Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1277
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Cheza »

gerda píše: stř lis 08, 2023 2:34 pm Tak tuto teorii si myslim dokazu vyvratit, protoze mezi stredni tridou a premiovkou je nekde i dvojnasobny cenovy rozdil..
Já za střední třídu považuji např. Hankook, BF Goodrich apod., které se dokáží vyrovnat prémiovkám s tím, že člověk ušetří pár stovek za jednu pneu. Ale rozhodně ne půlku, to už je lowcost a tam už se člověk musí spokojit s nižší kvalitou...
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od gerda »

Jasne, ale delaji se testy s brzdnou drahou na suchu, mokru, snehu a ledu a kazda pneu brzdi na kazdem povrchu jinak.. A tam ty brzdne drahy se celkem lisi ve prospech nekdy i tech strednich oproti "premiovkam". Tak ted nevim, pri jakem brzdeni o ten 1 az 2 m (nekdy i pod 0,5 m) se bavime..
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5222
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no ted záleží na tom na co ty premiovky hlavně zaměřili, já vůl koupil super mega drahé a udajně skvělé continentálky a jsou dobré tak leda na mokré nebo suché asfaltky, do sněhu a ledu je to spíš průměr jestli né hořší průměr
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3127
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Šaman »

My jsme na blind objednali u autorizáka zimní sadu na Korejskou krásku. Říkal jsem jim, ať nám dají něco dobrého, co nestojí majlant.... Dodali nám totok...., cena hustá = disky, gumy, za$rané čidla tlaku, obouvání, vyvažováni atd atp ....z minulé zimy to má ujeté cca měsíc, z toho JEDEN den na snihu....
Letos už jsem nasadil.
Forester má svoje SJ6.... :-)
Přílohy
20231108_143145.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1427
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Goba »

U nás jsou zimy dost ruzne, není guma nejlepší na všechny podmínky , jedná brzdí na sněhu, jiná lépe na suchu a další na mokru
Těžko se to vybírá, když je u nás sníh možná 3 dny v roce, bydlet někde vejš tak pujdu po sněhu, takhle je nejčastěji jen mokro, 2cm sněhu a za hodinu to roztaje
Taky budu měnit, moje 7 létě ztvrdlé Nokian WR3 dělají neskutečný věci, na tom nejde jezdit >:-&
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10679
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Šaman píše: stř lis 08, 2023 5:00 pm My jsme na blind objednali u autorizáka zimní sadu na Korejskou krásku. Říkal jsem jim, ať nám dají něco dobrého, co nestojí majlant.... Dodali nám totok...., cena hustá = disky, gumy, za$rané čidla tlaku, obouvání, vyvažováni atd atp ....z minulé zimy to má ujeté cca měsíc, z toho JEDEN den na snihu....
Letos už jsem nasadil.
Forester má svoje SJ6.... :-)
Hankook dělá výborný gumy, ale já mám averzi na šípovej vzorek. Na snihu nezatáčí.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3127
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Šaman »

Dám vědět, jak to točí, hrabe, klouže, drží, hučí až bude snih. :-)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 569
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od milan74ma »

tak ja som teraz prvy krat isiel na strednu triedu - Hankook ale tu spevnenu X verziu (s ochranou ramika) 106V XL. Porovnavam s Continentalmi a Goodyear. Na mokre, suchu a blate nebadam ziadny rozdiel. Uvidime v snehu. Dnes som bol nuteny brzdit pred stadom jelenic. Krasne drzali stopu na suchu a dobrzdilo to na nulu celkom rychlo - z 95tkm. Povedal by som ze lepsie ako tie Goodyear v podobnej situacii, ale tie uz mali 2 sezony za sebou ked som potreboval krizovo brzdit.

V podstate som usetril cca 350 Eur na sade a nebadam zatial nejaky rozdiel. Uvidime v snehu a na lade. Dokonca na suchu je tichsia ako ten Goodyear a zda sa mi ze aj lepsie tlmi. Urcite tak nebucha ako buchal Goodyear.

Dik za tip chalani.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1427
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Goba »

Taky po nich koukám, Hankook už se v podstatě řadí mezi premium segment za cenu střední třídy , měl jsem jen letní a spokojenost
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24589
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Čtu vás tu, tak susede ty jsi koupil teda Hankook? Šípaky, to jsem zvědav, ale tak tu na ty podmínky takové pneu musí obstát, myslím si, teda že s přehedem jo. A opět nekonečná sláva prehistorickým SJ6 =) :-D neskutečné nezmary!!!
Za sebe nemám žádné pneu nové a jsem rád, že to nemusím řešit, další věc...jen teda mírně jeté AT Rikeny, co jsem pořídil hlavně skrz origo plejáda disky na zimu, viz vedlejší vlákno.
Tak jen sem překopnu postřeh z mého vlákna, dnes napasaný:
DMV 2 byly zatím vždy vynikající, docela vyjímečná pneu, ale to jsem tu už psal. Jen holt teda dost ztvrdla, až jsem byl překvapen jak dost, zatím to nebylo nikdy problém, jen už bylo znát, že lesník jde při záměné snaze i do smyku, s novými to už chtělo řádnou dávku razance. Uvidím co letos, začínají pátou sezonu, najeto na nich za ty 4 sezony počítám tak 22000km. Vzorek centimetr jsem loni ještě naměřil, v tomhle není opravdu problém :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1427
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Goba »

Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od croctoy »

Jj, ty lm005 mám v merku už dlouho...
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20900
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

hamoun píše: stř lis 08, 2023 1:45 pm premiovky jsou dobry a fungujou ...
namornik ma ve vsem, co tu pise, pravdu .. netřeba tu o tom polemizovat ...
a i metr je nekdy rozdil mezi havarkou za 50tkc a nehavarkou ...
👍 U Levorga je nárazník a lizatko 45 tisic. Bez jakehokoli poškození nějakýho železa či světla 😏.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3664
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od bushman1 »

Hankooky 18" má žena už přes dva roky na čtyřkolce Miníku a spokojenost.
Teď jsem jí koupil od nich i letňáky, protože Pirelli PZera už měla úplně na kaši.

Na STI chci koupit LM005 v 18", až zlikviduju současné Klébery.

Beru to tak, že Hankook se umisťuje v testech hned za prémiovým segmentem, přitom cenově je to pořád ještě střední třída, takže dobrý poměr cena/výkon.

LM005 je zase vynikající prémiovka, dnes možná nejlepší guma v Evropě.
A to jak podle testů, tak teď mi to potvrdili i v jednom větším pneu servisu, že dávají většinou lidem právě tuhle gumu a nejsou stížnosti.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
BMW 330i E46 2000
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49575
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Já bych souhlasil, jak píše Petr, že někdy prémiovky nemusí vůbec splnit očekávání. Dunlop Winter Sport 5 jsou prémiovky zcela jistě a na silnici se tak i chovají. Ale do sněhu jsou úplně k ničemu.

V těch vašich úvahách o gumách postrádám Cooper Weathermaster WSC...
To je guma, která funguje !
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“