Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Odpovědět

Zdaji se vam pravidla prisna?

Jsou moc prisna
11
46%
Jsou akorad
13
54%
Jsou malo prisna
0
Žádná hlasování
Chci uplne jina pravidla
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 24

Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 300
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od Bidlo »

Opisovat se nemá, ale pro inspiraci bych sem dal odkaz na pravidla od zájmového webu (soukromého provozovatele), která už pár let docela dobře fungují: Pravidla na jachting.info
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3171
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od Albi »

pro rozšíření "konvencí" bych se inspiroval #2:
Zoložte jej ve správných sekcích tak, aby název a tedy i obsah tématu co nejlépe korespondoval s názvem nadřazené sekce a smyslem existence těchto webových stránek. Každý zakladatele nového tématu je povinen se přesvědčit, zda není již téma s obdobným obsahem založeno. Nevkládejte obsahově stejná témata do více sekcí.
S rozmyslem volte název nového tématu, neboť je nutné, aby v maximální možné míře vystihoval budoucí obsah soustředěných informací. Název tématu, v mezích vašeho záměru, volte spíše obecnější.


(ale výrazně bych to zkrátil ...)
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4049
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od Doro »

Albi píše:připojil bych se k Mirovi ohledně pochybností o #9 ...

edit: ještě bych dodal, že pravidla těžko budou fungovat navždy, zřejmě se budou občas dolaďovat, když se ukáže potřeba ...
přidal bych bod že o změnách budou členové fóra informováni interkou (a nějak se to musí technicky zařídit)
Taktéž se připojuju....nějak mi to nedochází - pokud budu mít pravdu a budu to vědět (né si jen myslet a už vůbec se domnívat - domnívat se = na 100% nic nevím), budu si stát za svým, ať se někdo vzteká, jak ce :baseball:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 300
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od Bidlo »

Albi: I když z toho uděláš telegram, stejně ti hromada idiotů založí vlákna na stejný téma :10125:, protože nejsou schopni či ochotni použít funkci hledání.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16196
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od quickly »

Bidlo píše: protože nejsou schopni či ochotni použít funkci hledání.
Tady vidím práci nás adminů, kde prostě vlákno buď rozdělíme nebo převedeme tam, kam to patří. Zatím se to dá zvládat, pokud by někdo záměrně základal blbosti (spam automaticky BANuji nejdřív IP a potom uživatele - naposled v neděli dopoledne), tak nejdřív upozornění interkou a potom řešení veřejné :baseball:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49566
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od VDC »

Rudolfo píše: 5# Měníte-li téma, založte nové, nezakládejte duplicitní téma. OK - souhlas
Rudo takhle napsanej bod upřímně nechápu. Kdyby to bylo směřováno na moderátory, kteří mohou měnit téma, pak ano. Ale registrovaný uživatel téma měnit nemůže. To už by bylo pochopitelnější, kdyby bylo napsáno jen "nezakládejte duplicitní téma"
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od hetzer »

ono je to castecne duplicitni s bodem 3. bod 3 a 5 by mozna sly sloucit

edit: sloucil jsem je
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1957
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od Rudolfo »

Tome,
tak se mi zdá, že připomínkujeme každý nějakou jinou verzi pravidel. Předpokládal jsem, že všichni připomínkují "Aktualizovaná pravidla", která jsou na 1. straně.

Takhle to nikdo nedoladíme. Začínáme ztrácet přehled. Měl by někdo z administrátorů vyzobat naše připomínky z příspěvků a dát znovu do znění na 1. straně. Ještě by tam měl být datum a čas, kdy se to naposled doplnilo.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16196
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od quickly »

Rudolfo píše:Měl by někdo z administrátorů vyzobat naše připomínky z příspěvků a dát znovu do znění na 1. straně.
Saburafu, udělej to prosím ještě jednou, ať to dělá jeden člověk :diky: (a k sobě si prosím vždy ulož pravidla k datu další změny, ať je historie)
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od saburafu »

Posečkejte do zítra, prosím, hodím do vlákna pokud možno nejaktuálnější verzi návrhu pravidel :wink: Určitě to sladíme :pr:
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49566
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od VDC »

Rudolfo píše:Tome,
tak se mi zdá, že připomínkujeme každý nějakou jinou verzi pravidel.
Omlouvám se, máš pravdu. Komentoval jsem Tvoje připomínky na straně 11. :845:
S tím co je na straně 1 souhlasím. Hezky se to zjednodušilo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od RallyCAD »

Mám taky nějaké připomínky:

5) Jsme v ČR a platí zde pouze zákony ČR.
Zmínka o zákonech EU je zbytečná a (např. v mém případě iritující :6066: )

10) Podle mě naprosto zbytečný bod. Toto je přece diskuzní fórum a nikoliv vědecký panel.
Pokud má někdo dojem že druhý přispěvatel dělá něco špatně, je lepší to probrat veřejně,
protože pravdu nemusí mít ani on. V tom případě je lepší to probrat a vyslechnout si i názory
někoho jiného. Proč se 100% spoléhat na inkvizici, když se to dá říct i slušně v rámci příspěvku
k tématu? Prostě mi to příjde jako zbytečné buzerační pravidlo...
Což se dá vpodstatě částečně říct i o bodu 9)

A teď k burze:

3) Nelze brát univerzálně a tudíž je to naprosto zbytečné pravidlo

4) Absolutní nesmysl, který popírá smysl inzerce ve fóru.
Vždyť právě diskuze včetně emocí, nabídek, komentářů, apod.
perfektně upřesní popis prodávaného, ušetří prodávajícímu práci
s odpovídáním na 100x položený stejný dotaz a hlavně má každý
jinou "strategii prodeje". Když se např. nováček zeptá na auto,
které prodává "veterán" klubu nebo fóra, tak podle komentářů
ostatních pozná od koho kupuje, jakou má prodávající pověst
a co má auto za sebou.
Ostatní můžou komentovat, chválit, upozorňovat pokud prodávající krmí, apod.
Je to veřejný obchod před publikem, což zaručuje mnohem větší poctivost.
Na www.offroadforum.cz to takhle funguje perfektně.

5) A proč ne? Je to normální forma inzerce. Ne každý se dostane k internetu 10x za den
a tak se lehce stane, že inzerát projde výpisem posledních zpráv na titulní straně bez povšimnutí.
A účelem inzerátu je přece na sebe upozornit, ne?

No prostě mi ty pravidla inzerce příjdou celý tak nějak zbytečný. Pokud jsme se bavili o tom,
že veškerá pravidla mají být co nejjednodušší, tak tudy tedy cesta rozhodně nevede.
Ty pravidla mi příjdou udělaná jen aby nějaká byla.
Je to prostě přeregulované...
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od bobhash »

sem pouze uživatel ne člen ,a spoustu lidí moje názory nezajímaj ,spoustu mejch příspěvků skončilo v župě / víme proč / ale dovolím si jeden postřeh ,v diskusi velký bratr spoustu lidem vadí cenzůra ,sledování atd , a tady si dobrovolně velkýho bratra vytváříte nestačilo by pouze pracidlo ČÍSLO 12 # Každý uživatel je zodpovědný za svůj příspěvek. !
toto pravidlo totiž říká naprosto vše .když někdo poruší zákon čr nese si případné nasledky sám atd . , odpadá moderátorská " cenzůra " a tím velká práce pro moderátory , na veřejné diskusi ,klubový věci viděj pouze členi sfc a tam můžete mezi sbou řešit co s člověkem jako sem třeba já , když se většině diskusní příspěvky např. nelíbjej nebo je přímo vytáčej . takle to funguje u nás , žádný napomínání a daší obstrukce , prostě se otevře diskuse pouze pro členy ty vyjádřej svůj názor a je na vedení jak s tim naložej od toho bylo zvolený a když se rozhodne dát ban ,vyloučit atd . prostě to udělá ,ale dohodne se pouze vedení v užším kruhu a členi to respektujou dali jim hlas a tudíž důvěru že rozhodnou dobře pro klub a i web stránky .
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1957
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od Rudolfo »

Ještě jsem tam měl návrh k doplnění do následujícímu bodu, tak zvažte zda to doplnit do aktuálního znění návrhu na straně 1. Víceméně je to myšleno, aby se zasahovalo do příspěvku víceméně technicky, než obsahově. Doplněn zelený text:

13# Příspěvek smí být upraven moderátory fóra. Význam a obsah původního příspěvku by měl být zachován.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od saburafu »

Tak jsem se pokusil aktualizovat návrh pravidel s přihlédnutím ke všem připomínkám. Nevylučuji pochybení nebo překlep, tak mne hned nekamenujte za nějaké pravidlo, které nebude po chuti. :wink: Snažil jsem se zohlednit opravdu všechny připomínky a něco jsem zkusil i doplnit. Návrh níže:

1# Sledujte, prosíme a plně akceptujte pravidla fóra. Za opakované porušování pravidel smí být uživatel vyloučen z fóra! Vyloučení bude schváleno administrátorem a moderátory.

