaujímalo že to auto (US model 2005) bočné smerovky od výrobcu nemalo - až model 2006...
A to tiež nie je sranda, pretože som musel zohnať celé druhé spätné so smerovkou, tam bol samozrejme viacpinový konektor. Teda zohnať aj dalšie konektory na pôvodnú kabeláž dverí, natiahnúť dalšie káble a prepinovať pôvodný 8 pinový na 10 pinový konektor, tak aby sa zrkadlo len pripojilo.
Teraz mám na predfacelifte zrkadlá z faceliftu. Druhá možnosť bola nalepiť obojstrannou páskou nejaký LED pásik na kraj blatníka aby netrčal káblik a pripojiť k smerovke, alebo tretia možnosť urobiť dieru do blatníka a použiť nejakú bočnú smerovku z nejakého auta...

Človeka to naserie, ale stále sú to veci, ktoré sa dajú relatívne jednoducho dorobiť, ale horšie je aby sa človek triasol čo si zasa vymyslia za dva roky.
Napríklad spomenuté okná. Čelné mám už EU, po tom čo origo prasklo a doma mám dve bočné okná na vodičovú stranu z EU modelu
Najhoršie ak by im začalo vadiť že US model nemá naklápanie svetiel a to ani ručné kolečko a ani automatickú niveláciu
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Rediax
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: stř pro 08, 2021 4:34 pm

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od Rediax »

pufko píše: úte říj 31, 2023 8:34 pm Carvertical stojí tu v EU všeobecne dosť za H***O, ale v prípade ameriky to funguje celkom dobre.

Ja som si na základe toho potvrdil že bola aj nejaká nehoda v USA a taktiež som videl kolko malo vozidlo najazdené v USA a následne v EU a tak nejak mi vyšlo že to nebola stočenka.

Či sa to oplatí??? Vyzerá pekne, zvlášť v sedane ich v tejto generácii moc nebehá, väčšinou hatchbacky.
Prvú vadu čo vidím sú chýbajúce bočné smerovky, to by na SK neprešlo (sám som dorábal 4 roky dozadu), skrátka musia byť a hotovo, tak ako musí byť zadná hmlovka. Odchod a dorobiť a nikoho nezaujímalo že to auto (US model 2005) bočné smerovky od výrobcu nemalo - až model 2006...
A to tiež nie je sranda, pretože som musel zohnať celé druhé spätné so smerovkou, tam bol samozrejme viacpinový konektor. Teda zohnať aj dalšie konektory na pôvodnú kabeláž dverí, natiahnúť dalšie káble a prepinovať pôvodný 8 pinový na 10 pinový konektor, tak aby sa zrkadlo len pripojilo.
Teraz mám na predfacelifte zrkadlá z faceliftu. Druhá možnosť bola nalepiť obojstrannou páskou nejaký LED pásik na kraj blatníka aby netrčal káblik a pripojiť k smerovke, alebo tretia možnosť urobiť dieru do blatníka a použiť nejakú bočnú smerovku z nejakého auta...

Človeka to naserie, ale stále sú to veci, ktoré sa dajú relatívne jednoducho dorobiť, ale horšie je aby sa človek triasol čo si zasa vymyslia za dva roky.
Napríklad spomenuté okná. Čelné mám už EU, po tom čo origo prasklo a doma mám dve bočné okná na vodičovú stranu z EU modelu
Najhoršie ak by im začalo vadiť že US model nemá naklápanie svetiel a to ani ručné kolečko a ani automatickú niveláciu

No jak koukám žádná impreza nemá boční směrovky co koukám na ostatní v bazaru. Ročníky 2011-2013 Tak nevim :D Teda co se týče STI verzí v sedanu hlavně. Carvertical zkusím, napsal sem si o VIN tak sem zvědavej co to vyflusne.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18807
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od hamoun »

tyhle imprezy maji směrovky v zrcátkách ...
škoda superb
ex WRX 2008
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1117
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od pufko »

