nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od M.Z. »

Já nevím, ale jít z S4 do naftové Imprezy...
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
premek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv čer 19, 2014 9:51 pm
Jméno a příjmení: premek glin
Bydliště: havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od premek »

jo dovezt prevodovku neni problem. at uz to subaru koupim nebo ne :) vlastne cokoli neni problem, jen se musi pocitat s tim ze to neco stoji.. ale neni problem to nacenit.. ..

v tom subaru z ostravy se zhledla pritelkyne…a benzin se ekonomicky nevyplati.. takze volba padla na diesel….tak pro vysvetleni
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od Mira »

No pokud i najede ročně desetitisíce km, tak se ekonomicky benzín pořád vyplatí. Už jen kvůli tomu, že ročník tohoto vozu je problematický, jsou problémy s motory a spojkami a pak ještě DPF filtr, EGR ventil, vstřiky, čerpadlo a ostatní věci, které u bezinu nejsou. A pokud nejezdí převážně dlouhé trasy a z větší části pouze cukačky po městě, tak je ropa ta nejhorší varianta navíc u ojetého kusu. A vůbec, naftový motor je jen úlitba zákazníkům,kteří bez ní neumí žít. A do Imprezi je to úplná zvrhlost. Brrr.
Ale neberte mne jako odpůrce kamen příliš vážně.
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od Mareka »

Tak servisak (Stanek z Euromaster) mi potvrdil, ze auto je z rodiny, predchozi majitel ma treti subo (nyni STi) a auto u nej v servisu dostavalo nalezitou peci.

Takze zbyva jen zvazit vyhody a rizika nafta vs. benzin, udelat posledni kontrolu (vstriky, DPF...) a rozhodnout se.

Kazdopadne plati ze pro osobni prodiskutovani v OV jsem k dispozici (utery nebo od patku dale).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
dofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 342
Registrován: ned led 15, 2012 8:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Černoch
Bydliště: Jihlava

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od dofi »

Mira píše:No pokud i najede ročně desetitisíce km, tak se ekonomicky benzín pořád vyplatí. Už jen kvůli tomu, že ročník tohoto vozu je problematický, jsou problémy s motory a spojkami a pak ještě DPF filtr, EGR ventil, vstřiky, čerpadlo a ostatní věci, které u bezinu nejsou. A pokud nejezdí převážně dlouhé trasy a z větší části pouze cukačky po městě, tak je ropa ta nejhorší varianta navíc u ojetého kusu. A vůbec, naftový motor je jen úlitba zákazníkům,kteří bez ní neumí žít. A do Imprezi je to úplná zvrhlost. Brrr.
Ale neberte mne jako odpůrce kamen příliš vážně.
ja na dehtovou imprezu nemuzu dopustit, rozhodoval jsem se mezi ni a forestrem, a kdyz si predstavim ze bych ke spotrebe realny od stejnyho stojanu 7,2-7,5 u ní, byl u forestra v dehtu mel o litr vic a wrx impreza ( mimochodem patrně se stejnym podvozkem) tak 11-12. a to jezdim svizne pohodove a podstate se snazim neprekracovat limity o vic jak 30.
N/m jsou jen o trosicku horsi nez u turbo benzinu. tedy pokud se clovek pohybuje 2000-4000 ot. což k pohodove ceste staci, myslim ze zprevodovani je ok, 3 mesto, 4 okresky, 5 statovky, 6 dalnice. pokud se toho drzim tak mi to umoznuje v rozsahu 2-4t ot nesmirne plynule jet a kochat se.


PS: do prace to mam 86 km km coz po dalnici da od nastartovani do vypnuti motoru cca 40 min, a prumerem 130.
Vetsina lidi co jede MHD jsou na tom stejne, a ti co v Brne uzivaji primestke dopravy jsou na tom o dost hur.

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk
Forester 2007 2.0, Legacy 2006 3.0 spec b MT, Legacy 2014 2.0D, Audi Q7 2018 200kW, Audi A6 2015 3.0 235kW, Ford F-150 2018 5.0 V8
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od dethroned »

to jezdíš každý den? kolik už máš najeto? já teda souhlasím s názorem Míry, ale i přesto se mě impreza v dieslu zamlouvá. a na takovéto ježdění už dává smysl.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
dofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 342
Registrován: ned led 15, 2012 8:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Černoch
Bydliště: Jihlava

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od dofi »

dethroned píše:to jezdíš každý den? kolik už máš najeto? já teda souhlasím s názorem Míry, ale i přesto se mě impreza v dieslu zamlouvá. a na takovéto ježdění už dává smysl.
jezdim 3-4x tydne, ale ja mam 2011, euro 5, takze jsem stran kliky klidnejsi,. Dpf se taky nebojim pri mem stylu jizdy regenerace v lete kazdych 2000km, v zime jeste dele.
Byl jsem trochu nervozni ze vstriku, ale denzo uvolnilo dily k repasu takze cena od kamarada by byla kolem 2 litru za repas za jeden.
zbyva cerpadlo, jeste jsem neslysel ze by odeslo, a turbo.
ale to mas riziko u kazdy nafty.
jinak jezdim do 40000 km rocne, ale na naskup, se psem,....proste kratky cesty mam obludu od mitsu 2,4 benzin primy vstrik a taky perm. 4x4 ( a nyni jeden a pul motoru v zaloze :-) ) takze mu nakladam od nastartovani
takza u mne se diesl ma docela dobre

