Svítí kontrolka ABS/VDC + zhasínaní přístrojové desky

Odpovědět
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Svítí kontrolka ABS/VDC + zhasínaní přístrojové desky

Příspěvek od nothink »

Ahoj,

zatím jsem se tu dělil o radost, ale teď k závadám :-D. Na mém OTB BE/BH H6 3.0 se pár km před domovem ozsvítila kontrolka ABS/VDC, chvíli na to začala přístrojová deska zhasínat na několik vteřin, kdy budíky s rychlostí a otáčkoměr padly na 0 a následně se vše oživilo na aktuální hodnoty, toto se opakovalo několikrát až do zastavení vozidla, vliv na ovladatelnost vozidla to nemělo, motor normálně běžel, převodovka řadila normálně. Po zhasínaní přístrojové desky jsem začal být "trošičku nervózní", ale řekl bych, že po rozsvícení těchto kontrolek začala klesat indikace hodnoty teploty chladící kapaliny, cca o 1/6 a tam se taky ustálila. Doma po vypnutí motoru a znovu nastartování, kontrolky nesvítily, ale po pokusu o ujetí cca 1 - 2 m se opět rozsvítili. Žádná další kontrolka nesvítí, i když nemůžu posoudit kontroly "baterie" ta svítí pořád (altík dává víc než má) a "VDC OFF" mrtvá žárovka.

Setkal se s tímto už někdo? rád bych auto odvezl do servisu, ale nevím zda to pokoušet po vlastní ose? díky za jakékoliv info. Snažil jsem se najít podobné téma, ale neúspěšně, v případě duplicity prosím o přesunutí příspěvku.

Díky
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka ABS/VDC + zhasínaní přístrojové desky

Příspěvek od VDC »

Mě se občas stává, že se mi rozbliká přístrojovka, začne to blikat, rafičky lítají nahoru dolu, kontrolky v podstatě nejsou vidět a pomůže mi od toho jedna dobře mířená na pravou stranu přístrojovky. Někde je tam studeňák. Na jízdu jako takovou to vliv nemá. Ale asi to není to samý, na co se ptáš.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22707
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Svítí kontrolka ABS/VDC + zhasínaní přístrojové desky

Příspěvek od spm »

Podle popisu bych to tipnul na nějaký blbý spoj, studeňák, etc někde u připojení palubky. Nějakou takovou diskotéku to dělalo třeba Romaně, ta měla blbě ukostřenou elektriku na motoru - ale jí k tomu chcípal i ten motor :-DDD Ale těžko říct... za sebe bych zkusil do toho píchnout bluetooth dongle, podívat se, jestli nejsou uložené nějaké chyby, vytáhnout si ty základní provozní údaje (teplota vody, ...) a pokud to bude v normě a bez chyb, tak bych to prohlásil za chybu v palubce a do servisu s tím dojel po svých.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Svítí kontrolka ABS/VDC + zhasínaní přístrojové desky

Příspěvek od mnov »

Já bych nejezdil se svítící kontrolkou dobíjení. Jestli to opravdu dává větší napětí, tak je to docela problém.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Svítí kontrolka ABS/VDC + zhasínaní přístrojové desky

Příspěvek od nothink »

Díky z info a postřehy, až zjistím více tak se určitě podělím :-)

2 mnov: neboj, už s tím taky nejezdím :-DDD , sice pozdě, ale přeci jen
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Svítí kontrolka ABS/VDC + zhasínaní přístrojové desky

Příspěvek od nothink »

Tak nakonec úplně zdechl alternátor, resp. vůbec nenabíjel a ty příznaky byly spjaty s tím, že jsem dojížděl už jen na baterku, což jsem netušil. Když jsem auto po těchto symptomech odstavil a chtěl jsem cca 10 dní po odstavení dojet k auto elektrikáři, tak auto sice nastartovalo, ujel jsem cca 500 m, ale pak už se mu vůbec nic nechtělo a zdechlo. Při pokusu nastartovat již nereagovalo, výměna baterie pomohla, vše fungovalo jak má. Takže k dojetí k auto elektrikáři a zjištění stavu nic nebránilo. Aktuálně je altík u auto elektrikáře a vypadá to na vadný regulátor. Tak snad pak už budeme vesele dál jezdit. :-) (*_^) |,,,,
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Odpovědět

Zpět na „III. gen. BE/BH/BT (98-03)“