Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 23000
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Podle mě mlhu bys teoreticky měl poznat, aspoň za světla, i z normální kamery, protože typicky na tom obrazu neni vidět nic jinýho, než mlha.

Ale já nevim, já jsem starej dědek a žádnej z těhlech vynálezů úplně moc nechápu :-D Podobně jako s dálkovkama, jelikož to auto řídím, tak mi přijde fakt putna, jestli ty dálkovky vypnu ručně nebo se to udělá samo. (Naopak mě dost jebou auta, kterým to dělá samo, protože při lámání horizontu to to samo udělá až ve chvíli, kdy ho přejedu a v tu chvíli už mám vypálenou sítnici. Řidič s mozkem je obvykle vypne před, když vidí, že za tím horizontem něco svítí). Auta jsou furt chytřejší a jedinej výsledek je, že ty řidiči jsou furt blbější :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22143
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Nojo, jenže není mlha, jako mlha. Třeba dneska byla mlha, ale když jedeš do 60 km/h, je sucho a máš viditelnost minimálně 200 m, tak fakt nepotřebuješ vidět mlhovku na 500 m. :-D Tím jsem chtěl říct, že ten systém by to mohl umět zohlednit, když je to nad mentální kapacitu spousty obsluhovatelů motorových vozidel. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od bonboniera »

Vyrobce by to fakt mohl nejak vymaknout, i kdyz zodpovednost bude vzdycky na ridici. Tedy dle meho by mela byt. Ten ridic se pak muze soudit s automobilkou, to uz by byla jeho vec.
Jsou takovy konstrukcni zajimavosti, ktery me casto nemile prekvapi, ze tak fungujou nebo spis nefungujou. Treba passat, kolem 2008 vyroba, ma v zadnich svetlech udelany blinkry do kruhu, pricemz v tom kruhu jsou brzdovy svetla. Blinkr proste pri brzdeni neni videt. Prijde mi to nesmyslny reseni, u Nemcu bych to necekal.
Nebo spousta aut bez ohledu na tridu, muj accord 2006 a vlastne asi i outback 2009 - jen jedno bile svetlo zpatecky. Videt je, ale videt od nej rozhodne ne. Tma, dest, ta honda navic sedan... v podstate couvani naslepo.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22143
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

No to tovární osvětlení některých koncernových, ale i jiných vozů je dost děsný. Teď jsem viděl AUDI tak 2018+ a u něj nebylo vidět od úhlu cca 45° (od podélné osy) denní svícení. A u některých passatů nejsou z boku vidět tuším zadní blinkry. To bude možná ten případ, co popisuješ.

Vymyslet by se toho dalo spoustu, ale přijde mi, že nějak není zájem. Ani ze strany establishmentu ani ze strany automobilek... nebo ty jsou možná přetížený vymýšlením způsobů jak ojebat spotřebu a emise.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od bonboniera »

Tohle svetlo, passat b6. Rozdil mezi zlutou a cervenou skoro zadnej. Zvlastni reseni.
Přílohy
images.jpeg.jpg
images.jpeg.jpg (6.19 KiB) Zobrazeno 954 x
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 580
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od PetrAT »

bonboniera píše:Tohle svetlo, passat b6. Rozdil mezi zlutou a cervenou skoro zadnej. Zvlastni reseni.
souhlas, to světlo je katastrofální řešení
A těch "průšvihů" na premiovkách bylo víc
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10670
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

Já jel chvilku za nějakou pič.. (renault) a tomu svítí celá prdel. Za mokra a tmy sem neviděl nic, jen rudou záři. To oslňovalo jak prase. Nechápu, jak tohle můžou homologovat. Zlatý mlhovky.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20841
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

Chtěl jsi napsat zlatý mlhovky na 120cítce, ne? :-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10707
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od podvlada »

Se tu vyjádřim nějak hromadně. :-)

K dennímu svícení imho nemusí svítit zadek. Problém je v řidičích, co neumí přepnout za snížený viditelnosti na potkávací. Řešme příčinu, ne následek ;-)

A co se týče voliče převodovky, já u BP mám hned vedle voliče tlačítko na odblokování. Navíc tedy mám rozbitou spínačku, takže klíček vyndám klidně i s nastartovaným motorem za jízdy na D, to je jedna věc. Druhá věc, i bez tlaku to je z P až do D i bez klíčku, zpět do N taky, do R už ne. Mezi N a D libovolně. Zpět na R nebo P jen se stiskem tlačítka, s ním můžu zase kam chci...

