Zbraně, zbraně, zbraně

Odpovědět
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

HonzaCZ píše: podvlada : Díky za velice obsáhlý příspěvek a dobré tipy. Co se týče malorážky, tak takovou malorážkovou odstřelovačku na 50 m už mám. Ale je fakt, že nějaký touhy po větší vzdálenosti a ráži bych si měl asi nejdřív vyzkoušet prakticky. Ono za ty peníze bych věděl o jiných zbraních, z kterých nebudu střílet. Co se týče těch montáží na starý zbraně to vím, to jsem si taky říkal. Proto mě zaujal ten Ruger.

Marcel : O větrovce už jsem taky přemýšlel, ale to je zase jiný příběh.
větrovka je moje srdcová záležitost B -)
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Subaru70 »

..osobně si myslím,že ,,dlouhý" střílení je náročné a to nejen na zbraně a střelivo, ale i na prostor, takže občas když mám tyhle touhy (a že jich mám) tak se vyplatí si tu a tam zaplatit nějakej kurz s pořádnou zbraní k tomu určenou. Na dlouhý střílení mám sám kulovnici se starší optikou ještě po tátovi a občas se divim co to dokáže na 200m, ikdyž to není ,,308" což je určitě top pro střílení na dálky..Zaplacením kurzu tak ušetříš mnoho peněz a jak už tu zaznělo, ono je dobrý o tom hodně vědět abys věděl co si vlastně koupit a pak je otázka, zda to vůbec využiješ...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Byv
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 93
Registrován: pát led 04, 2013 5:51 pm
Bydliště: mezi Plzní a Žatcem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Byv »

HonzaCZ: a co zkusit výkonější malorážku? Ve .223 REM do 300 m luxus i skupovaným střelivem. Dokonce i na platformě AR přesné, hodně problémů vyřešilo spoustu lidí před tebou, spoustu info na webu. V .308 nevyužiješ potenciál náboje, navíc dost lidí od něj odchází ale ty střílí spíše větší dálky.
Ve .223 lehká zbraň, nekope tolik hodně nábojů za rozumný peníze.
outback 3,6 R 2011
forestr 2,0 X 2004 LPG
ex outback 2,0 D 2010
ex outback 3,6 R 2012
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Byv píše:HonzaCZ: a co zkusit výkonější malorážku? Ve .223 REM do 300 m luxus i skupovaným střelivem. Dokonce i na platformě AR přesné, hodně problémů vyřešilo spoustu lidí před tebou, spoustu info na webu. V .308 nevyužiješ potenciál náboje, navíc dost lidí od něj odchází ale ty střílí spíše větší dálky.
Ve .223 lehká zbraň, nekope tolik hodně nábojů za rozumný peníze.
Davalo by to celkem smysl. Udělat si takovou univerzální AR15. Na 100, možná 150 m by se s tím dalo a na blízko taky. A chybí mi do sbírky. Mám jenom v dětský verzi (= MP15-22). :-/


No nechávám si to projít hlavou a uvažuju o nějakých těch kurzech, jak jste mi radili. Případně kdyby měl někdo něco zajímavýho a chtěl se pochlubit osobně, tak se rád kouknu. :-)

A když jsme u toho, tak neuděláme nějaký sráz na střelnici? Já bych si rád dal exkurzi na nějakou venkovní střelnici v okolí Prahy. :-) Nebo kdyby se booknulo třeba na takovém Chloumku celé jedno střeliště na dopoledne, tam by mohla být sranda. (*_^) |,,,,
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10572
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od podvlada »

HonzaCZ píše:...univerzální AR15
Ne. Prostě ne.
:-D
Kompromisy nefungujou... Jo, dá se postavit "odstřelovačka samonabíječka"... 20" těžká hlaveň, nastavitelný pažby, ladit si střelivo nebo opět kupovat dražší... ale to je opět zase vhodný spíš na dynamický soutěže, jo, existuje i něco jako "long-range IPSC", na dálku se nestřílí jen mířenka... Ale když s tím půjdeš na 50m střelnici, budeš si připadat jako exot, a když to budeš chtít mít jako občasnej relax, zahučí do toho zbytečně moc peněz a nevyužiješ potenciál - na to, aby sis jednou za minutu po dechovým cvičení prásknul do desítky, na to není potřeba odstřelovací ARko.
Pokud navrhovanou .223, tak opakovačku. Resp. cokoliv, pokud to chceš mít jako relax nebo mířenku a co nejdál, tak opakovačku. Svým způsobem levnější a přesnější.
Tu .308 bych nezatracoval, možná i právě proto, že od toho lidi odcházej - ty sety budou levnější. Odcházej od toho, protože je teď móda střílet .300 winmag, 6.5 creedmore a podobný poměrně nový populární ráže. Na .308 není nic špatnýho, pořád jde o ráži, která je nejrozšířenější, je na ni nejvíc pušek, dost velký výběr střeliva, přebíječská komunita obrovská a každej to zná, není problém cokoliv dohledat.
.223 v opakovačce nemusí být špatná volba, ale opakovací .223 není tak rozšířená, cokoliv v .223 se točí kolem samonabíječek.
Malorážku bych taky ještě nevypouštěl, Všechno je 5x levnější na pořízení (10 - 20 tis max oproti 50 - 100 za velkorážnej set), jen střílíš na 50 m místo 500 m, zase se ale snažíš o soustřely ne 5 cm, ale 5 mm. A naučí tě to samý a možná líp. To už jsem říkal. :-)
Každopádně bych se ale vyhnul "univerzální" AR-15 jak na dálku, tak nějakou dynamiku. Na long-range prostě nebudeš mít takový soustřely a nebudeš si jistej, jestli za to můžeš ty, zbraň nebo střelivo; a na 50m budeš mít těžkou krávu která se bude blbě držet vestoje.