Rediax píše: úte říj 31, 2023 7:36 pm Na přihlášení sem sehnal člověka co mi to kdyžtak všechno vyběhá a zařídí, ale samozřejmě to není zadarmo.
Už dlouho se to ve mně takhle nepralo abych se nemohl rozhodnout jestli to vzít nebo ne.
Na toto špecialne POZOR!!!!!!!!
Pretože ten vybavovač má známosti a on ti to aj vybaví, ale potom ked pôjdeš na STK o dva roky sám bez vybavovača v inom okrese, na inej STK, cez iného technika, tak aby si nebol prekvapený, ono sa za tie dva roky môže všeličo zmeniť a problém môže mať aj vybavovač.

Tu ku kamošovi čo má servis prišla presne taká požiadavka, že treba STK na Mustang z USA a to bola nejaká +-2015.
Ponúkal 1000€ za vybavenie...
A nikto sa toho ani nechytil, pretože už bol záznam závad z inej STK, odkial ho vyhodili a to je to najhoršie, pretože na opakovanej STK sa prioritne kontroluje či tie závady sú odstránené.
To si žiaden technik nezoberie ani za 1000€, lebo čo má napísať do protokolov? Sú veci nad ktorými sa dajú prižmúriť oči, ale pri závadách pre ktoré auto vyhodili sa to nedá (na slovensku nie - to mi bolo vysvetlené pred 4 rokmi ked som musel na rýchlo zhánať zrkadlá so smerovkami - dokedy nebudú smerovky na boku dovtedy nebude STK a nikoho nezaujíma že to auto to nemalo, že to je zásah do elektroinštalácie). Môžem ísť aj na 5 rôznych staníc STK, jednoducho neprejdem na žiadnej, lebo žiadne technik neprižmúri oči nad chýbajúcimi smerovkami a nevyrieši to ani úplatok
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Rediax
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: stř pro 08, 2021 4:34 pm

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od Rediax »

hamoun píše: úte říj 31, 2023 9:42 pm tyhle imprezy maji směrovky v zrcátkách ...
No vida, jak na outbacku. Koukám že ta co ji chci je v zrcátkách nemá, takže počítám že to bude na vyjímku, nebo výměnu.
Ani sem si skoro nevšiml.
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1263
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od strider »

pufko píše: úte říj 31, 2023 8:34 pm Carvertical stojí tu v EU všeobecne dosť za H***O, ale v prípade ameriky to funguje celkom dobre.
Nikoliv. Kdyz sem shanel na jare forester, tak mi to naslo nehodu u auta ze Zlina, kterou mi majitel taktne zatajil za coz sem ho pak mohl poslat do haje :) Za me to funguje i u nas dobre.


jinak teda ad impreza - pokud je rozhodujicich 100tis. kc, tak je to imho stejne spatne, protoze tolik to auto sezere i za rok provozu. To rozhodnuti fakt neni o tom jestli to auto stoji 400 nebo 500... to je uplne o necem jinym nekde jinde.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1117
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Přihlášení vozu Impreza WRX STI

Příspěvek od pufko »

Na SK Carvertical nestojí ani za deravú bačkoru. Ja som si to preveroval asi po 7 rokoch, odkedy som ho kúpil z CZ a jediné záznamy boli z USA a počiatočný zápis nájazdu z CZ a teraz neviem možno aj z SK ako som to kúpil a okrem toho absolútne nič...
Ani nehoda z CZ a ani záznam km z niekolkých absolvovaných STK na SK. Prišlo mi to že len "ukradli" graf nájazdu zo slovenského webu SEKA (tam tiež nevidno čísla) a z tej krivky nejaký soft "vypočítal" orientačný nájazd, nakolko mali za prvých 5 rokov konkrétne čísla...

Na tie info čo sa udialo s autom v USA to funguje dobre, ak to nájde aj niečo z PL kde bolo zaregistrované, tak to bude len bonus navyše.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Odpovědět

Zpět na „Impreza“