Přecedovo Kredenc a další povozy....

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49379
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od VDC »

Taky nedokážu objektivně posoudit, jestli nová auta vydrží to co tahle. Ale BH je opravdu poctivej kus železa. :-)
Jo to jsem vlastně zapomněl zmínit, že jsem při montáži tlumičů zjistil, že i pravý přední ložisko má trošku vůli. Takže ho taky musím vyměnit a bude to komplet. :-)
Všechny ložiska jsem měnil při generálce 2018, takže vydržely 70000 km.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49379
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od VDC »

Během loňského roku mi dělal kraviny termostat. Občas se mu nechtělo otevřít. A nechal teplotu vylézt někdy i přes stovku. Ale nakonec vždycky otevřel. Takže ačkoliv jsem si říkal, že ho musím vyměnit, valil jsem to před sebou. Nakonec mi v prosinci, když jsem jel na stk, pro změnu nezavřel, takže jsem na emise dojel s autem ohřátým na 70° po stokilometrové cestě.
Bylo to těsně před vánoci a nechtěl jsem jezdit se studeným autem, tak jsem objednal na rychlo nějakej jakejkoliv nejlevnější termostat asi za 2 kila s tím, že je to provizorium. Vyměnil jsem ho a jezdil. Chvilku nějak fungoval, ale zase začal blbnout a nekorektně otevírat. Takže jsem před 14 dny konečně objednal originál a ten jsem tam v týdnu dal. Tak doufám, že už to konečně bude fungovat tak, jak to fungovat má. Zatím se zdá, že jo.
Ale bez displeje bych poznal kyselou prdel, protože ty teploty se pořád pohybovaly v rozmezí netečnosti rafičky na teploměru v přístrojovém štítu.
Ten termostat, co jsem tam měl loni byl nějakej Wahler, nebo Mahle, nebo něco takovýho. Pár let fungoval. To co jsem tam provizorně šoupnul před vánoci byl fakt nějakej shit za 2 kila. Tak doufám, že když už jsem za originál dal 724 vočí, že to bude fungovat správně.


A ještě mám takovej zajímavej příběh se startováním, kterej si upřímně vůbec nejsem schopnej vysvětlit.
Poté, co plošně zavedli u pump E10, začal jsem do auta tankovat stovku. Někdy v zimě mi auto začalo blbě startovat. A to tak, že jsem nastartoval, auto chytlo a snažilo se chcípnout, respektive kdybych hned nevypnul klíček, tak by se to trápilo na dva, na tři. Ale já to nechtěl trápit, tak jsem to hned chcípnul a zkusil znovu. Podruhý to samý, potřetí to samý a počtvrtý se auto rozběhlo zcela standardně, ve zvýšených otáčkách, tak jak to má bejt. Jak bylo auto teplý, chytalo to naprosto standardně.
Čím větší bylo ráno chladno, tím horší to bylo. Takže ke konci už jsem to musel startnout a vypnout třeba 8x, než se to normálně rozběhlo.
Konzultoval jsem to s Alešem, čím by to mohlo bejt a Aleš psal, že se s tím snad ještě nesetkal. Takže zkusím nalejt něco do benzínu na čištění vstřiků, případně svíčky. Já přemejšlel, že se to vlastně projevuje, jako kdyby tam šlo málo benzínu, tak jestli třeba pumpa. No prostě tápání na hovno.
Minulej tejden jsem objednal nějakej sajrajt do benzínu na čištění vstřiků, vybral jsem něco od Liqui Moly, přišlo mi to sympatický.
Asi v úterý jsem jel pro benzín, jezdím k MOLce. Cmrndnul jsem do nádrže to Liqui Moly od oka, protože tankuju za pětikilo. A chci vzít do ruky tankovací pistoli a koukám na tu hovadinu, co tam teď mají místo stovky. Říkám si, to se asi úplně posrali, magoři maďarský. Benzín skoro za kilo. To ať si strčí do orbánovy prdele. No tak holt tam natankuju normální devadesát pětku. Jinak jsem měl teda v nádrži už fakt prd.
Nastartoval jsem u tý pumpy, auto bylo teplý, takže to hned přepnulo na plyn, dojel jsem domů a tam jsem to chcípnul. Takže účinek Liqui Moly mohl být nulový.
Nicméně druhej den ráno, kdy bylo poměrně chladno, jsem přišel k autu, otočím klíčkem a auto chytlo na první dobrou úplně normálně. A od tý doby každej den. Na první dobrou, zcela normálně.
Nechápu to a nemám pro to vysvětlení. Je možný, že by tomu ta stovka nechutnala ? Že se to nekamarádí s nějakejma nastaveníma ? Že tomu víc chutná N95 ? Že ty vopičí kapky, co jsem tam nalil to vyléčily ?




