Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od roura74 »

Psal jsem dnes o té mojí reklamaci na bike-forum, tak to kopnu i sem.

Moje anabáze s prasklou zadní stavbou u mého Cube Stereo 120 HPC SLT 29" 2018. Možná to bude pro někoho užitečné info při rozhodování kde a co koupit.

7.května jsem vyjel a po pár metrech jsem ucítil že mi plave zadní kolo. Den předtím jsem normálně dojel domů a dle mého stavba byla OK. Myslím, že bych to poznal, ale těžko říct. Takže jsem zastavil a vidím že praskla zadní stavba u přední placky kde U profil přechází do obdélníkového tvaru. Takže zpět domů, udělal jsem detail praskliny a fotku celého kola, vyplnil formulář na webu bike-discount a reklamaci odeslal. Přišla odpověď z automatu, že jsou zaneprázdněni a odpoví do 3–5 pracovních. Vydržel jsem to pouze 2 dny a zavolal tam. Chlapík mi řekl, že se tím bude zabývat, ať pošlu ještě foto sériového čísla. Druhý den mi napsal, že Cube z fota praskliny (viz. obrázek) poznal, že to prasklo v důsledku nehody protože je to poškrábaný atd.a nabídl mi crash replacement za 130,– €, což mi přišla v poho cena. Takže jsem odpověděl, že to je blbost, protože je to poškrábaný od řetězu kterej se tam při malé placce občas šprajcne, ale že to můžeme, v rámci urychlení, udělat tak jak napsal s podmínkou, že po prouzkomání v Cube mi když tak dají dobropis. Počkali na mou platbu, díl odeslali a došel 8 prac. den po reklamaci. Doposud pohoda. Čekal jsem a počítal, že pošlou celou zadní stavbu, nicméně poslali jen prasklý díl. O nic nejde, ale tím pádem 130€ bylo docela dost. Díl jsem namontoval, chci dát zadní kolo a on se tam nevlezlo. Poslali část na 27,5" čehož jsem si nevšiml. Takže další email, další fota a další týden čekání. Nicméně B-D poslal lístek pro Českou poštu na vyplacený balík, tak jsem s tím poslal i prasklou část. Napsal jsem jim komplet popis co jezdím, že kolo má za rok a kousek 11tis km, jestli chtějí tak můžou kouknout na Strava nebo Garmin kde jezdím atd. Nemám zájem kecat, spíš chci aby se to nestalo znovu a já se někde opravdu nevymáznul.

Čekačka další týden, trošku jsem se je snažil popohnat telefonem a mailem, nicméně v Německu žádný stres. Po týdnu dorazil balík, dle popisu na originálním balení a i vyraženém čísle na dílu vše OK, takže další montáž a opět se tam zadní kolo nevlezlo. Opět díl na 27,5", byť správně označenej. V tomto byl B-D nevinně, uznávám. Tak další emaily, další fotky, další telefonáty, opět vyplacená pošta zpět a čekačka na nový díl.

V tomto okamžiku se už kousl CUBE a začal ze mě dělat blbce, že díl je správně a já to špatně montuju. Mám prý na výběr buď poslat celé kolo a oni mi to teda opraví a nebo mi pošlou víc dílů a ať si vyberu ten správnej. Tato komunikace probíhala zprostředkovaně přes B-D a částečně na přímo s jakýmsi podivným technikem v Cube. A dny běžely, Já jsem jim navrhnul, že když tam mají ten můj prasklej díl tak stačí oba porovnat. Bohužel ho Cube neměl, protože se 2 týdny válel v B-D. Nakonec ho porovnal chlapík v eshopu a poslal mi ten správnej ačkoliv jsem v to už nedoufal. Několikrát v průběhu reklamace jsem chtěl spojit s nějakým nadřízeným, vždy byl zaneprázdněn a prý se mi vyjádří písemně. Doposud nepřišlo nic.

