Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Odpovědět
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od K25 »

Koukám že debata nad výše uvedeným vozem se stočila k osobním preferencím a vlastně se jen potvrdilo, že jen málo lidí ví čím se Spec. B liší od obyčejné 3.0R. Skutečný problém tohoto auta je někde jinde. Podle mě to Spec. B není a nikdy nebylo. Je to 3.0R vylepšené drátěnou maskou a pedály STi z katalogu originálního příslušenství. Pedály ani maska v žádném případě nejsou originální ze Spec. B.

Spec. B modelového roku 2007 - 09 má oproti obyčejné 3.0R:
- možnost 6-ti stupňové manuální převodovky
- sportovní tlumiče Bilstein (žluté, jak píše Quickly)
- 18" kola
- jiný přední nárazník
- jinou masku
- hliníkové pedály včetně opěrky na nohu
a možná i něco jiného, na co jsem zapomněl.

Nic z toho na fotkách nevidím, v textu jsou uvedeny 2x 17" kola. Že by tohle předchozí majitel všechno downgradoval? Včetně opěrky na nohu, kde by hezkou hliníkovou vyměnil za obyčejnou plastovou?

Pro představu přikládám odkaz jak vypadalo opravdové Spec. B, byť s manuální převodovkou. Odkaz mi našel Google, inzerát je pravděpodobně dávno stažený, takže můžu jen doufat, že bude fungovat i vám ostatním.

http://www.subaru-alm.cz/subaru-legacy-3-0r-spec-b-6mt

P.S. Nemám zájem z nikoho dělat blbce, jen chci uvést věci na pravou míru.
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od VDC »

OK, nejsem zcela orientován v technických detailech SpecB, jako býval Jerry. Takže děkuji za rozšíření obzorů...

Mrzí mě, že jsem se zmýlil a vložil jsem místo izerátu na Spec B, inzerát na úplně tuctový, nezajímavý Legacy, kterých je plná inzerce a bazary... ::-(((
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Tapan »

Tak plná inzerce a bazary H6 4. generace tedy rozhodně nejsou :-) Ale vydávat auto za něco, co není, a ještě v inzerátu pindat o tom, že jich v Evropě jezdí pár kusů a jaký je to unikát, by pro mne samo o sobě byl důvod kopnout bazarníka do řiti i kdybych přesně takové auto chtěl...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22546
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od spm »

Ono je otázka jestli je nebo není... já jsem to emveho rýpnutí pochopil tak, že myslel, že originální SpecB v automatu není žádný unikát, když je to akorát normální Legacy s jinýma tlumičema. A pak jsem si zase musel rýpnout já na poznámku, že jediný správný SpecB je to v manuálu kvůli pohonu, když tu stěžejní věc z STI to právě nemá :-D

Ale podle těch dalších poznámek je asi fakt, že to SpecB nebude... (ono by i bylo divné, kdyby ty tlumiče při tom nájezdu už byly vyměněné, pokud nájezd sedí).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od VDC »

To, že prodávající píše, že se jedná o SpecB, není snaha o nějaké klamání zákazníka, ale evidentně o nevědomost. Sám jsem to nevěděl, že když je to v automatu, tak to není SpecB, ale jenom obyčený Legacy. A odkaz jsem sem vložil jen z toho důvodu, že pán na mě rozhodně nepůsobil jako vyčuraný bazarník a měl jsem mylný dojem, že ta nabídka je zajímavá.
Udělal jsem to poprvé, že jsem na nějaký inzerát odkázal. A rozhodně jsem to teda udělal naposled.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22546
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od spm »

SpecB v automatu být může... Jenom se to hůř poznává, u MT je to jednoduchý, to jiný než SpecB neexistovalo :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od hamoun »

prave / neprave specb ...
zbytecna diskuze ...
specB se proste prodavaly v automatu i manualu. a obe jsou prave ... a original.

samozrejme je jina situace, pokud nekdo vydava za specB NEspecB legacy ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od newli »

Mel bych trochu pochybnosti o najezdu. Mam najeto 100.000 a myslim, ze mam volant v lepsim stavu.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Tapan »

