nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

premek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv čer 19, 2014 9:51 pm
Jméno a příjmení: premek glin
Bydliště: havířov
Kontaktovat uživatele:

nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od premek »

ahoj lidicky.. mam zajem koupit imprezu diesel 2009 ktera je na prodej v ostrave http://www.sauto.cz/osobni/detail/subar ... oFrom=list a po par hodinach stravenych studiem tady na foru.. se chci zeptat.. opravdu je to takova loterie kupovat boxera diesel s najetymi 150tis? v servisni knizce neni napsane ze by menily vstriky apod. jen datumy.. da se to nejak zjistit? auto by melo byt 11/2009 diky moc
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od quickly »

premek: kupovat dehtové Subaru bez znalosti předchozí historie je opravdu loterie. Bezpodmínečně před nákupem je potřeba auto dovézt do autorizovaného servisu, aby zkontrolovali vstřiky, spojku a DPF. Já jsem prodával dehtového forestíka s 218 tkm a měl jsem vše originál, jen jsem snižoval cenu kvůli potřebné výměně spojky. Pokud auto jezdilo delší trasy a dobře se dochlazovalo turbo, tak motor ani turbo nemusí vykazovat odchod do věčných lovišť. Je dobré kontaktovat servis, kde bylo auto servisováno.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
premek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv čer 19, 2014 9:51 pm
Jméno a příjmení: premek glin
Bydliště: havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od premek »

diky za odpoved. videl jsem servisni knizku ktera je vyplnena do 125tis km a posledni zaznam je 5/2012 .. dalsi servis do 149000 delali v serivsu v ostrave euromaster tuším pan stanek.. servis moc pekny a na vysoke urovni to vypada opticky …. podle zaznamu v servisu ktery si vede komplet.. se menilo lozisko na prednim kole, oleje a posledne vadny EGR ventil… diky teto posledni vymene mne napadlo jestli to nemuze mit souvislost s odchazejicimi vstřiky???? jinak prodavajici auto prodava od zimy a duvod prodeje je koupe imprezy STI coz potvrdil i servis.. ve kterem uz pan uztratil 60tis kc.. od podzimu :) …. jinak chod motoru je velmi tichy a interier velmi udrzovany… na 150tis km vypada skvele...
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od hamoun »

muzu kouknout na vsecko, krome motoru - to neposoudim ...
ale tady bude opravdu kriticky ten motor ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od quickly »

Já jsem na dehtovém forestíkovi měnil zadní ložisko, EGR měnila AndreaM. A podle mne EGR nemá spojení se vstřiky. Chtělo by to určitě návštěvu v autorizovaném servisu, aby to napíchli na diagnostiku a zkontrolovali věci výše uvedené. Jinak dehtové Subaru potřebuje jezdit delší trasy (v půměru by trasa měla být delší než 40 km - kvůli vypalování DPF), dochlazovat turbo a dávat si pozor na kvalitu nafty.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od Majer »

..osobně jsem viděl prasklou klikovku na dechtové impreze u Ladise - proturbo v dílně ...... a moc dobře se celkově o naftovém boxeru nevyjadřoval ....
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od VDC »

Majer píše:... a moc dobře se celkově o naftovém boxeru nevyjadřoval ....
To tak nějak nikdo z mechaniků, kteří s tím mají tu čest. Od Alse taky neuslyšíš žádná slova chvály. :)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od Majer »

.. for premek : najdi si www.proturbo.cz zavolej jim a poptej se na imprezu v dechtu .....ať pak netlučeš hlavou do zdi , nechci malovat čerta na zeď ...
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
premek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv čer 19, 2014 9:51 pm
Jméno a příjmení: premek glin
Bydliště: havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od premek »

no prave, dik kluci… ja to promyslim. auto jezdi a vypada super..ale co jsem volal par kamaradum co maji dlouha leta servisy. tak na diesel od subaru plivali spinu… . momentalne uz jeden shani motor a pulroku ho nemuze sehnat.. objevil se jeden za 70tis.. a hned pryc… .. nevite nekdo kolik stoji treba nove vstriky nebo turbo??? osobne mam audi S4 2010.. a mel jsem vzdy koncernove vozy a spokojenost maximalni. a kdyz se neco posere nestoji to tolik a motoru je vsude dost a za prijatelny peniz…. subaru ale okouzlila…tak mne to dost zajima diky…. :)
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od Mareka »

Servis Master a p. Stanka znam velmi dobre (a myslim ze za jejich praci se bez obav zarucim) - Stanek je muj kamarad a taky castecny servisak - neco resim u nej a neco ve http://www.proturbo.cz u Ladise.

Posli mi na sebe kontakty nebo o jake auto presne jde (tady nebo via PM - koukam na to pres mobil a tak nevidim vse) - ja zavolam Stankovi a zeptam se ho na rovinu. Potom muzes s autem k Ladisovi (tam Te muzu doporucit), do Subaru v Opave a nebo v Ostrave (ale ti opavaci jsou podle mne lepsi).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od zhor »

Auto jsem okukoval pres plot v utery, kdyz jsem sel do Zajecaku na obed. Vypada pekne. Ale radsi jdi do benzinu. Precejenom Subaru benzinove motore se daji sehnat (v pripade problemu) lepe nez diesely.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
premek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv čer 19, 2014 9:51 pm
Jméno a příjmení: premek glin
Bydliště: havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od premek »

DIKY. MOBIL JE 603336246 WEB LIONRACING.CZ .. vozim motorky z usa a vlastne vubec vsechno :) kdyby nekdo mel zajem i nejake subaru veci… dlouho jsem tam zil.. a kdyz na to ted myslim tak jeden kamos amík distribuoval subaru tuning veci z japonska :)
premek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv čer 19, 2014 9:51 pm
Jméno a příjmení: premek glin
Bydliště: havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od premek »

jsem zapomnel ze do speedmasteru jsem dnes volal s panem vladimirem a pusobil velmi profesionalne… taky mam problemek maly se svoji S4 tak jsem se ho poptal a vypada ze vi o cem mluvi… rikal ze u dieselu .. je hlavni problem ze motor je z hliniku cely a proto se krouti a pak praskaji klikovky…. mne jen děsí ze ty procenta lidi jsou hrozivá to snad 90% procent lidí má s tim motorem problém :) je divné ze subaru jako automobilka se k tomu nepostaví nejak...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od VDC »

Přemku doufám, že dobře koupíš a zůstaneš mezi námi. Konexe na někoho, kdo vozí z USA se teda hodí. :) Byl bys třeba schopen přivézt i něco menšího, než motorku, třeba převodovku ? Omlouvám se za OT, ale nemůžu se nezeptat, když jsi to zmínil. :)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: nováček chce koupit imprezu 2.0d v ostrave pomoc :)

Příspěvek od suubaru »

Přemku, a proč ses rozhodl pro dieslové subaru? Subaru spíš jezdí na benzín. Mám pocit, že moc spokojených majitelů naftového boxera nenajdeš. A někteří se jej rádi zbavili a vyměnili za normální subaru.
A pořádně si vyzkoušej spojku, ať pak nejsi zklamaný. Chodí ztěžka a nic nevydrží.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Odpovědět

Zpět na „Impreza“