Pozdrav z cest - Norsko, Manger

tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od tango »

No tak to už se těším :good: . Škoda jen, že těch fotek bude tak málo :( . To bude počtěníčko :good:
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od saburafu »

Tak dva tisíce fotek bych si snad nechtěl ani prohlížet, natož z nich takhle složitě vybírat :D ... něco jiného by to bylo jako celovečerní promítání v pohodlí, s nějakým drinkem a výkladem :) To musí být hrozná fůra materiálu, ale ta příroda je tam fakt kouzelná. Rád si pak deník taky pročtu, uvažujeme s pár přáteli, že si založíme fond, do kterého budeme měsíčne vkládat určitý obnos a po pár letech to vybereme a vyrazíme na pánskou jízdu někam, kde se nám bude líbit, možná i to Norsko :)
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od tango »

TAk to máš pravdu. Drink,výklad pohoda jazz :good: . Fakt to y bylo super :good:
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1957
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od Rudolfo »

Takže Vážení Přátelé, Přítelkyně,

je to tady!! Deníček cestovatele je vyvěšen v sekci Témata/cestování a k tomu ještě další článek kde je foto galerie, která obsahuje 270 fotek s popisky - což byla ta největší dřina Ufff. Taky jsem to třídil ze dvou foťáků...

Jinak samozřejmě počítám s tím, že patrně v sobotu večer promítneme fotky na plátno a povykládáme cca v 1 hodinovém bloku.

Jinak za různé velikosti titulků se omlouvám, ale text je patrně příliš dlouhý a tak se mi na střídačku mršilo velikost písma, nebo podtrhávání, takže jsem to dělal a zarovnával snad 6x. Nejdříve jsem chtěl fotky (aspoň některé) přidat do textu, ale nešlo to. V galerii fotek stačí kliknout na fotku a pak již listovat ve zvětšených fotkách.

Takže pěkné pokoukání.

Těším se na vás v Třeboni.

Ruda
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16195
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od quickly »

Rudolfo, musím přiznat, že po přečtení Tvého deníčku se mi na Norsko začalo stýskat mnohem víc než před přečtením :lol: . Pokud se bude konat někdy v budoucnu výjezd do Norska, tak budu zájemce. Jako sběrač jahod a pomahač na liščí farmě jsem byl ve středním Norsku (nedaleko Hamaru) 3 měsíce a jih a střed jsem procestoval autostopem. Pokud bych musel emigrovat z CZ, tak jedině do Norska.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1957
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od Rudolfo »

TO Quickly

To zcela chápu :D . My s Janou jsme se vraceli Švédskem a už jsme si říkali, že by nebylo špatné vyrazit nad Trondheim. Tam prý teprve začíná ta pravá severská příroda. Takže nás to moc láká jet příští rok znovu. Pokud nás však pojede více aut, musí se to trochu jinak zorganizovat. Pevná trasa, místa setkání a tak. Bohužel, je to taky otázka peněz je to pro našince drahé. Dalo by se ještě něco ušetřit, ale ne moc. Pokud by se jelo na sever, tak ubudou trajekty,muzea taky už nemusíme, snad sem tam přespat volně v přírodě a každý třetí den se pořádně umýt v kempu :lol: . Taky jsem zvažoval, zda by nakonec nebyl levnější a míň únavný ten trajekt z Roztoku do Švédska. No chce to pořádně promyslet. Pokud pojedeš do Třeboně pokecáme.

Ahojky

Ruda
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od bonboniera »

Z norskeho Mangeru klobouk dolu pred posadkou stribrneho forestera, za dobu, co jste tady nahore byli, jste toho opravdu objeli maximum, co se asi dalo stihnout. Rad jsem vas poznal a klido za rok zase ubytuju, ryby na mrazaku mam, par grilu taky, staci jen skrtnout. Diky za slivku, ovsem ta nebude otevrena jen tak, mozna z ni udelam veterana :D
Muze vas tesit i to, ze prijet v poslednim srpnovem tydnu, neuvidite z Norska vubec nic, protoze nejspis zacal podzim a cedi a cedi a cedi a zitra ma cedit jeste vic. Viditelnost tady u more par stovek, v horach asi jen desitek metru.
At se vam dari :cheers:
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1957
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od Rudolfo »

