O počítačích a věcech okolo...

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22812
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Vida, to jsem neměl ani nainstalováno... Tak to píše energie 53,1Wh, výrobní 50,5Wh...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od JRJ »

Tak to fakt netuším, proč to máš tak těžký :-/ Se asi soudruzi na Slovensku sekli a místo měděného chladiče dali litinový :-D
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od bonboniera »

Bitblaze Titan, Baical Electronics :-D
Na podvozku Kamaz 8x8, ale lze za priplatek i na 6x6 :-D

https://m.zive.cz/clanky/rusky-notebook ... -a-215499/
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22812
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Takhle vypadají zevnitř ty moderní :-DDD Jinak teda udávaná kapacita baterie sedí, ten Dell na tom fakt byl líp. Ale co se holt dá dělat, výkon užiju víc než baterku :-DDD A pro vtipnost: další nerozebiratelná nevyndavatelná věc na tom 13" Dellu je WiFi karta. Kvůli tomu jsem to rozebral, pač v té P14s je nějaký plesnivý Mediatek který funguje jako když nefunguje... Nicméně po otevření jsem zjistil, že to nepřehodím :-DDD Ale ThinkPad ji má v M.2 slotu, tak jsem holt za pár stovek koupil novou intelí kartu a dám tám tu, co se s tím budu vztekat... :-DDD
Přílohy
20220322_181015.jpg
20220322_183014.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22812
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Jinak teda nějaká dosavadní krátká recenze na ThinkPad:
  • Je to velký :-DDD Ono se to nezdá, jeden palec, ale když to má člověk před sebou, tak je to výrazně o hodně větší. Ale co už, třeba jednou ty malý notebooky zase přijdou do módy :-D
  • CPU/GPU výkon je docela pěkný. Teda, mně je těžké se zavděčit, oproti tomu Ryzenu 9 doma ve WS je to pořád líná ludra, ale viditelně proti té i7 v Dellu (ikdyž byla ve funkčním stavu) to běhá o hodně lépe. Muselo se teda trochu tomu pomoci, protože i tady powersaving vede nad výkonem, ale po poladění nějakou utilitou se to dlouhodobě udrží v turbo frekvencích (ačkoliv mám pocit, že uchladit by to i tak zvládlo více)
  • Umí to klasický S3 sleep, takže se to normálně a bez problémů upsává do RAM, hurá :-D Nicméně výdrž na baterii ve sleepu teda i tak není úplně oslnivý. Teď si to prošlo testem na severce, kdy jsem to upsal v pátek někdy před pátou a probudil dnes v půl desáté. A měl jsem asi 60% baterie. Takže víkend to na baterku přežije, nevymlátí jí to úplně celou, ale žere to citelně... by mě fakt zajímalo, jestli ten starý notebook se Skylake i5 byl tak dobrý nebo to žralo stejně a jenom si to nepamatuju :-D Nicméně, žere to méně než ten úžasný connected standby, chová se to konzistentně, tak alespoň tak
  • Změřenou výdrž na baterie ještě nemám, taky si musím ještě s tím powermanagementem pohrát (konec konců minulý týden vyšel teprve oficiální stable AMD P-State driver do kernelu, který tim asi zahýbe), ale prognóza je asi 5 hodin, což je teda celkem nic moc... Ten Dell předtím vydržel déle, byť jsem to taky neměřil. Holt větší display, menší baterka, ... no nic, ještě že nejezdím MHD a tu baterku zase tolik nepotřebuju :-D
  • Klávesnice je docela slušná. Teda, ještě lepší by byla, kdyby to nebyla ta chickletová hrůza, ale to se dnes už taky bohužel nic jiného nevyrábí :-D Nicméně píše se na tom poměrně dobře a má to přehršel tlačítek, žádné šílené kombinace s Fn jako na tom dellu. A má to trackpoint, což je taky super; hned jsem ze samé radosti ten blbý touchpad vypnul a už si při psaní neklepu kurzorem jinam :-D
  • Má to přehršel signalizačních LEDek, což je taky super. Na tom Dellu byla jenom jedna, která signalizovala jenom nabití/vybití a člověk z toho nepoznal, jestli je to vůbec zapnutý, uspaný nebo co to dělá. TP má kromě nabíjecí LEDky i signalizační, ze které jde právě poznat uspání/zapnutý a pak má LEDky na klávesách na vypnutí zvuku, mikrofonu a podobně. Moc pěkné. Ikdyž ta červená LEDka nad ičkem mi přijde docela kýčovitá, tak funkčně je super :-D
  • Má to, navzdory tomu, že je to tenčí, než ten Dell, kabelovou síťovku a o USB A port navíc. Takže přesně to, co mi chybělo :-D
  • Jak jsem až po sléze zjistil, tak ty AMD verze nemají Thunderbolt. A to i přesto, že ThinkPadí Thunderbolt dockina (mimochodem stojí teda fakt nějakou strašně sprostou částku) je uvedená jako kompatibilní. Šťouráním do toho jsem zjistil, že ty věci, co by měly jet přes Thunderbolt (jako třeba externí displaye píchnuté do té dockiny) jedou přes něco, čemu se nadává DisplayPort alt mode... což musí v tu chvíli umět i Dockina. Lenovácká to umí, k mému překvapení to umí i ty Dell verze Thunderboltích docking. Takže ikdyž jsem do toho strčil zapojenou dockinu od Dellu, tak vše fungovalo. To mě celkem potěšilo; na to, jak jsem na ty USB-C dockiny vždycky nadával, tak tahle kompatibilita mezi různými výrobci je dobrá (zvlášť když jsem jediná černá ovce s ThinkPadem :-DDD). Nicméně jinak i přes to, že Thunderbolt by měl být lepší technologie, tak 2x24" FullHD monitor přes ten DP over USB-C chodí hezky a nevšiml jsem si žádného problému.
  • Suma sumárum, být to o palec menší a mít to větší baterku, tak to nemá chybu; ale je to jinak hezký kus hardwaru :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19246
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od hamoun »