http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1771
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od Cliffer »

Nejsem žádny odborník, ale co jsem načítal bylo, že motor na 95, by měl ideálně dostávat 95. Osobně jsem nepochopil hysterii s E10, s výjimkou toho, že při neježdění může benzín rychleji zvodnatět. Myslim si, že i když jezdíš na LPG, tak při startu si H6 něco benzínu vezme a tím se protočí.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22876
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od spm »

Asi to nema rado madary :-D ja jinak od doby, co jsou vsude ty E10 chcanky, do H6 tankuju vervu 100. Ta je sice taky E10, ale ETBE. A chova se to zatim uplne normalne jak vzdycky...

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7838
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od mnov »

VDC píše: pon kvě 13, 2024 9:19 am Jinak jsem měl teda v nádrži už fakt prd.
Já tankuji cca za tisícovku, ale když je v nádrži ještě čtvrtina paliva. Nenechávám to prázdné, protože to čerpadlo běží trvale a chladí se benzínem. Ono je taky poměrně vysoko a při nízké hladině pak může dojít k jeho zavzdušnění a následně mu trvá nasátí.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2730
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od zhor »

Na MOLce teď občas prodávají i závodní benzín, a ten stojí kolem 100Kč za litr, samozřejmě dál prodávají i normální 100 oktan, za zhruba poloviční cenu. Nevím jestli při těch cenách toho závodního benzínu, to má obchodní potenciál.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49379
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od VDC »

Já se taky snažím nejezdit úplně na doraz. Ale někdy se to tak stane, že najednou koukám a vidím tu rafičku pod nulou. V hladovým voku mám asi prasklou žárovku, nesvítí. :-)

Stando na tý Molce, kde jsem byl, měli na všech stojanech místo stadardní stovky ten předraženej nesmysl. A já jsem vlastně rád, protože se díky tomu vyřešilo moje startování. Holt nejsme žádný fajnovky a nepotrpíme si na lepší. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1292
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od strider »

neni to treba evropska mol akce? Asi si spocitali, ze tranzitujici nemci a zapadaci jezdici na vychod a jih v lete jim to zaplati... Pochybuju ze by to udelali pro par cechu :)
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2730
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od zhor »

To by mělo být jako jejich podpora motorsportu, MOL je partnerem Autoklubu. Podle mě je pointa v tom, že se ušetří za balení do 50l sudů a na jejich rozvozu (ADR doprava), takze vybrali pár benzínek, kde to dají místo klasického 100oktanu (na vyzkoušení obchodního potenciálu nebudou budovat nové nádrže a nové stojany) a tam to dovezou v rámci standartního závozu.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3195
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od dracekvo »

A nebo sází na to, že se lidi překouknou a natankujou si 2x dražší benzín.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Zdenos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 117
Registrován: stř dub 25, 2018 9:55 pm

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od Zdenos »

Eurooil stanici v okolí nemáš?
Mám to štěstí, že mám kousek od baráku sklad phm Čepro, takže už 10tkm jezdím na tu samou pumpu+aditiva a nemám žádný problém. A díky aplikaci vím, že žádné sračky netankuji :-)
Screenshot_2024-05-13-13-06-43-049_cz.ceproas.srdcovka.jpg
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2347
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od Metuzalem »

A já si říkal, že se na letišti v Josefově zbláznili, když prodávají 98 oktanový benzín s nulovým obsahem biosložek za 44,50 Kč. Ale jak je vidět, jsou i jiní kabrňáci :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49379
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od VDC »

Eurooil mám v Jasmímovce, ale 98 tam nemají. Nebudu to řešit a budu tam lejt 95 a tu srágoru od Liwui Moly. A uvidíme.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20734
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od námořník »

Já si To.e myslím, že prostě tim jak jezdíš na plyn, klesnul tlak v benzínovým systému a než se to natlakuje, tak to chvíli trvá. Stalo se mi to párkrát v zimě, když forester par dní nejezdil.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49379
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc a další povozy....

Příspěvek od VDC »

Jirko to si teda nemyslím. Mám ve zvyku po sednutí do studenýho auta otočit klíčkem do rozsvícení kontrolek a startovat až po pár vteřinách, aby čerpadlo nasálo. A teď to prostě pár týdnů takhle nefungovalo. Přičemž to bylo v době, kdy jsem do toho tankoval tu stovku.
Jen neumím domyslet, jestli to začalo hned potom nebo s nějakým časovým odstupem.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“