Ahoj Bonbi,
jsem rád, že jsi se ozval. S Jančou na Tebe vzpomínáme každou chvíli, jak bylo u Tebe a v Norsku fajn. Jen jsem zjistil, že včera jsem některé fotky v té agonii (skončil jsem v 2:30 hod) opoměl a musím je do výběru galerie fotek ještě doplnit. Takže se to pomalu doladí. Teď chystáme sraz v Třeboni, tak je dost práce. Takže se opatruj a dávej na sebe pozor.

Subaru a Norsku zdar - Bonzai

Ruda
Uživatelský avatar
Dan
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od Dan »

Rudo, fotky jsou fantastické, doufám, že se tam taky někdy dostanu
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od Harry »

Možná, že by se na ty budoucí cesty někomu z vás hodil pro přespání střešní stan.....
Narazil jsem na tuto nabídku http://www.aukro.cz/show_item.php?item=730136502

Pro Hetzera: za 12 dní bude odkaz neplatný, buď tak laskav, a pak to celé vymaž!
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od hetzer »

Harry: nemusis kricet, staci napsat normalne :wink:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1957
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od Rudolfo »

TO: Harry
Stan nevypadá špatně, ale zdá se mi to drahé. Já měl lůžkovou úpravu v autě skoro zdarma. Mělo to nevýhodu, že jsi musel věci (pěkně v bednách) šoupnout na přední sedadla (cca za 10 minut bylo spaní připravené) a taky, že skla byla ráno zarosená, jak jsme to zafuněli. Okna jsem utřel jelenicí, přes den jel s klímou a spacáky ani při deštích nebyly vůbec vlhké. Nevýhoda byla, že při dešti se nedalo větrat. Ještě jsem nevyčetl, jak je stan dlouhý. Já při mé výšce potřebuji 2 metry, abych se natáhnul úplně. To v Forestru jde jedině tak, že posunu přední sedadlo spolujezdce dopředu. Za těch 14 nocí v autě nemohu říci, že bych byl nějak rozlámaný, nebo že by se mi špatně spalo.

Přesto děkuji za informaci.

Ruda
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49562
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od VDC »

Je to teda trošku offtopic, ale Rudo drahý to teda není. Od koupě na dálku z Polska by mě zrazovalo to, že je to z Polska. Ten stan ale vypadá dobře. Jinak ale střešní stany stojí víc. Například model Overcamp, kterej koupila před pár lety ségra a mám ho tedy k dispozici stál 37000 a to byl ten nejlevnější model.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od bonboniera »

http://www.bt.no/nyheter/lokalt/E16-kan ... 19252.html

Zdar Rudolfo, posilam odkaz na par fotek z mist, kde jste nedavno jezdili... Kousek pred nejdelsim tunelem ze strany od Bergenu, na nekolika mistech spadla lavina kameni a zavalila E16, v utery vecer, ted tam svazeji techniku a muze to trvat i pet dni, nez to zprovozni. Nejvetsi lavina, ktera zustala na silnici deset metru vysoka, je v miste, kde jste si fotili nedavnou lavinu, takovy ty bily sutraky, vybavuju si vasi fotku, vypada to jako kdyby tu horu nekdo pocukroval.
Nikomu se nic nestalo, ovsem objizdka je neprijemna pres Sogndal a pak trajektem.
A nemusi ta lavina byt posledni, je tady pocasi, ze by losa nevyhnal...
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1957
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Pozdrav z cest - Norsko, Manger

Příspěvek od Rudolfo »

Ahoj Bonbi,
holt příroda je příroda a nějací lidičkové se holt musí přizpůsobit. Na tu fotku i místo si dobře vzpomínám. Ještě jsem si říkal, tady to může být velká sranda a koukal nahoru, zda se nekutálí něco většího. Jinak budu rád, když sem tam pošleš nějaké info + Norské zprávy. Sice si tak moc nepočtu, ale fotky jsou výmluvné. Co pivo už došlo co?? :cheers:

Měj se fajn

Jana a Ruda
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“