2# Zakázány jsou příspěvky urážlivé a odporující dobrým mravům. Takové příspěvky budou přesunuty do Senkruvny.

3# Pište k tématu. V případě potřeby budou příspěvky, které se nevztahují k danému tématu přesunuty do nového vlákna (téma, diskuze) s příslušným názvem.

4# Nezakládejte duplicitní téma. Než se zeptáte, použijte funkci vyhledávání - zeptá-li se někdo na něco, co zde již 100x bylo, neodpovídejte "hledej", ale neodpovídejte raději vůbec, nebo vložte odkaz, kde se informace nachází.

5# Nezakládejte na fóru a portálu více než jeden účet. Můžete zde vystupovat pouze pod jedním nickem (nickname, přezdívka). V odůvodněných případech může administrátor rozhodnout i jinak.

6# Neporušujte zákony ČR, ani k porušování nenabádejte.

7# Bez svolení majitele fóra je povolena jen soukromá inzerce. Komerční inzerce pouze na základě povolení klubu!

8# Šetřete s citacemi, tzn. nequotujte těsně předcházející posty a vyvarujte se mnohonásobných (vnořených) citací. Pokud už chcete citovat, smažte vše co nesouvisí s vaší odpovědí.

9# Pokud potřebujete řešit konflikt s administrátorem, moderátorem nebo jiným uživatelem fóra, obraťte se přímo na příslušnou osobu. Takový konflikt je možné řešit v diskuzi, doporučujeme však řešení pomocí soukromé zprávy.

10# Domníváte-li se, že jiný uživatel fóra jedná v rozporu se stávajícími pravidly, anebo se cítíte být jiným uživatelem v rozporu se stávajícími pravidly napadeni, můžete se obrátit na moderátora nebo administrátora s žádostí o nápravu.

11# Každý uživatel je zodpovědný za svůj příspěvek.

12# Příspěvek smí být upraven moderátory fóra. V upraveném příspěvku bude uvedeno, kdo příspěvek upravil, z jakého důvodu a jaké změny byly provedeny. Význam původního příspěvku nesmí být moderátorem pozměněn.

Dále bych ještě doplnil něco za sebe. Bohužel nevím, jak je to s již zde zmíněnou judikaturou, ale předpokládám, že je opravdu každý uživatel odpovědný za svůj nebo své příspěvky, a tak by se případný problém neměl vztahovat na fórum jako takové, ale měl by jít přímo za uživatelem. Nevím tedy, jak s pravidlem č. 6. Osobně bych ho tam pro sichr nechal, ale nechám to na většině, jak se dohodneme.

Někteří uživatelé se ohradili vůči pravidlu č. 2 s odkazem na pravidlo č. 11 (dříve č. 12). Souhlasím s tím, že každý nese odpovědnost za svůj příspěvek, ale nemění to nic na tom, když bude příspěvek hrubě porušovat pravidla a nebude mít informativní hodnotu, že nemůže být přesunut právě do Senkruvny. Neberu to jako věc "Velkého bratra", kterého někteří tak rádi citujete ve spojení s naším fórem. Věřím, že se zde již neobjeví takové příspěvky, které by musely být řešeny na základě pravidla č. 2, ale dle mého je třeba mít tuto možnost v pravidlech zakotvenou.

Albi:
O pozdějších úpravách pravidel je možné informovat členy pomocí soukromé zprávy. Já osobně bych byl však rád, kdyby si členové sami sledovali aktuální pravidla a jednou za čas si je přečetli a nečekali, až jim někdo informaci pošle zprávou (zpráva s případnými změnami však bude pravděpodobně i tak zaslána uživatelům). Ostatně pravidla budou po schválení umístěna do samostatného vlákna ve kterém bude uvedeno datum schválení a případné datum aktualizace s uvedenými změnami. :wink:

Když porovnám tento návrh pravidel s pravidly jiných sdružení a diskuzních fór, tak mi připadají celkem střídmá a neoklešťující.

Pravidla pro inzerci jsem zatím neřešil. Tam bych to ponechal drobet volnějšímu režimu. Samozřejmě ne absolutnímu, ale s inzercí by vesměs neměl být problém. Mám sice obavy, aby se nezaplnila věcmi, které se Subaru nesouvisí, ale předpokládám, že se to nezvrhne.

Tak očekávám vaše připomínky a komentáře :-)
Odpovědět

Zpět na „Web, připomínky, dotazy, komentáře“