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk
Forester 2007 2.0, Legacy 2006 3.0 spec b MT, Legacy 2014 2.0D, Audi Q7 2018 200kW, Audi A6 2015 3.0 235kW, Ford F-150 2018 5.0 V8
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od newli »

Take se podelim o sve zkusenosti. Mam "rizikovy" diesel v legacy MY 2008/2009. Auto prodano na konci roku 2009, ale snad bylo vyrobeno jiz v roce 2008. Zatim mam najeto jen 55.000 km. Bojim se budoucnosti, ale zatim jsem spokojeny. Jezdim hodne kratke trasy (po Praze) a delsi cesty (o vikendech). Tipuji pomer tak 50:50. Vyhodou je, ze tenhle kousek jeste nema DPF. Snazim se tankovat pouze premiovou naftu, tak uvidime. Jeden by cekal, ze mam sotva zajeto, ale z jinych prispevku si rikam, zda uz nejsem ve 1/3, ci dokonce poloviny !!! :-(, zivotnosti motoru. Auto uz nema velkou cenu, navic v nem mam nezavisle topeni, takze s nim budu jezdit, dokud to pujde ;-) Imprezu v dieselu neznam, ale faktem je, ze spojka je dost tuha (a spojka i mozna choulostiva), takze imprezu v dieselu pro pritelkyni bych hodne zvazoval i pokud by auto nejezdilo jen ve meste. No vlastne bych ji koupil benzin :845:
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Houbar
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 79
Registrován: úte čer 12, 2012 8:58 pm
Jméno a příjmení: Petr Nohejl
Bydliště: Nymburk

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od Houbar »

já se taky přidám mám taky dehta v impreze kupoval jsem ho pred 2 lety měl najeto 70 tisic ted je tam o nejakých 40 tisic víc :) je to rok 2009 a zatim spokojenost ale je pravda že na EGR a DPF chce dát pozor já to mám vyřešené už mám egr zaslepen a DPF venku jinak s autem žádny problém mám tam spotřebu 6 litrů :) a co jsem koiukal tak sem našel že turbo stoji 65 tisic jestli je to možný :845: a vstřiky už se daj i repasovat už se nemusej kupovat nové. taky sem se toho bál při pořízení ale musim zatukat ::-DD: zatim sem spokojenej
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od newli »

DPF venku? ... no comment !!! :gunhim:
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od Subaru70 »

...jako ,,nafťák" si taky něco přihodim do debaty.Jak už tu zaznělo, pokud jsou krátké skladby cest, určitě bych naftu nevolil a zejména pak rizikové první dva ročníky tedy 08-09. Od 2010 prošly diesely změnami a už se tak nekazej, ikdyž to není samozřejmě záruka. Paradoxně nejvíce trpěli první ročníky Legacy a Outbacků s Imprezami a nejméně Forester..Dosud mi nikdo nevysvětlil proč, nicméně je to tak. Možná je to dáno způsobem jízdy. V každém případě dávat aditiva, prémiovou naftu, jezdit delší trasy a je jedno kolik najedeš za rok, podstatné je kolik najedeš na jedno otočení klíčku....Nafta je živější než benzín,ale otázkou je zda přítelkyně potřebuje tak živé auto, neboť i benzínová réza když se vytočí, tak jede velmi slušně..a ATMO motor ti vydrží nesmysl.....
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od Kolben »

Ja mam dýzla 2 roky a 4 mesice. Najeto 90tisic a s motorem a k tomu souvisejicima vecma (DPF,turbo apod.) nebyl nikdy zadny problem. Za celou dobu mam prumernou spotrebu 7.7 coz svedci o tom, ze se presouvam z bodu A do bodu B celekm svizne. Presto vse funguje tak jak ma. Na obyc naftu od Shellu a bez aditiv.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od Subaru70 »

Kolben píše:Ja mam dýzla 2 roky a 4 mesice. Najeto 90tisic a s motorem a k tomu souvisejicima vecma (DPF,turbo apod.) nebyl nikdy zadny problem. Za celou dobu mam prumernou spotrebu 7.7 coz svedci o tom, ze se presouvam z bodu A do bodu B celekm svizne. Presto vse funguje tak jak ma. Na obyc naftu od Shellu a bez aditiv.
..to je právě to, že už máš novější motor. Ty první diesely na tom byly hůř...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od quickly »

newli píše: Vyhodou je, ze tenhle kousek jeste nema DPF.
DPF máš, jen otevřené.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od quickly »

Houbar píše:DPF venku
Bacha na to, že od okamžiku vyndání DPF je auto nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích. Teď po tom půjdou jako slepice po flusu :850: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Impreza“