Topení a klimatizace

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22144
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak podle toho, jak moc ten ventilek utíká. :-D Ale věř tomu, že ten okruh utíká dýl než na povolení čepičky na okamžik. :-DDD True story, dokonce několikrát, než jsem přišel na to, co se děje. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od Vrták »

Tak mi nějak přestala chladit klima, jediné co jsem odhalil, že mi nesepíná spojka na klimakompresoru, víc jsem bohužel neměl čas diagnostikovat. O víkendu zkusím nastavit vůli na spojce, ale ještě jsem našel, že by to mohlo dělat relé. Tak jsem si řekl, že ho zkusím prohodit za jiné třeba od ventilátorů, ale k mému překvapení v pojistkové skřínce (u motoru) není, respektive je na nákresu, ale ve slotu kde by mělo být, tak není fyzicky přítomno :D Nepředpokládám, že by mi někdo vlezl k motoru a ukradl relé od klimy, takže spíš předpokládám, že je umístěno jinde, nemáte někdo nápad, kde by mohlo být? Taky nemáte někdo zkušenosti s náhradou? číslo dílu je 82501TC000, ale pod tímhle číslem jsem našel jen nějaké Hella relé za pár korun a úplně nevím jestli mu věřit :D
Forester SG 2006 2.0X
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22144
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od HonzaCZ »

Nejpravděpodobnější důvod proč nespíná spojka je, že ECU nedává signál, aby spínala, protože je nízký tlak chladiva v systému. Dá se zjistit přes diagnostiku.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od Vrták »

Když to by muselo chladivo utéct během chvíle a to se mi nezdá. Stalo se mi to totiž tak, že sem dojel k přejezdu a dlouho čekal (klima šlapala jak divá) ak sem vypnul motor a když jsem opět nastartoval, tak už nechladila. Ale i tak to píchnu na diagnostiku a uvidíme.
Forester SG 2006 2.0X
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22144
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od HonzaCZ »

To by nemuselo. Může to utíkat pomalu a prostě jednou už ten tlakový spínač nesepne.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“