hele .. tys to snad ve vysledku i pochvalil :)
je fajn, ze ses spokojeny ! bo to nevypadalo s vyberem moc dobre :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22012
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Já jsem akorát nepochopil, proč jsou ty "doky" tak drahý. Jako přijde mi, že i ty levnější od DELLu, co jsou kolem bůra, tak jsou drahý. Co to jako umí? Jsi říkal asi 11 bez daně?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22812
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Asi 10 s dani, ale stejne. Dat to za port replikator, kdyz uz za to koupis celej novej levnejsi notebook, je ulet :-D

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od JRJ »

Mám tuhle prťku za 1200 Kč.
1648471419094.jpg
3x USB-A, 1x HDMi a čtečka karet, A taky můžu mít dva externí monitory. V čem je výhoda toho za 10kKč?
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22812
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Má to výstupy na 3 monitory (dohromady 2xDP, 2xHDMI, jeden ten vstup je kombinovanej a lze zapojit DP nebo HDMI), USB 3.0 porty, USB-C ven, má to Thunderbolt, kterej teda u toho AMDčka je asi na nic :-D a je v tom další síťovka. A taky se to přes to napájí, což si u toho tvého nejsem jist, jestli jde, pač nabíječku tam nevidím asi ani v jednom? (A velká nabíječka byla součástí k tomu).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od JRJ »

Jo tak to jo. 3 video výstupy můžou stát ranec. Kolegyně má 2x HDMi, síťovku, audio a pár USB portů a je v tom za 5 kKč. Ta síťovka, pokud je slušná tak taky není zadarmo. U toho mýho se nabíjí přes přes replikátor. Ono to ani jinak nejde. Ten můj noťas má jen jedno USB-C a přes něj se nabíjí. Asi odlehčená verze. :-D
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22812
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

A co máš píchnutý v tom portu vedle, na kterym je ta krabička, kam vede ethernet? To moje má totiž USB-C dvě, jedno normální a druhý právě v tomhle místě je nějakej "side docking konektor" kde je takovej divnej komboport a jedno z toho je další USB-C (lze ho tam normálně strčit) kombinování ještě s něčím, co nevím na co je. Ale asi podle všeho existujou na to i klasické lehací dockiny, který se právě z boku nasouvají na tohle kombo.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22012
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

No, je fakt, že ta moje WD15, která stála svýho času asi 4500 (taky včetně 120W zdroje), tak má jenom 2 monitory (3 výstupy, dokonce jeden VGA :-D )a navíc nezvládne ani 2x 2560x1440, maximálně 1x 2560x1440 a 1x 1920x1200, což je teda dost na hovno, když jsem si tenkrát nechal pořídit 2x 27" monitory právě s 2560x1440. :-D Tak jsem holt jeden zapojoval do HDMI přímo na notesu, tak to fungovalo. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jeden monitor a dock mám doma a druhej monitor, kterej umí DP, USB hub a PD přes C, tak mám v kanclu. Na těch 5 návštěv ročně to stačí. :-DDD

Na tom docku se mi líbí, že se dá nastavit, že eth na docku může klonovat MAC adresu eth v notesu, takže se to tváří jako notes.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od JRJ »

Jo, taky mám mezi USB-C, na kterým je port replikátor, a tím proprietární ethernetem dokovací port, kam pasuje i USB-C, ale ten se při zapojení ethernetu nedá použít, protože koncovka toho kabelu půlku toho dokovacího portu přkrývá. :-D Takže su můžu vybrat buď 2x céčko nebo céčko a eth. :-D
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22812
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Aha, tak tohle to je... to se mě naštěstí netýká, mně ta jedna síťovka, která ta P14s sama o sobě má, ke štěstí stačí :-DDD což mi jinak připomíná, že už nemusim v tašce tahat tu USB-C síťovku, co jsem tam dal kvůli tomu dellu :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“