koupě prvního S U B A R U

Odpovědět
hirsch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 13, 2012 7:36 pm

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od hirsch »

já bych ho měl spíš na ježdění do práce nebo tak podobně, ale miluju rally a rád si zablbnu, je to jedno proti druhýmu no
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19028
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od hamoun »

tango píše:Jo zjistovat,kdyz to mas zahrnuty v uveru,tak muzes hledat co chces. jak si rek Ladiku,az se proda,tak to bude jiny.
no .. kdyz je to v uveru, je to naprd .. hur se s tim manipuluje ... :(
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2456
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od JRJ »

No v úvěru bývá all-risk pojištění snad vždycky a zpravidla úvěrová společnost má fleetový ceny, tedy hluboce pod to co člověk normálně sežene (bez bonusů). Na druhou stranu je člověku u úvěru 50% bonus na nic. Ale nejvíc se mi nelíbí, že se při pojištění přes úvěrovou společnost bonusy nenačítají. Takže když si člověk na auto půjčí protože nemá prachy, tak po splacení úvěru snad aby si vzal úvěr na pojištění :ironie:
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od kosobecny »

Čus, jestli to fakt chceš na jezdění do práce, tak bych určitě vzal klasiku atmosféru, jestli GL, GX je jedno, hlavně musíš najít slušnej kousek a pozor na rez. Nevím jakej chceš rok, ale když uvažuješ od GT, tak počítám něco okolo 1998-2002?. Koukni pod pravý zadní kolo jestli není hodně cítit benzin, je tam trubka a hodně často bejvá dost prorezlá. Potom poslechnout si motor za studena, jestli klepe nebo jak moc. A nebo vem někoho kdo rozumí 4x4 a nejlíp i subaru. Odkuď přesně jsi?

EDIT: Pojistka je blbost řešit(přesně, na provozu auta je to marginální položka, pokud jezdíš alespoň občas), jinak osobně mám Slavii, za 5500cca ročně bez ničeho, město cca 5000obyvatel, 21let, řidičák mám od 18, jsem bez bonusu. Bratr mi sehnal poradkyni co dělá pojistky jemu a přítelkyni a ta mi nabídla v podstatě stejnou pojistku zatím u Uniqa, nějakých 1450 čtvrtletně, levnější to pro mě nenašla. Ale měl bych tam připojištění čelního, no zatím sem to nechal tak a uvidím na podzim až budu mít první bonusy.
Naposledy upravil(a) kosobecny dne pon kvě 14, 2012 4:17 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od quickly »

Příspěvky ohledně povinného ručení jsem přesunul sem
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
hirsch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 13, 2012 7:36 pm

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od hirsch »

když GX, tak od 2003 vejš, od 2003 maj jinou karoserii a jsem z pardubickýho kraje
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od Slavek_xxx »

hirsch píše:když GX, tak od 2003 vejš, od 2003 maj jinou karoserii a jsem z pardubickýho kraje
Jsi ti tim uplne jisty? Jake zmeny na karoserii jsou mezi MY03 a MY04?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1128
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od pufko »

Modely 2001-2007 sú tá istá platforma... Kozmetické rozdiely nepočítam
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
hirsch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 13, 2012 7:36 pm

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od hirsch »

nemyslel jsem změnu karoserie jako sedan, kombi... ale myslel jsem jako změnu faceliftu... nový světla, spojlery...
hirsch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 13, 2012 7:36 pm

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od hirsch »

a co dostupnost náhradních dílů ?
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1128
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od pufko »

Bežný spotrebák kúpiš v každých autodieloch, niečo len v autorizáku, plecharinu trebárs z druhej ruky...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
charlie
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned čer 27, 2010 12:36 pm
Jméno a příjmení: kp
Bydliště: 1M1
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od charlie »

Čus, jestli to fakt chceš na jezdění do práce, tak bych určitě vzal klasiku = turbo! :) spotřeba = jen a pouze styl jízdy. Klidně se dostaneš na dlouhodobou spotřebu gx, přestože si denně užiješ zátah auta (který ti pak ovšem přijde řekněme průměrný a vzpomeneš si na Tangovy řádky :)
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od tango »

jooo i ty brute ::-DDD:
Hele turbo jedině, zážitek nepopsatelný :657: Nebo si kup nějakou hrču a turbo jako pohdový auto :845:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od catana »

JRJ píše:No v úvěru bývá all-risk pojištění snad vždycky a zpravidla úvěrová společnost má fleetový ceny, tedy hluboce pod to co člověk normálně sežene (bez bonusů). Na druhou stranu je člověku u úvěru 50% bonus na nic. Ale nejvíc se mi nelíbí, že se při pojištění přes úvěrovou společnost bonusy nenačítají. Takže když si člověk na auto půjčí protože nemá prachy, tak po splacení úvěru snad aby si vzal úvěr na pojištění :ironie:
To není pravda, bonusy se načítají. Pokud jsi jako provozovatel vozidla. Dokonce to funguje tak, že pokud máš auto na úvěr (ne na leasing), tak kromě fleetových cen pojištění se ti uplatní na havarijko (ne na povinné ručení) tvé předchozí bonusy. Fungovalo to tak u GE, ČP Leasingu a i u Subaru finance (aka Unicredit)
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2456
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: koupě prvního S U B A R U

Příspěvek od JRJ »

Možná někdy jo, ale ne vždy. Jeden příklad (nejkřiklavější) za všechny. Jedno auto mi ukradli a tohle auto jsem chtěl a potřeboval. Aby mi ho během dvou měsíců než na něj budu mít neprodali, půjčil jsem si cca 1/3 peněz od Stadtlera na jeden rok s tím, že to po 2 nebo 3 měsících předčasně splatím. Součástí úvěru bylo all-risk pojištění u ČP, placené měsíčně, které vyhcházelo na cca 8 tis. ročně. Nakonec mi Stadtler splatit úvěr předčasně nedovolil. A teď přijde to nejlepší! V ČP mi vypočítali all-risk na 19 800 ročně a 12 bonusových měsíců nezapočítali. Tedy jedna a ta samá pojišťovna! Dokonce mi odmítli vydat potvrzení o bezškodném průběhu, když jsem řekl, že půjdu jinam! Nakonec jsem stejně u nich zůstal, protože ostaní pojišťovny byly ještě dražší. V Kooperativě mi dokonce napočítali bez pár stovek 40 tis. Tak jsem se slečny zeptal, jestli si myslí, že by normální člověk byl ochoten platit pojistné ve výši 1/4 ceny auta.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Odpovědět

Zpět na „Impreza“