A třetí věc, s tou Alfou. Potřebuje na pohyb voliče opravdu nastartováno, nebo jen tlak v převodovce? Jestli by nestačilo jen dlouho točit motorem bez čerpadla, aby motor nestartoval, jen točil? Některá auta prý s plným plynem startují "servisně" bez aktivních vstřikovačů. Nebo vyndat pojistku, relé. Pak točit motorem a zkusit hnout voličem...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22143
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše:K dennímu svícení imho nemusí svítit zadek. Problém je v řidičích, co neumí přepnout za snížený viditelnosti na potkávací. Řešme příčinu, ne následek
V tom případě nemusí svítit ani předek a už vůbec ne těma některejma mžourátkama, který se často klidně honosej homologací. A nebo něčím, co je přímo součástí auta a zcele nedostatečně splňuje účel - viz zmiňované AUDI. V Německu se stále svítit nemusí a ničemu to vůbec nevadí. Ačkoliv jsem dřív dost svítil (hlavně v zimě), i když se to ještě vůbec nemuselo, tak teď jsem spíš zastánce toho to nějak sjednotit. Protože je to normální džungle. Je tam mnohem větší prostor, aby člověk někoho přehlídnul, protože nesvítí nebo svítí blbě. Mj. taky cyklisty.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10707
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od podvlada »

Ale jo, samozřejmě. Taky si myslím, že by se za nesnížené viditelnosti nemuselo svítit vůbec. To je ještě o úroveň výš, než to čím jsem předešlý příspěvek začal. A jako vždy i se zbytkem souhlasím ;-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od masha »

HonzaCZ píše:
Já bych úplně to německo nedával za příklad.. Najezdím tam dost km a s tím svícením jsou na tom ještě hůř, než tady. Svítit se nemusí, tak nesvítí. Většina na automat a ten, jak bylo psáno na mlhu nereaguje... A co se inteligence německého řidiče týče, to je jiná diskuze ObrázekObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od bonboniera »

Taky me Nemci mnohokrat nemile prekvapili. Na dalnici snezeni az snehova boure, zacinajici sero, kazdy treti auto bilej nebo stribrnej passat a zhasnuto. Brrr.
Alfu jsme nejak pres rele nebo jinym figlem nezkouseli, ja nerad delam neco, cim si nejsem jistej. Navic ty podminky... cedak jak pod sprchou, naprosta tma, kluk z odtahovky sice celovku, ale ta ukazovala jen provazy vody. Uvnitr pak auto komplet zamlzeny vcetne lampicek na strope, takze celovka byla dobra tak pri listovani manualem. Ovsem kapalo z ni do toho manualu, takze nalistovat jinou stranku a pak se vratit na predchozi hodne zabavny :-)
Samotnyho by me ale ta pojistka zajimala, tak si priste ten manual pujcim domu a na svetle, v klidu a suchu prolistuju komplet. Pokud ho tedy ovsem bude mit i v norstine, v aute byl anglicky manual a to neni nic pro mne.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od LukasV »

Na BL/BP jde přeřadit z P na ... s klíčkem v poloze 1 (nenastartováno) a sešláplou brzdou + ještě má podmínku na velikost napětí baterie, protože mi to jednou při vymlácený baterii nešlo.
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22143
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

LukasV píše:Na BL/BP jde přeřadit z P na ... s klíčkem v poloze 1 (nenastartováno) a sešláplou brzdou + ještě má podmínku na velikost napětí baterie, protože mi to jednou při vymlácený baterii nešlo.
Poloha 1 myslíš jako ON? Prostě svítěj kontrolky. Aspoň tak je to u poFL. Ale jak jsem psal, je tam na to takovej slot, kam se dá něco strčit, aby se to odblokovalo i bez elektriky.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“