Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10644
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

DM V-2 je celkem nová guma a je jich dost. Co máš za rozměr?
Ještěže mám loni nový a nemusím to řešit.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Obdivuji tě za dočtení, já už bych to sám po sobě víckrát nedal :-D
No uvidíš, tobě určo ještě dojdou, je to ale jinak kolikrát s těmi všemi tisíci shopy taky adrenalin, když chceš něco méně obvyklé :-)
No to jsem samozřejmě nevěděl, že je to tak starý vzorek, napadlo mě jak starý, bo vypadá fakt schopně zimně <:-< a i hloubka dezénu... ale nepátral jsem více.
Tak to je sedmý div světa, že ho ještě dělají, nebo možná nedělají, ale je v nabídce, to chce rychle zrušit nahodit nějaké zimní polo slicky.
Jinak s těma zimama, sněhem, nelze to brát jako dogma, jako konečnou, pár let nic neznamená, nikdo neví s jistotou nic, ale lautr nic, ani za měsíc, natož za rok, za dva. Tam kde jezdím já, tak často ocením dobré obutí, netvrdím, že brutus, ale je ho třeba určitě. Brutus tam byl před více lety zpět, ale já zažil taky už bílý mordor a cesta zmizela, muldy sněhu na cestě, viditelnost totál nula, nebo led na cestě přes les, to už hodněkrát...tak proto to mám jinak a bude dle mě hůř, poté co se vykácela zatím jen polovička stromů, lesa kol cesty přejezdové přes les, tam jak napadne a fukne, bude mít co dělat i traktor, na to se netěším ani já, moc se to tam otevřelo, krásné výhledy, ale ne zadarmo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6338
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od cleo »

sima píše: Jaké máš míry pneu?
225/60/17 ale uvazuju o vyssich backorach 225/65/17


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Jackylle píše:Simo na Legu křemíkové vraníky teď půjdou do 6. zimy. Guma furt měkučká, vzorku hafo, krystalky pořád.
Vyjede to úplný nesmysl. Akorát to hučí a spotřeba o 1- 2 litry vyšší.
Na Festru Barum polaris cosi, bo na koncu října už žádný výběr nebyl. Po přečtení recenzí jsem je chtěla zničit přes léto a zahodit. Jenže ony docela fungovaly... tak uvidím, jak tuto zimu. Zas já nejsem úplně terénní jezdec a když auto vezmu mimo cestu, tak pro zábavu a ne že musím
Jj hpl4 křemíkové to říkám furt dokola, super super zimák za hubču, vyjede to aj na strom, zkušenost nejen s lesníkem, ale aj s předohrabem, první výjezdy na chalupu, kde ostatní zabředli a já je objížděl neproježděnou vrstvou sněhu fakt :-) =) jen ne v mém rozměru no, teda ne v mém žádoucím, já je měl menší a už to nechci.
Taky nejsem terénní jezdec, ale dojezd na chalupu je slušné stoupání, střecha chvíli a pak jeden úsek totálně nevyzpytatelný, mlhy furt, přes den roztaje, k setmění zmrzne na led, kdo tama nejezdí denně, v kritické časy neví. Mění se to tam rychle, taky je to už docela výše, ale spíš tam vane věčně drsný severák a do toho teplejší jih, pere se to tam v těch vrcholcích, nejvyšší je 600 metrů, ale vyjedeš to za pár minut, změna klima no,je to krásné, ale opatrně se musí :-) Vrcholky obce Lázy jsou čistě severní a tam je věčně bílo, namrzlo, i když jinde není nic. Je tam značka konec údržby, ne že by tom tak vždy bylo, to ne, ale v jisté časy to platí. A pak ten zmiňovaný placený přejezd lesem, teď už na půl bez lesa, tam to bude o držku včil o to víc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Petře ten luxus koupit si pátou pneu jsem si nedopřál :-) Zatím jsem za 30 let ježdění gumu tahle totálně neodrovnal, nejezdím tam kde furt ty a kdyby nakrásně jo, tak holt budou jiné, moc by se mě pátá pneu neoplatila, navíc třeba ji nasadit s novým vzorkem oproti sjetému, to bych neudělal, skrz techniku 4x4.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Mira píše:DM V-2 je celkem nová guma a je jich dost. Co máš za rozměr?
Ještěže mám loni nový a nemusím to řešit.
No nová znamená nová, jinak klidně jen rok dva stará a stop, změna. Musím smeknout opět před vraníkem, že se drží svého osvědčeného, ať je to už z jakéhokoliv důvodu.
Míro jak jsem už psal, najdeš jich desítky ve více shopech, ale v reálu to můžou být furt opravdu jen desítky, ve výsledku ještě méně. Pak záleží na serioznosti a aktuálnosti nabídky shopu.
Třeba po mém founu na pneu shop smázli konečně coopery, včil jak vidím po mém dnešním dotazu smázli z bridgestone.cz dm-v2 taky, páč jsem je na to celkem usilovně nasměroval, stejně jako na pneu shopu, nevěděli jinak nic, pak si čék řekne jak tam ty lidi fungují, co tam vlastně dělají %-) [?] ale jo byli aspoň vstřícní, i když já nevím no, situace se bude opakovat jistě, za mě si nedokážu představit jak bych takhle mohl pracovat já v mé práci, no asi řeší jiné věci, nevím jaké. Tak to jen na vysvětlenou ohledně těch "dost" pneu.
Jo a je pravda, že jsem záhy vynechal z hledáčku ty samé pneu za pomalu trojku, oproti poměrně levnějším, ale furt ty samé, z toho zdroje.
Naposledy upravil(a) sima dne úte zář 17, 2019 12:04 am, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od podvlada »

