Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Harry »

zubawu píše:Ahoj Harry,
vypadají také fajn, nicméně mi je nikdo nenabízí, tak to neřeším. :845:
Zubawu
To jsem netušil. :845: :-) Takže, promiň! (Kdybych to věděl, tak jsem Ti do toho nekafral. :1774: ::-DD: )
:pr:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
zubawu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 09, 2009 9:09 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od zubawu »

V pohodě, nestore :supeer: !
V každém případě dík za rozšíření obzoru a brouk hlodá, hlodá... :713:
Já Tě beru jako člověka, který co se týká informací z netu a dalších dostupných vyšťourá i nemožné, čímž mně osobně šetří spoooustu času a pak už je jenom na mně, co si z toho vyberu. :supeer:
Takže Harry, ještě jednou dík! :pr:
Zubawu
Subaru forester SG, MT, 116kw, r.v.2008
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Harry »

Zubawu, jsem rád, že to takto bereš. :845:
Mně chodí informační bulletiny o všem, co se aut týče, včetně pneu a nářadí, takže to mám ulehčené. :-)
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Doro »

Bridgestone Blizzak DM-Z3 a Dunlop Grandtrek SJ6

DMZ3 sou lepčí na ledě a líp drží na ledě v zatáčce (sou měkčí, větší kontaktní plocha), horší na suchém asfaltě v zatáčce, více se sjíždí na asfaltě, mají raději mokrou cestu než suchou, jsou měkčí, více se "žmolkují", zdají se mi mírně lepčí na louce s cca 10-20 cm mokrého sněhu tj. kde se jede skoro po trávě (takové to bílé měkké bez hrudek), zdá se mi, že mají lepčí boční stabilitu v morkém sněhu, sou účinné i jako ojeté a problémy sou až při cca 5-4 mm vzorku, pak už to není ono, ale i přesto na ledě furt nečekaně dobré

SJ6 sou lepčí v hlubokých sněhukupách (v prašanu i morkém sněhu) - fakt lepčí záběr, lepší na suchém asfaltě a líp drží v zatáčce, zdají se mi horší v rozbředlých sněhových srač.... tj. při vyšší rychlosti dříve ujíždí; tam kde sem to v hoře hodněkráte viděl už na zářez, tak sem projel - sou to lepčí drapáky; jo ale ne, že by byly výrazně horší na ledě, spíše jde o to, že z kopce se s DMZ3 líp brzdí

V trávě a bahně eště nevím přesně - se zjistí, ale tuším dle dosavadních každodenních jízd bahnem dom a otáčení v 5 cm bahenních srač... (náhrada za sněhukupy), že SJ6 mají lepčí záběr, ale ujíždí to dost do strany :655:

Co se týče DM-V1, myslím, že jejich role je především na ledě a v břečce, měly by být horší v hlubokém sněhu - to eště zjistím

Sou to šecko jen postřehy za krátký čas, tak až budu vědět víc, to upřesním. S tím ledem sem si ale už jistý, co je na něm lepčí a v hlubokém sněhu též. Důležité je pro mě, že pneu slouží min, 2 zimy, pak sou na dojetí. S DMZ3 je to asi na 30 tis. km, pokud se jezdí slušně (u mě to je zatím myslím kolem 25 tis. km, musím to spočítat)


zubawu: myslím, že by pro tebe byly lepčí ty SJ6 (tvrdčí směs líp na asfalt) bo do hory líp zabírají a na asfaltě líp jedou a snad i déle vydrží, teda, pokud nejezdíš kopec po ledě a v mokrém sněhu šikmo po louce, tak sou asi DMZ3 lepčí
Naposledy upravil(a) Doro dne čtv bře 25, 2010 8:26 am, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
zubawu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 09, 2009 9:09 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od zubawu »

