Nová subarata XV

Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4822
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od Makovica »

Ostravice - Bila - to by som niekedy mohol skusit, mam to tam cez Makov cca 1:15.
870m je uz celkom dost. Tie cesty tam mate okolo hranic paradne.
Idem rovno pozriet booking.com vo Frydlante/Frenstate atd. :) Tyzden snad sneh este bude :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od PeteBiggy »

Pushpull, takže na horách to taky máte sesypané všude struskou jo?! No potěš koště.

Jakože chápu solení ve městech, chápu samozřejmě solení na dálnicích. Dokážu i pochopit štěrk v nějakých nebezpečných zatáčkách či ostřejších kopcích. Ale zbytek okresek bych fakt jen odhrnoval, sesypaní celé silnice struskou je na palici >:-& Kdo neumí na sněhu jezdit, tak raději ať vůbec kuwa nevyjíždí a sedí doma na prdeli!
A když vidím jak jede auto silniček, je napadáno 10, klidně 15 cm čerstvého sněhu a on ten deb.l má zvednutý pluh a do toho to zezadu sype, tak to se mi už fakt otvírá kudla v kapse. Stejně jako ten jejich slavný systém "opravy" silnic, jak už jsem popisoval výše. Když se budu Šímo držet tvého resp. svého moto rajónu, tak namátkou z Valmezu přes Malou Velkou Lhotu na Bystřičku, pak třeba hnedle od křižovatky u Bušů přes Malou Bystřici směrem nahoru do sedla na Dušnou, odbočku na Cáb atd. atd. Koko.i, sesypou dva kilometry totálně štěrkem, pak nás tam nechají dva měsíce po tom jezdit a nakonec to postříkají tou jejich sračkou a zaválcují. A sesypou štěrkem další dva kilometry dále.... Načež když se už třeba zadařilo první úsek osadit přenosnou značkou "pozor štěrk", tak teď ty značky už znovu nepřenesou, takže upozornění již nedává smysl.... >:-& >>:-@@ A takhle tady ti silničáři "fungujou" ,,|,, (>_<) ,,|,,

Omlouvám se XVčkářům za plevelení vlákna.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20512
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od námořník »

Oni tam u nás bydlej lidi a kdyby to neposypali, tak se tam nikdo nedostane, protože tam je během pár dní uklouzaná vrstva sněhu, ledu. Ale úplně tě chápu, když jsem tam poprvé vyjel s Levorgem a neměl vytlumený podběhy, tak jsem myslel že zavolám odtahovku :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od PeteBiggy »

námořník píše:....Ale úplně tě chápu, když jsem tam poprvé vyjel s Levorgem a neměl vytlumený podběhy, tak jsem myslel že zavolám odtahovku .
:-DDD :-D ::-((( :-/

No já asi spíš zametací vůz :-)

Noo a jinak, u nás tam taky samozřejmě bydlí lidi :-) Ale ono asi by to spíš chtělo trošku více používat rozum při té údržbě dle podmínek v terénu a ne jen tupě plnit něco, co jest psáno, to jest dáno. I když, solení či sypání strusky do 15 cm vrstvy sněhu sypačem, který má vpředu radlicu, aniž by ji použil, to snad ani není nikde psáno...Když se podívám na stránky SS Moravskoslezského kraje, tak tam třeba vyčtu, že v okrese Bruntál se 60km silnic udržuje pouze pluhováním a 73 km se dokonce neudržuje vůbec. U nás v okrese F-M to jest 0 a 0 :-/

Ale nerad bych to tady XVčkářům dále plevelil, čímž bych to asi raději uzavřel. Jen mě zajímalo, jak je to u vás v Krušných...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
jiko01
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř pro 05, 2018 1:25 pm
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od jiko01 »

mám dotaz : zajímá mě jak je to s výrobou XVéček , které se přivezou do česka. Evropy ?
co jsem se dočetl tak má Subaru výrobní závod u Tokia, město Ota /prefektura Gumna/ (motory a CVT)
....a taky v USA, předpokládám že to nevezou ze států
Subaru XV1.6i-S CVT Comfort - MY2019
prodáno. Oct1 TDI81kW, 450000km, už jezdí jinde
ex. Renault Chamade 1.8
ex. Opel Vectra 2.0
ex. Škoda Favorit 136L
ex. Fiat 128 sport coupe
ex. Fiat 850
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od PeteBiggy »

jiko01 píše:mám dotaz : zajímá mě jak je to s výrobou XVéček , které se přivezou do česka. Evropy ?
co jsem se dočetl tak má Subaru výrobní závod u Tokia, město Ota /prefektura Gumna/ (motory a CVT)
....a taky v USA, předpokládám že to nevezou ze států
Já měl vždy za to, že všechny Subaru pro oficiální trhy Evropy jsou dováženy jen a pouze z Japonska, tedy z fabriky Gunma.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od Lefie »