AR-15 si samozřejmě do arzenálu pořiď, je to fajn koncepce, já kupoval jednu jen abych nějakou měl těsně před tím magickým datem, kdy měla směrnice vejít v platnost, a teoreticky cokoliv pořízený před by mělo zůstat nadosmrti. Vzal jsem první kvalitní co byla, za 30 od Oberland Arms (němci), osazená v Magpulu. Zpracování paráda, jen to je klasika 16", dnes bych si už pořídil něco kratšího a vůbec se toho nebál. Tohle je právě taková univerzál dýlka co umí jakoby vše, ale nic pořádně. Kamarád má 10" Daniel Defense a ač si myslím, že kvalitou nejsou žádná špička, jen maj zmáklej marketing, ta puška je bezvadně lehoučká a obratná. Lítá to z toho o něco pomaleji, ale nic drastickýho, a soustřely má pořád pěkný, fakt přesnej set, na to, jak to je krátký. Tady jako bych si protiřečil, když jsem to nahoře pohanil - jenže ta puška stála dost, a v long-range verzi by stála ještě o dost víc.
Takže pokud AR-15, bohatě stačí 12", max 14". Samozřejmě do doby, než opravdu víš, proč potřebuješ přesně to, co potřebuješ - ať už jseš ze segmentu law enforcement nebo sportovec, ať už dynamický na krátko, na dálku, mířenkář... Pokud to chceš mít na doma, na obranu, na kochačku, na 50m, na místní puškový závody, ... kratší, lehčí, obratnější.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

No vidíš to... třeba ten Ruger mi přišlo, že by nemusel bejt průser ani po magickym datu. :-D Teď vlastně ani nevím, jak to je? Když si teď pořídím AR15, co s ní bude, až se začne "něco" dít?

Jinak na krátký jsem myslel třeba jakože "taky". Na krátký mám jinak EVO3. A i tu malorážku, jak jsem psal, mám. I se zoomem. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Byv
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 93
Registrován: pát led 04, 2013 5:51 pm
Bydliště: mezi Plzní a Žatcem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Byv »

Na magický datum se vykašlete, kupovat si nějaký kompromis jen aby mi vrchnost něco nevzala. Život je moc krátkej a proto jsem si najust koupil vz. 58. I když je mi na nic.
outback 3,6 R 2011
forestr 2,0 X 2004 LPG
ex outback 2,0 D 2010
ex outback 3,6 R 2012
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10572
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od podvlada »

Ajo. :-)
No teď bude záležet, jak se vyvine nový zákon. Teoreticky, asi snad v pohodě, omezená kategorie, ale povolení třeba pro sportovce by projít mělo. Předtím se hovořilo o povolení na dobu platnosti ZP a pak konec, ale co se zbraní? Na jednu stranu, udělat z ní zakázanou můžou, ale jak ji prodám? A sebrat ji nemůžou.
Současná podoba nově připravovaného zákona prý maximálně využívá výjimek ve směrnici, tak doufejme, že to tak zůstane, jsou tam i fajn pozitivní věci :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10572
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od podvlada »

Byv, však jo. Kupoval jsem si AR stejně jen protože jsem prostě jedno chtěl, ale ten datum mě popohnal, pro jistotu. Naopak vz58 už jsem měl :D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak mně jde spíš o to, že si k věcem, kór zbraním, tvořím vztah. A nechci, aby mi to pak někdo narušil tím, že se toho budu muset zbavovat nebo jinak řešit, že to nemůžu mít... :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Byv
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 93
Registrován: pát led 04, 2013 5:51 pm
Bydliště: mezi Plzní a Žatcem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Byv »

Amen, zase možné dostat do rukou něco extra a proč to nevyužít. Kdy jindy budeme mít takovou volnost v nákupu? A co já slyšel teorií co projde a co ne, a důsledek je že všichni nakupují...
outback 3,6 R 2011
forestr 2,0 X 2004 LPG
ex outback 2,0 D 2010
ex outback 3,6 R 2012
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Subaru70 »

..snad to nebude tak horký s těma novelama.Pro sichr jsem si koupil Scorpiona, ten by se tomu měl snad vyhnout..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

U EVO3 je problém se sklopkou. Jejím složením se to dostává pod ten limit nevímkolik a tím je to hrozně nebezpečná zbraň... <:-< Je fakt, že složený se to vejde do malýho baťůžku. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10572
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od podvlada »

A máš ho jako pistoli, nebo pušku? Mám dojem, že bylo období, kdy byl vedenej jako pistole. Nebo to byl Stribog od GP, nebo CSV9 od CSA, už nevím...
Kdybys ho měl jako pistoli, tak jseš v suchu, jestli se nepletu.
Pokud ne, tak to zatím spadá do tý asi R2 kategorie, stejně jako všechny jiný nebezpečný (původně vojenský, nebo předělaný z auto na semi, atd.). Dle směrnice na vyjímku, dle novýho návrhu zákona v pohodě, pokud jsi třeba ve sportovním klubu a "trénuješ"... Což budeme předpokládám všichni.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Myslím, že jako pistoli a myslím, že je to jedno, protože se řeší reálné fyzické rozměry a nic jiného.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“