Teda Doro, fakt smekám :826: !
Takhle vyčerpávající recenzi a odpověď jsem fakt nečekal.
Mně se subjektivně také víc líbí ty Dunlopy a pokud valej dobře i po silnici při přesunech, tak asi není co řešit.
Díky moc a měj se fajn! :diky:
Zubawu
Subaru forester SG, MT, 116kw, r.v.2008
Uživatelský avatar
Spinner
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 223
Registrován: pon bře 01, 2010 3:20 pm
Jméno a příjmení: Richard Krywult
Bydliště: Rychvald

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Spinner »

Léto v plné palbě, ale je pomaličku čas přemýšlet o zimních pneumatikách. Za rozumnou cenu jsem zatím na nic v rozměru 225/45 R18 nenarazil :655:. Všechno se pohybuje od 5.000/ks nahoru, což není moc příjemné zjištění. Zvažoval jsem ještě protektory od Vraníka, ale v tom rozměru se nedělají. Nevíte, kde by se daly pořídit značkové, tak okolo 3.500 - 4.000/ks?
2010 SUBARU Legacy 2,5GT Sport 195 kW/265 HP, 350 Nm
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od hetzer »

Spinner: vranik je dobry do hlubokeho snehu ale na mokre dalnici nic moc. byt tebou bych si priplatil, nebo na zimu dal uzsi pneu ktera by mohla byt levnejsi.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Spinner
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 223
Registrován: pon bře 01, 2010 3:20 pm
Jméno a příjmení: Richard Krywult
Bydliště: Rychvald

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Spinner »

hetzer píše:Spinner: vranik je dobry do hlubokeho snehu ale na mokre dalnici nic moc. byt tebou bych si priplatil, nebo na zimu dal uzsi pneu ktera by mohla byt levnejsi.
Užší, případně pneu o rozměru R17, mně taktéž napadly, ale problém je to, že v TP jsou jako alternativní zimní pneu uvedeny o rozměru 225/45 R18, pouze s tím rozdílem, že může být rychlostní koeficient do 240 km/h. Vím, že v malém TP rozměry pneu uvedeny nejsou, ale může se stát, nedej bože, cokoliv a pak pojišťovna řekne, že jsem měl nevhodné pneu a že tudíž nevyplatí plnění. :4690:
2010 SUBARU Legacy 2,5GT Sport 195 kW/265 HP, 350 Nm
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od seatik »

http://www.rajpneu.cz/pneumatika-202100 ... XL-M-S.php

Par subarek na nich jezdi a neni to spatny,muzou podat reference..par lidi je treba zatrati,ale nejsou spatne...sam jezdim na nokianech,ale na predchudci tohoto vzoru WR a je to spice :657:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Spinner
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 223
Registrován: pon bře 01, 2010 3:20 pm
Jméno a příjmení: Richard Krywult
Bydliště: Rychvald

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Spinner »

seatik píše:http://www.rajpneu.cz/pneumatika-202100 ... XL-M-S.php

Par subarek na nich jezdi a neni to spatny,muzou podat reference..par lidi je treba zatrati,ale nejsou spatne...sam jezdim na nokianech,ale na predchudci tohoto vzoru WR a je to spice :657:
Znám je velice dobře. Na Outbacku jsem je měl a manželka je má na Hyundai Santa Fe. Cena již začíná být maličko zajímavá. Uvidím, jestli před sezónou ještě něco slevní.
2010 SUBARU Legacy 2,5GT Sport 195 kW/265 HP, 350 Nm
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od seatik »

Mno za tento profil jeste aby nebyla zajimava :-) ja kupoval 17 za 3000.- cena tady tem odpovida :-) Chces delat paradu,tak plat ::-DD:
Mimochodem,z Tveho legouse jsem unesen,chodim casto oslintavat to same jen v kombi tady v Plzni,z fotek osklivost,cim vic na nej koukam na zivo,tim vic se zamilovavam :-) :826:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Spinner
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 223
Registrován: pon bře 01, 2010 3:20 pm
Jméno a příjmení: Richard Krywult
Bydliště: Rychvald