Tak jak a odkud se auto dostane k nám je popsáno tady https://zazijsubaru.cz/InAction/Post/197

Auta z US jsou prý něco jiného a dealeři na ně mají problémy shánět náhradní díly aspoň tak mě to bylo řečeno. Né že by nechtěli, ale prý jim to neumožňuje systém. Někde jsem četl že, na celé XV (CROSTREK) je v Americe fabrika a vyrábí se přímo tam.
Naposledy upravil(a) Lefie dne pon led 14, 2019 6:51 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Uživatelský avatar
jiko01
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř pro 05, 2018 1:25 pm
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od jiko01 »

Lefie píše:Tak jak a odkud se auto dostane k nám je popráno tady https://zazijsubaru.cz/InAction/Post/197

Auta z US jsou prý něco jiného a dealeři na ně mají problémy shánět náhradní díly aspoň tak mě to bylo řečeno. Né že by nechtěli, ale prý jim to neumožňuje systém. Někde jsem četl že, na celé XV (CROSTREK) je v Americe fabrika a vyrábí se přímo tam.
dík za link, tohle jsem nenašel, prima čtení
Subaru XV1.6i-S CVT Comfort - MY2019
prodáno. Oct1 TDI81kW, 450000km, už jezdí jinde
ex. Renault Chamade 1.8
ex. Opel Vectra 2.0
ex. Škoda Favorit 136L
ex. Fiat 128 sport coupe
ex. Fiat 850
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od Lefie »

Takže, když jsme ten druhý nejprodávanější model značky Subaru, dáme si to sem taky. Aneb jak skvěle funguje auto i když ho máte jen v základu.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sSJ0SpH ... e=youtu.be[/youtube]

https://www.roadblog.cz/subaru-eyesight-video/
Naposledy upravil(a) Lefie dne pát led 18, 2019 6:10 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od Lefie »

A Turecký kolega přidal video z tripu kousek od Izmiru do tamních hor. Pěkný piknik na sněhu. Počasí vyšlo.
Super záběr který se jen mihne na začátku, protékající voda z tajícího sněhu stromem.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yunwaK2cca8[/youtube]
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Uživatelský avatar
sosak
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 129
Registrován: pát zář 02, 2011 9:12 pm
Jméno a příjmení: Ladislav Synek
Bydliště: Náchod

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od sosak »

jak se tak nějak pomalu seznamujeme s autem, tak mě zajímají mě vaše názory na níže uvedené ...

- zamlžuje se vnitřní boční sklo světel

- rozčilujeme, že ujíždějící koberec řidiče. podle manuálu tam má být nějaké kolíky, ale našel jsem jen výseky kde by měli byt fixované

- jak to rozumě zajet? prodejce říká jezdit normálně, jak jste zvykly, jen to na začátku moc nehonit, což se u 1.6 dos špatně dodržuje. :)
Přílohy
20190115_163204.jpg
20190115_163130.jpg
SUBARU XV 1.6i ACTIVE ES Lineartronic MY18 Obrázek
ex. SUBARU LEGACY WAGON 2.0R AT MY07
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od Lefie »

Tak nějak od začátku:
- zamlžuje se vnitřní boční sklo světel
__Nemlží, světla jsou stále jako nová.

- rozčilujeme, že ujíždějící koberec řidiče. podle manuálu tam má být nějaké kolíky, ale našel jsem jen výseky kde by měli byt fixované
__Ano máš pravdu, kotví se to v těch výsecích pod sedadlem řidiče. Z mého pohledu odfláknuté řešení které kupodivu funguje. Jsou to takové nacvaknuté, natvarované plastové plocháčky ukončené trnem do kterých se to chytá. Zapůjčené textilní origo koberce (ty dražší) to nepotřebovali, chovají se jako suchý zip a za 14 dní se ani nepohnuly. Takže kotvy nebyly potřeba. Podle mě je to součást balení origo příslušenství.

- jak to rozumě zajet? prodejce říká jezdit normálně, jak jste zvykly, jen to na začátku moc nehonit, což se u 1.6 dos špatně dodržuje.
__Stejná rada od dealera :-) . Prvních 1000 km se to jen lechtalo v našem případě 4 dny ( otáčky dejme tomu do 4 500 max, ale je to automat tak mu to vysvětlete ) :-D . 1000-5000 normálně ( pantáta s kloboukem). V 6000 kontrola u dealera, chtěl jsem měnit olej ale prý absolutně zbytečné, olej neubýval a měl stále stejnou barvu na měrce, tak se nechalo být. 6000-10000 si auto krásně sedá a je to cítit i při jízdě i ovládání. od 10 000 už bez nějakého omezování. Olej v motoru začal chytat medovou baru a začal být vidět i na měrce :-D . 15 000 výměna oleje bez jakéhokoliv úbytku 4 - 5 mm nad horní tečku.