V rámci celé komunikace jen jednou řekl sorry do telefonu, v mailu nikdy ani slovíčko politování či omluvy. V posledním mailu kterým jsem jim oznámil, že kolo je OK jsem jim napsal, že mimo vyjádření k prasknuté zadní stavbě očekávám nějakou kompenzaci a samozřejmě dobropis na 130€. Dnes dorazil voucher na 50€ v eshopu, ale opět bez omluvy.

Celá akce trvala 5 týdnů a 2 dny, vyměnili jsme si 30 emailů, nespočet telefonátů a stálo mě to dost nervů, Nicméně vím, že Cube už nikdy více, byť jsem s kolem, osazením i jeho cenou spokojenej.

Obrázek
Obrázek
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od námořník »

Hlavně že už jezdíš.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od roura74 »

Ale byly to nervy.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od námořník »

To ti věřím. Já mám nějakej útlum :-D. Nebo spíš jsem línej :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od VDC »

Je smutný, že takováhle anabáze proběhla s renomovanou kapitalistickou říšskoněmeckou firmou. Od té bych čekal jiný přístup. Kdybys to řešil s nějakým garážníkem z Horní Dolní, tak dejme tomu. Tady je to k nasrání.
Ať už ti to jenom a jenom jezdí !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od mnov »

Koukám na ty vomletý zuby předního talíře. To se mi na kole nikdy nepodařilo udělat. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od roura74 »

mnov píše:Koukám na ty vomletý zuby předního talíře. To se mi na kole nikdy nepodařilo udělat.
To je jen bordel od řetězu.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od dethroned »

Drsná story. Očividně jim nějakej "rusák" někde z východu nestojí za nepříjemnost u ranního kafíčka.
Já řešil na chainreaction strhnutí peněz za kolo, co nebylo na skladě, ačkoliv v eshopu bylo uvedeno. Pak handrkovačka o vrácení bankovního poplatku, nakonec to vrátila sama banka. Chainreaction je anglie, ale taky tam byla taková ta přezíravost - co nás tady otravuje nějakej východňár...

Ještě mám Reigna z bike-angebot.de a taky jsem měl obavy z případné reklamace. Naštětí to co už vydržel, tak snad už nikdy nepraskne. Ťuk ťuk.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od seatik »

Ty bláho, to je příběh, to bych asi psychicky špatně dával. Obdivuji Ondro Tvoji klidnou povahu. Hrůza být bez kola takto dlouho. Konečně už jezdíš, to je paráda >B-)
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od vrgada »

Bud rad a zapal v kostele svicku, ze jsi se na tom neprizabil, zbytek jsou jen drobne patalie. Osobne bych to prodal a sel do neceho, co nepraska, protoze bych to videl spis na konstrukcni chybu- preoptimalizovano. Naposledy pode mnou pred desitkami let rupl favorit a to jsem tenkrat vazil polovic.
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od roura74 »

To bylo to nejhlavnější co mi pomohlo nebýt moc nasranej, že jsem se někde ve sjezdu nerozmáznul. Nicméně jsem hledal na všech možných fórech jestli někdo neřešil stejnou závadu, a nic.
Další věc kterou mi to pomohlo rozlousknout a to, že si koupím gravela, jako druhý kolo.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od cleo »

Dotaz pro znalejsi. Chtel jsem zavezt kolo na prvni garancku co delaji zdarma a bylo mi receno, ze tam kolo bude asi tyden, tak nevim, jestli se na to mam vybodnout. Na zaruku by to snad nemelo mit vliv?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od bonboniera »

To si to kolo asi vezme mechanik na dovolenou :-)
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od cleo »

Vidis, to me nenapadlo, prece si nebude ojizdet svoje


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od sima »

:-DDD pravda, taky ho musí po seřízení poctivě otestovat, nejsem znalec jak je zde vyzýváš k osvětlení věci, ale já tomu týdnu vlastně rozumím :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“