U citlivých pohonů je vhodný 5. gumu točit s těma 4 ;-) ale to aby si člověk koupil i 5. stejnej disk do sady, a to už je teprve luxus. :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

:-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20598
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

My dali na zimu na Forestera Hankook Icept. 205 70 15. Necelou zimu na autě takže vzorek jako nový i s obutím za 3t. Uvidíme.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

On Petr ví proč se najednou zajímá o pátou pneu, že jo Petře :-D ;-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5155
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no já to beru podle sebe a u mě se zas moc často nestane že bych gumu ve zdraví dojezdil většinou jak ubude vzorku tak ji někde prorvu ;-D a pak je u gum které nejsou moc k sehnání problém, navíc se ta pátá guma dá točit jak někdo psal a disku je mraky cca 500kč kus, myslím plecháče, ale je fakt jestli člověk píchne jednou za 20 let tak je to zbytečné , to já si jen neuměl představit :-D tak hlavně ať ti dobře slouží a jsi spokojen aspoň tak jak s vraníkama, taky jsem o nich uvažoval, ale protektor je jednou protektor a zatím ne, i když věřím, že jsou skvělé a za pár kaček
průser je že ti je budu závidět ;-D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

RadekN píše:Simo to je zase elaborát , ale dočetl jsem .


Prý do konce týdne mám Coopery na 100% doma, tak jsem zvědav. Už to bude měsíc od první objednávky a pomalu začínám mít strach, abych to do zimy stihnul . .
Budeš spokojenej. Je to skvělá guma.
Já musím na zimu koupit gumy na Previi a koupím zase Coopery. Ale tam se nedělají WSC, jen S/T, v rozměru, co je zapsán na Previi, což je 215/65 R15. Chci tam dát to, co tam patří, aby byla Previa stopro podle předpisů.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

petr píše:no já to beru podle sebe a u mě se zas moc často nestane že bych gumu ve zdraví dojezdil většinou jak ubude vzorku tak ji někde prorvu a pak je u gum které nejsou moc k sehnání problém, navíc se ta pátá guma dá točit jak někdo psal a disku je mraky cca 500kč kus, myslím plecháče, ale je fakt jestli člověk píchne jednou za 20 let tak je to zbytečné , to já si jen neuměl představit tak hlavně ať ti dobře slouží a jsi spokojen aspoň tak jak s vraníkama, taky jsem o nich uvažoval, ale protektor …
Já tím myslel, že pojišťovna začla zlobit... :-D ono jedna pneu, či tři kusy sem tam zůstanou ve skladu logicky viset i delší dobu po skončení prodeje, není to vždy úplně ztraceno.
Já chtěl po letech vraníků taky zkusit něco jiného, než protektory, tak snad budou blizzaky aspoň tak dobré :-) víme o jaké vlatnosti nám nejvíc jde, v zimě poreferuju.
Já ti záviděl zas SJ6, ty jsi mě vlastně vyprovokoval, fifty ;-D píše řidič, že už jsou na cestě, za dveřma, tak čekám :-)
Jo a Coopery by šly ihned na auto, kdyby blizzaky nebyly, pak už není moc o čem.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

V poledne došli, ihned nazuto, ne přezuto :-)
Dle šuplery ( dnes jsem přišel klasickým roztržitým stylem o digi měrku) mají 11 mm. No digi měrka, jak jsem díky ztrátě a následného nalezení již zdemolované měrky na cestě zjistil, ukazovala o dobrý 1 mm méně, zkoušel jsem dvě šuplery na čisté pneu i na použité a jo. Tlak přitom lidl digi měrka ukazovala stejně jako jiné kompresory, baterečku jsem neměnil mimochodem 8 let.
DM-V2 jsou fakt měkké, hodně měkké, ale ne zas tolik jak mě bylo řečeno, nepřijde mě to oproti vraníkům nějaký rozdíl, jen ty středy ty jsou měkčí mě přijde, boční bloky už tolik ne.
Závaží dáno v normě, nic co stojí za zmínku, tak uvidíme.
Cena přezutí 500 kč.
Přílohy
IMG_20190917_190546.jpg
IMG_20190917_190751.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6338
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od cleo »

Super, jses perfektne pripraven na zimu


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“