Jo a prvních 50 km auto skoro vůbec nebrzdí. Při převážení auta na pískování skel jsem prohučel na červenou a to jsem jel jen 60 po okruhu. naštěstí to mělo převozní značku která nebyla za tou černou folií skoro vůbec vidět. Teď si říkám že to bylo fajnových 10 dní svobody.
Přílohy
IMG_20190115_225715.jpg
IMG_20190115_225754.jpg
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Jenda11
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: pon říj 15, 2018 7:06 am
Jméno a příjmení: Jan Salek

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od Jenda11 »

Zdravím Subaristy a mám na vás majitele nových XV prosím dotaz. Mám nové ( model 2018) krátce ale krom velké očekávané spokojenosti mě trápí dva nešvary, ale možná to tak má být a je to běžný jev. Není to mé první subaru, měl jsem již Forestera 2009 ale i po předčasném nedávném pochování motoru jsem nemohl na jinou značku ani pomyslet *_*=*_* První dotaz, strašně špatné vplouvá klíč do zapalování, je tam prvotní odpor a musím kvedlat, nejde lehce, když jsem zkusil po týdnu druhý klíč, ten jde dokonce pouze jednou stranou. Nemyslím si že bych byl nešika co se neumí trefit >:( A další, to je už pro mě zásadnější, při otáčkách v rozmezí 1000 až 2000 při mdlé jízdě a přidávání z oblasti palubovky u spolujezdce se pokaždé se sešlápnutím ozývají nepříjemné vibrace, rezonuje to, jako by to šlo pocitově od motoru, nějaký plech rezonoval. Reagujete na přidávání plynu. V subaru mi po poslechu nabídli rozebrání palubky, čehož se obávám, jednou mi chtěli u nové mazdy zjistit a odstranit podobnou věc, po rozebrání se už navždy stal z palubovky orchestr. U finglovky mě to zaráží. Projžděl sem u nich předváděčku nedělá to.
Uživatelský avatar
Mattwayko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon čer 11, 2018 10:49 am
Jméno a příjmení: Matej

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od Mattwayko »

Jenda vitaj! Gratujem ku skvelému autu, nech ti robí len radosť ,,,,| (*_^) |,,,,

k tvojim otázkam:
Jenda11 píše:...strašně špatné vplouvá klíč do zapalování, je tam prvotní odpor a musím kvedlat, nejde lehce, když jsem zkusil po týdnu druhý klíč, ten jde dokonce pouze jednou stranou.
S týmto ti neporadím, nakoľko mám verziu so štartovacím tlačidlom. Skúšal na predajni nejaké iné XV, či to robí tiež?
Jenda11 píše:...při otáčkách v rozmezí 1000 až 2000 při mdlé jízdě a přidávání z oblasti palubovky u spolujezdce se pokaždé se sešlápnutím ozývají nepříjemné vibrace, rezonuje to, jako by to šlo pocitově od motoru, nějaký plech rezonoval.
Toto sa mi nezdá a určite to nie je normálne. Skúšali najprv v servise podvozok/motorový priestor? Vždy je ťažké nájsť zdroj rezonovania. Mne po kúpe drnčalo niečo vo vodičových dverách...trvalo asi 3 hodiny kým v servise zistili pôvod. Najprv skúšali okno, potom ochrannú lištu pod oknom, odmontovali tapacír dverí a aj tak to stále rezonovalo >:-& ;-D . Nakoniec bol problém v zámku, ktorý bol asi milimeter posunutý, niečo tam na 100% nedoliehalo a preto to klepkalo. Tak po tom dvakrát tresli tyčou a auto bolo ako nové :-D :-D
Subaru XV 2018 2.0i Style Navi
Obrázek
Uživatelský avatar
sosak
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 129
Registrován: pát zář 02, 2011 9:12 pm
Jméno a příjmení: Ladislav Synek
Bydliště: Náchod

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od sosak »

... venku -15st., v nádrži už jen výpary a na pumpě zamrzlá nádrž! Někdo nějaka zkušenost nebo tip na prevenci až to rozmrzne? :)
SUBARU XV 1.6i ACTIVE ES Lineartronic MY18 Obrázek
ex. SUBARU LEGACY WAGON 2.0R AT MY07
Odpovědět

Zpět na „XV“