Tome, já si vůbec nemyslím, že by byla chyba, že jsi ten inzerát odkázal, však následná debata rozšířila obzory mnohým z nás :-) Zároveň si netroufám soudit, jestli je označení prodávaného vozu nevědomost prodávajícího nebo záměrné klamání. Ovšem je rozdíl nabízet to omylem prostě jako Spec.B nebo napsat, cituji
"Prodáme exkluzivní nesehnatelný model od Subaru, Legacy 3,0r si drive!!
Na prodej není v celé evropě v podstatě ani jeden kus tohoto speciálního modelu v této výbavě."
První věta je jak od Horsta Fuchse, druhá vážně zavání zaměřeným klamání (ano, přesně v této konfiguraci volitelné výbavy se možná v Evropě žádné neprodává, ale...). Pokud považujeme prodávajícího za profesionála v oboru, měl by si být sakra jistý, že ví, co prodává, než to doplní takovým doprovodným textem. Kdyby to byl tuctový inzerát na bazoši od soukromého automobilového veksláka - dovozce, dejme tomu, ale zavedený bazar si tím zbytečně kazí jméno. Takže za mne, ať je to záměr nebo omyl, palec dolů prodávajícímu.
Ale za odkaz naopak díky, následná debata byla velmi poučná :-) A určitě je to i dobré auto, být to sedan nebo nemít to aspoň to šílené křídlo v polovině pátých dveří, rozhodně by mě neurazilo, mám Subaří automaty rád :-)

Jeníku, tu stěžejní část STI pohonu do určitého modelového roku nemělo ani STI :-)

Newli: ono stačí mít agresivnější pot nebo nosit prsten a volant jde do kopru...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od newli »

Take me to napadlo (ten prsten), proto pisu o trochu pochybnostech :-) Na druhou stranu, ja jezdim hodne po meste, takze i kdyz nenosim prsten (nevim tedy, co muj pot :-) ), tak hodne zatacim a volant dost pouzivam. Proste me to zaujalo, kde je pravda samozrejme netusim ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od námořník »

Agresivní pot a nošení prstenu mi zavání výmluvama bazaristů, stáčitelů. Se Subaru jsem 200t nenajel, ale s jinejma autama jo a volant jsem nikdy zničenej neměl. (svědomití stáčitelé volant samozřejmě vymění)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Albi »

Je tam VIN, tak se přece dá snadno ověřit u Subaru, že jde o SpecB :)
SpecB v automatu se myslím dělalo až od faceliftu 2007.
https://www.subaru.de/fileadmin/downloa ... j-2007.pdf
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16115
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od quickly »

Já mám SpecB v AT před FL
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Albi »

Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od VDC »

Tapan píše:Tome, já si vůbec nemyslím, že by byla chyba, že jsi ten inzerát odkázal, však následná debata rozšířila obzory mnohým z nás Zároveň si netroufám soudit, jestli je označení prodávaného vozu nevědomost prodávajícího nebo záměrné klamání. Ovšem je rozdíl nabízet to omylem prostě jako Spec.B nebo napsat, cituji
"Prodáme exkluzivní nesehnatelný model od Subaru, Legacy 3,0r si drive!!
Na prodej není v celé evropě v podstatě ani jeden kus tohoto speciálního modelu v této výbavě."
První věta je jak od Horsta Fuchse, druhá vážně zavání zaměřeným klamání (ano, přesně v této konfiguraci volitelné výbavy se možná v Evropě …
Štěpáne tyhle komenty u inzerátu jsou samozřejmě hloupé a zbytečné. Přisuzuji to nevědomosti prodávajícícho, protože on sám říkal, že auta jsou pro ně okrajová, v podstatě zimní záležitost, protože se specializují na motorky.
Mluvil jsem s ním při prohlídce Sorzenova Outbacku a přístup a chování mi přišlo sympatické a nevychcané. Kdybych měl sebemenší pochybnosti o serióznosti té nabídky, nikdy bych na to neodkazoval.
Následná debata pro mě také byla poučná ...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“