Oboznamenie a ziskavanie informacii wrx/sti 03-07

Odpovědět
Ment
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 10, 2017 7:25 pm
Jméno a příjmení: Gregor Ment

Oboznamenie a ziskavanie informacii wrx/sti 03-07

Příspěvek od Ment »

Dobry den,
Mam v plane si kupit imprezu 2 generacie bud blobeye alebo hawkeye a este tiez neviem , ze ci chcem wrx alebo sti. Sledujem tieto auta uz velmi dlho, som velky fanusik a bude to moje prve auto, lenze bohuzial sa nemam s kym poradit a som casto na internete takze vacsinu informacii ziskavam tu a preto som aj tu. Z toho co som zistil vam poviem co, a vy mozte posudit a poradit viac. Niektore vyrazy budu v anglictine , ale myslim si ze sa pochopime. K wrx/sti debate pocul som ze wrx ma horsiu prevodovku a vykon umiera po 5500 otackach sti je zevraj v tej prevodovke o krok vpred. porovnavat ich moc nechcem pojdem teda k dalsiemu bodu, casto som pocul vyrazy swaybars ktore vlastne pomahaju understeeru sposobenym pohonom vsetkych kolies, aky mate na to nazor? je to horsie v zakrutach ako predokolky? Potom dalsi taky z mensich upgradov co som pocul boli unequal length headers (nie rovnako dlhe hlavice)- hlavice z/do motora zevraj po vymene za stockove ktore su rovnako dlhe motor lepsie dycha a aj vykon pojde hore. Dalsia vec ktoru som chcel zistovat a je velmi dolezita podla mna je udrzba vozidla takze hlavne brzdy, pneumatiky olej a tak dalej, cital som ze lepsie brzdy uz vyjdu nad 1000 eur, neviem aky mate na to vy nazor popripade co vy pouzivate a tak dalej, pneumatiky takisto nemam ani tusenia a tak rovnako olej. Auta hladam hlavne na mobilede alebo autoscout, neviem aky mate nazor na nakup auta z inej krajiny, hlavne sledujem nemecko , svajciarsko , rakusko , taliansko. Ceny , ktore som ja nasiel boli asi nasledujuce: wrx blobeye(03-05) bol od 9000 -12 000 eur, hawkeye wrx (06-07) bol od 13 000 do 16 000 eur max , sti blobeye bol od 15 000 a hawkeye sti od 17 000 a vyssie, hladal som len auta do 125 000 km na to by som tiez ziadal radu, zivotnost motora a ako to funguje ako daily auto.
Z takych vizazistickych veci co by som chcel, su folie , jvc displej na palubnu dosku casom mozno parkovaciu kameru a urcite nejake zabezpecenie aj proti lupezi alebo aspon nejake gps nech viem poziciu auta najst. Dalsia otazka je ze ci sa kradne vela ludi hovori ze sa kradnu zvacsa nemecke auta ale neviem. Potom neskor by som chcel zainvestovat do lepsieho sedadla nejake sparco/recaro a aj volant ale to uz je vedaljsie. Najviac by som chcel z technickej stranky pozistovat/poradit.
Viem ze to urcite znie niektorym ludom vtipne a tak ale chcem sa pridat aj ja do tejto familie a vzdy ma zaujimali tieto auta, skoda ze nemam s kym diskutovat toto v reale a hladat takto na internete info. Budem vdacny za kazdu informaciu.
Este jedna otazka, existuju nejaki mechanici na cz/sk co sa zameriavaju na ej 25 motory? a samozrejme aj vyfuk ktory by som tiez riesil nejaky aftermarket Cobb alebo nieco na ten styl. Dakujem dopredu za vsetky odpovede ci uz negativne alebo pozitivne!
Naposledy upravil(a) Ment dne čtv led 12, 2017 10:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Oboznamenie a ziskavanie informacii wrx/sti 03-07

Příspěvek od Mareka »

Vítám nového kolegu!
Ohledně konkrétních info k WRX odpoví majitelé, jen k těm obecným dotazům:
- Subaru se rozhodně nekrade (kdo by to chtěl?), u těch vymazlených s křídlem vzadu spíše hrozí, že se někdo bude chtít projet
- servisáci se na konkrétní typ motoru nezaměřují, hlavní je najít servis kde umí opravit Subaru (ala AWD, Boxer Auto, Proturbo, Subaru Dobřany ...)
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Ment
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 10, 2017 7:25 pm
Jméno a příjmení: Gregor Ment

Re: Oboznamenie a ziskavanie informacii wrx/sti 03-07

Příspěvek od Ment »

Dakujem za info:) este som zabudol na tlmice tie neviem po com idu take standartne nic extra nechcem hrotit. Cenim kazdy kus info!
Odpovědět

Zpět na „Impreza“