Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od joedog »

Zajímavé... Dle protokolu od daddy-o to vypadá, že se zadní odklon dá nastavit - já si nechával dělat geometrii nedávno a tam se technik tvářil, že to nejde - viz přiložený protokol. Nebo může být mezi našimi auto takový rozdíl? Legacy 3.0 versus Outback 2.5i... Nevím, jestli to reklamovat, nebo zkusit geometrii radši ještě někde jinde :655:
Přílohy
geometrie-joedog.pdf
(146.19 KiB) Staženo 105 x
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
daddy-o
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 14, 2012 8:17 pm
Bydliště: Brno

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od daddy-o »

a máš tam nějaký problém že tu geošku chceš dělat znovu ?
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od joedog »

Zatim ne, respektive o nem jeste nevim, ale za 2 tydny budu davat nove gumy, tak by bylo dobre mit geosku 100% v poradku pred tim, coz dle srovnani tech protokolu nevypada. Respektive pokud Ti serizovali odklon vzadu a u mne tvrdili, ze to nelze tak to asi nebude uplne spravne a cekat az se to projevi na novych gumach nechci. Samozrejme kde je jedna chyba muze byt i dalsi.
Stavajici gumy jsou hlucne jak Tatra, ale uz jsou starsi, daval je na auto puvodni majitel a tak je z nich houby poznat.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
daddy-o
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 14, 2012 8:17 pm
Bydliště: Brno

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od daddy-o »

inu tak snad se příští pondělí dozvím víc, zmiňovaný pan z Prostějova mě bude dělat geometrii znovu tak si držím palce...
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od joedog »

Tak pak napis, jestli jeste neco doserizovaval... :pr:
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
daddy-o
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 14, 2012 8:17 pm
Bydliště: Brno

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od daddy-o »

Dnes ráno jsem byl v Prostějově u pana Kroupy. Gemometrie byla prý špatně nastavena jako kdyby nastavovali geometrii pro předokolku. Pan Kroupa si poradil i s šroubem který v autorizovaným servise nebyli schopni na zadní poloose povolit a "doladil" i zadek ( byl jen minimálně mimo normu) Takže byla velká naděje že to bude po této geometrii v cajku ale bohužel není tomu tak. Ještě jsem znovu prohodili přední pneumatiky ale auto má pořád tendenci uhýbat na pravou stranu. Pneumatiky jsou na vnitří straně více oježděny takže zbýva jen zkusit 2 nové přední pneumatiky a možná to bude lepší. A nebo zkusit to ojezdit.....
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22118
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od HonzaCZ »

No na předokolku nebo ne, to je přeci pro každý auto daný, jak má mít nastavenou geometrii... Neřekl bych, že se dá rozlišovat nastavení geometrie podle hnaný osy, ale to je jedno...kdo ví, jak to myslel.

Každopádně jestli je máš ojetý po vnitřku, tak to znamená, že se s tím jezdilo s negativním souběhem, tedy rozběhem (přední kola jsou v předu od sebe dál než vzadu).

No každopádně to je záhada. Asi bude chyba někde jinde, možná je celý auto nějak hnutý? K těm pneu - prohodit přední za zadní jsi zkoušel?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od romull »

Tak s tím jsem se taky potýkal :839: .....tahání na stranu, pořád to chtělo nějaký korekce volantem, volant trochu ze středu, blbě sjetý pneu, pocity na mrtvici. Geošku jsem nechal dělat v no name pneuservisu, pak ještě v jednom Subaru servisu a nakonec v AWD. Až tam si s tím poradili a podle výsledků měření jela prakticky každá náprava trošku jinam, nebylo to souosé. Teď už je to spoustu tisíc km v pohodě i na těch blbě sjetých gumách co jsou čím dál horší a půjdou letos dolů, dobrá geoška už načatou a blbě sjetou pneu nikdy nesrovná.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
daddy-o
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 14, 2012 8:17 pm
Bydliště: Brno

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od daddy-o »

Ano gumy jsem zkoušel přehážet a nic, ani sebemenší zlepšeni nebo zhoršení. No tak budu muset popřemýšlet jestli nezajedu do AWD, hergott jen toho benzínu co člověk s tím projede aby to zkusil dát do richtiku...
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22118
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Jinak to, o čem mluví romull se v protokolech objevuje jako "úhel jízdní osy" nebo anglicky "thrust angle".

Ještě bych chtěl připomenout, že správně by se měla měřit i výška lemu blatníku od země (to může ledacos prozradit - špatné rozložení zatížení, špatně nafoukané gumy, unavené/zlomené péro nebo ohnuté zavěšení atd). A také data přímo v počítačích samotných geometrií nemusí být zcela korektní. Třeba v případě mýho auta sice střední hodnoty seděly (geometrie BOSCH asi za 600k, takže žádnej šmejd), ale tolerance (rozsahy hodnot) byly mnohem menší než v oficiálním servisním manuálu...což tedy je ta lepší možnost, kdy člověk maximálně seřídí i něco, co by jinak nechal, ale může se stát, že to bude opačně nebo dokonce jiné střední hodnoty a pak je vymalování a člověk se akorát diví, že v každem servisu mu to seřizujou jinak.

Obecně bych řekl, že se hodně podceňuje ta příprava před měřením. A to je podle mě docela dost zásadní chyba.

Co se týče Subaru, tak pokud vím, tak Legacy/Outback v běžných verzích maj střední hodnoty sbíhavosti i odklonů na obou nápravách nulové. Tedy odklony nula na všech kolech, sbíhavost nula na obou nápravách. Ty zbylé stejně nejde seřídit, tak je to jedno a slouží jen pro kontrolu, jestli auto jede rovně (zmíněná thrust angle) a jestli není přesazený volant (jestli sedí ackerman a rejdy na obě strany jsou stejné - to samozřejmě seřídit jde...) atd...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
daddy-o
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 14, 2012 8:17 pm
Bydliště: Brno

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od daddy-o »

Pan Kroupa to nedal uplne do nuly protoze gumy jsou nabroušené z té rozbíhavosti která tam byla nějaký ten měsíc, zkusím tam dát zimáky napředek, je to prý 100% v gumách...
daddy-o
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 14, 2012 8:17 pm
Bydliště: Brno

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od daddy-o »

Tak teď se začal cca mezi 100 - 130 km/h třást volant jako kdyby byli nevyvážené kola, nechal jsem vyvážit a problém přetrvává. Volant se třese i při brždění zhruba ve stejných rxchlostech a po překročeni 130km/h pomalu mizí. Tak že by byli opravdu vadný gumy ???? Mám fakticky investovat do nových gum, to by bylo mrzuté, ty Continentaly byli fakt drahý....
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od j3rry »

Jaký to máš rozměr ? Mohl bych do soboty 15/06 zapůjčit zánovní (koupené loni snad někdy v říjnu, ježděné do půlky listopadu) Bridgestony Potenza RE050A v rozměru 215/45/R18 - nebudeš muset kupovat pneu jen proto, abys udělal další "rule out"...
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22118
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo taky si myslim, že je lepší si je nejdřív půjčit a pak teprve kupovat, při ověření. Ale stejně se mi nezdá, že by to bylo gumama...to že to dělá v určitym rozsahu rychlostí bývají spíš tlumiče nebo nějaký problém na zavěšení.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2239
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Geometrie problem Legacy MY 2008 H6

Příspěvek od dethroned »

a co takhle brzdy - přídírající se pístek? osobní zkušenost :655:
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“