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Spinner »

seatik píše:Mno za tento profil jeste aby nebyla zajimava :-) ja kupoval 17 za 3000.- cena tady tem odpovida :-) Chces delat paradu,tak plat ::-DD:
Mimochodem,z Tveho legouse jsem unesen,chodim casto oslintavat to same jen v kombi tady v Plzni,z fotek osklivost,cim vic na nej koukam na zivo,tim vic se zamilovavam :-) :826:
Vůbec se Ti nedivím :-) Já jsem do něj taky zamilovaný. Stále si říkám, a opravdu to nedokážu pochopit, proč kritizují téměř v každém testu design, zvláště když kamkoliv přijedu, a to bez toho, že bych se chlubil, mi téměř každý člověk řekne, něco podobného, jako: "Pane, máte nádherné auto!", "Krásné auto", nebo dva "spoluobčané" jeden druhému: "Pičo, to je bomba". Mám ho o to více raději, když vím, že se od příštího roku v Evropě 2.5GT prodávat NEBUDE!
2010 SUBARU Legacy 2,5GT Sport 195 kW/265 HP, 350 Nm
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Harry »

Spinner píše:Užší, případně pneu o rozměru R17, mně taktéž napadly, ale problém je to, že v TP jsou jako alternativní zimní pneu uvedeny o rozměru 225/45 R18, pouze s tím rozdílem, že může být rychlostní koeficient do 240 km/h. Vím, že v malém TP rozměry pneu uvedeny nejsou, ale může se stát, nedej bože, cokoliv a pak pojišťovna řekne, že jsem měl nevhodné pneu a že tudíž nevyplatí plnění. :4690:
Tohle máme skoro všichni. Jak vidím, dal jsi dotaz na rozměry technikovi, což je jediné moudré řešení. :826:
Uvidíme, co z toho vyjde. :845: Určitě tam povolí 215/50 R17 a 215/55 R17. Theoreticky by jsi mohl jezdit také 205/60 R16, pokud to bude schválené.
Nejde o rychlostní limit, ten můžeš podle platných českých předpisů snížit jakkoliv, za cenu toho, že si připevníš viditelně na čelní sklo papír s tím, že používáš zimní pneu s nižším SI, uvedeš na ten papír s jakým, a budeš ten limit dodržovat. Prostě pokud nechceš v ČR zimě závodit, tak nemusíš.... ::-DD:
Jde hlavně o zátěžový limit - LI. Tam jsou také rozdíly v penězích....
Ale v těch 16" se dají pořídit velmi solidní gumy s SI "H" za 2.500 Kč/kus.
Já osobně jezdil (loni nové) Dunlop SP Winter Sport 3D, a jsem s nimi nad míru spokojen. V hlubokém sněhu bez problémů, na vodě drží stejně jako letní! :850:
Vřele doporučuji tohoto prodejce http://www.pneunet.cz/
Byly tam nejlepší ceny a velmi solidní jednání, dodání do dvou dnů. Doufám, že se to nezmění.... :845:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Piter
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 50
Registrován: pon dub 12, 2010 9:56 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Piter »

Zdravim vsechny subaraky,
rad bych se zeptal jestli je lepsi v zime prezout na plechace nebo nechat lita kola a jen vymenit gumy.Ja jsem pri svem pobytu ve spanelsku takove veci nemusel temer dvanact let resit,tak bych byl vsem vdecen za rady,jak postupovat.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od quickly »

Pitere, já mám na zimu litá kola (16") a v pohodě. Pouze, když jsem si kupoval řetězy, tak jsem si musel vybrat takové, které mají "ochranu" litých kol. Pokud budeš ale víc jezdit v terénu, tak jdi raději do plecháčů. Jo a když budeš jezdit v hlubším sněhu, tak je potřeba potom vyndat košťátko a veškerý sníh z litých kol vyndat, jinak Ti bude házet volant.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“