Impreza ztrácí se voda z expanzky

Kjuba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 20, 2012 1:26 pm

Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Kjuba »

Zdravím chlapi, Impreza 2002 2.0GX . . prosím Vás ztrácí se mi voda z té nádoby co je na chladiči, expanzka to asi nebude protože žádné tlaky v ní nejsou, ale je to jakoby přepad z chladiče, když se otevře víčko. Chladič je plný, do expanzky naliju mezi min a max a za pár dní je tam jen na dně. Nevíte kde by se ta voda mohla ztrácet? Jsou tam udělané tedka hlavy nově, všechno přetěsněno, vyměněný chladič, termostat i víčko. Auto nekouří a nikde nic neprosakuje ani neteče. Pod víčkem oleje emulze není. Je možné že ještě pořád nasává do chladícího systému? Při sundani hlav, chladiče a sání šla všechna voda ven určitě.

Díky za radu začínám být zoufalý :-)
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Marty73 »

Nejblbější dotaz :) - po hadicích jsi šel a pod autem se ti louže nedělá? Když se to skládalo třeba. To je lepší varianta. Ta horší je, že si bere vodu motor a ani tam nemusí být viditelné příznaky. Když jsem zajížděl já, stále jsem měl kontrolovat vodu a olej, kdyby se to nepovedlo dobře složit. Kde ti to dělali?


Sent from my iPad
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Kjuba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 20, 2012 1:26 pm

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Kjuba »

Nikde nic neteče, pod autem i kapotou všude sucho. Nikde není emulze ani pod olejovým míčkem ani na měrce. Z výfuku nekouří.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Slavek_xxx »

Kjuba> a kolik jsi toho od opravy najel? Par set kilaku muzou byt v topeni jeste bubliny... Ja jsem po oprave hlav u H6 taky musel jednou dolit - asi 2 deci. A to uz jsem najel skoro 1000km.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Kjuba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 20, 2012 1:26 pm

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Kjuba »

Slavek> najel jsem už tak 1000-1500 km a nalil jsem tak 1,5L .. Liju jen fridex. V autě mám LPG takže další přídavek do chladícího systému. Jinak topení topí takže to by mělo být odvzdušněné. Vůbec netuším. Zítra to zkusím ještě jednou prolézt celé, ale fakt nevím.

Kdyby nasaval motor tak by to přece hulilo bíle, nebo by se někde dělala ta proslulá emulze po které není nikde ani zmínka. Ztrácel by motor výkon nebo by se přehříval?
Kjuba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 20, 2012 1:26 pm

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Kjuba »

Ještě dokáže si chladič nasát zpátky vodu z té nádoby přes hadičku pod víčkem? Funguje to oboustranně? Že pokud je přetlak tak rozumím že vytlačí víčko a voda přeteče do te nádoby. Ale že se ztrácí .. to jako že jak kapalina chladne tak se snižuje objem vznikne podtlak a to víčko ho pustí i opačným směrem a nasaje si z té nádoby? Protože spodem ta nádoba už nikde s chladičem být spojena nemůže to by tlakovalo jak na škodovce do expanzky.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Slavek_xxx »

Je to presne jak pises, do expansky jde prepadem a po vychladnuti to stejnou hadickou nasaje zpet.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Kjuba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 20, 2012 1:26 pm

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Kjuba »

Tím pádem to buďto bylo fest zavzdušněné ještě a zkusím dolívat dál .. a nebo žere vodu motor i když nejsou vidět příznaky žádné. Každopadně dík za radu, zítra na to zkusím prolézt, změřit kompres ve válcích a všechno. Na něco se příjde snad. Ještě jednou díky
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Slavek_xxx »

No, 1.5 litru je dost... Ja za ty samy kilaky dolil neco pres 2 deci a to mam taky plyn. Netece ti treba chladic? Ja ho musel menit, byl v rohach prorezlej a rosil.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Kjuba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 20, 2012 1:26 pm

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Kjuba »

chladič jsem právě vyměnil protože jak jsem měl prdlé těsnění pod hlavama tak to vařilo a chladič začal prosakovat. Začínají mě zase brát mory.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Slavek_xxx »

Hlavy jsi nechal rovnat, predpokladam. A tesneni jsi daval jaky?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Kjuba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 20, 2012 1:26 pm

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Kjuba »

Jojo hlavy jsem srovnané, jsou kompletně zrepasované i co se týče vahadel, sedel a různých jiných heblat. Jinak těsnění Victor Reinz. Byly na to slušné ohlasy tak snad by to mělo být ok.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Slavek_xxx »

Pak to nemuze sat vodu. Decka na sto kilaku skoro nejde pozorovat, pokud se to deje za jizdy. Jedine to nazhavit, postavit do suchy garaze a turovat...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od Slavek_xxx »

Prave jsem prisel na to, kde to sakne u me H6ky. Jak mam novej chladic, tak ten vyvod z pod vicka do prepadovy nadrzky je asi o fous mensi nez na originale a malicko (par kapek) mi tam teklo. Bud hadicku zariznu aby tesnila, nebo tam dam nejakou svorku.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 918
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: Impreza ztrácí se voda z expanzky

Příspěvek od macasubaru »

když to je tak málo tak to klidně stačí se odpařit.ani to nemusíš vidět.když to je tak jak říkáš,,tak bych skusil lehce natlakovat vodní soustavu a projeví se unik.mám zátku s ventilkem a po nafouknutí kouknu jak drží tlak po čase.ale většinou se to ukáže prosakováním v nějakém místě.
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Odpovědět

Zpět na „Impreza“