STK 2016 - informace, zkušenosti

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Mira »

Kontrolujou důsledně povinnou výbavu? Přiznám se, že pojistky mám, ale nevím kde. S žárovkama jsem na tom stejně. H4 mám asi 6, ale ostatní ... A co výstražná znamení? Protože troubím často, troubím rád a proto mi teď klakson sotva sýpe, natož aby trubil. Co kontrola světel? Asi navštívím vedlejší obchod s autodílama, protože lékarnička je taky po životnosti a vesta je bez CE. Se světlama někam zajedu ať je seřídí, pak zbývá jen ten klaskson. Aleši, čteš to tady? :845:
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
PetrC
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: ned čer 02, 2013 10:11 am
Jméno a příjmení: Petr Celnar
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od PetrC »

Nevím jek je to teď ale mě nikdy povinou výbavu nekontroloval (i když ji mám), jen se zeptal jestli ju mám, tak řikám že jo. Klakson bys měl radši pořídit, aspoň budeš slyšet. Světla ti seřídí i přímo na STK při kontrole, pokud bude ochotnej nebo pokud bude vědět jak.
1996 R33 Skyline GT-R V-spec [490 HP/650 N·m]
MY96 SUBARU IMPREZA WRX STi Type RA Version II DCCD - JDM [275 HP/319 N·m] - SOLD :-(
v rodině:
MY96 SUBARU IMPREZA GT 555 [300 HP/350 N·m] - na nukleární pohon
MY06 SUBARU FORESTER 2.5XT [230 HP/320 N·m]
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Špejlík »

Podle mé zkušenosti to je první, co dělaj. Jedeš na halu, svitíš, blikáš, mlhovkuješ a troubíš.
Výbavu je možná mít ok i pro vlastní.klid, což?
A seřízení světel skutečně udělají oni.
Ale dej si pozor, mě u volva kdysi utrhli ten ladící šroub, já si toho nevšiml a zjistil jsem to, až když jsem jel v noci a neviděl na 5 metrů. Nikdo samozřejmě nic nevěděl a za nic nemohl a já kupoval za deset nové světlo.
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Mira »

Tak jsem v klidu. Vše potřebný jsem nakonec našel, pouze nová lékarnička za 2 kila (platnost do 5/2016 :655: ) a povrtat se v troubení. Nebo budu jezdtit s trubkou po ruce, tu mám a troubit ještě malinko taky umim.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Špejlík »

No jasně, jen to šoupni do D dur:-)
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Mira »

Nejvíc cvičená byla C-dur, ale D-dur taky zvládnu. Nejhorší jsou mollový.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Bart
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát srp 17, 2012 3:44 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Bart »

Mira píše:Tak jsem v klidu. Vše potřebný jsem nakonec našel, pouze nová lékarnička za 2 kila (platnost do 5/2016 ) a povrtat se v troubení. Nebo budu jezdtit s trubkou po ruce, tu mám a troubit ještě malinko taky umim.
koukni dovnitř,
měl jsem platnost všeho delší než bylo uvedeno na obalu... :-)
Subaru Legacy BL, H6, 2005
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Mira »

Jo, kukal jsem. 2 měsíce prošlá. Teď mám klid do roku 2020. Pokud to ovšem několikrát opět nezmění.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od yeti »

Tak, STK provedena, můžeme zase 2 roky s Forejsem drandit!! Supéér. Měl jsem to sice "pojištěno", ale i bez "pojistky" by prošel. Zjištěny pouze lehké závady týkající se koroze, což do zimy snad vyřeším.
Jinak můžu říct, že oproti letům minulým hrůza hrůzoucí co se týče času. Dřív jsem přijel, nahlásil se a zaplatil na recepci, chvíli poseděl a počkal na technika. Technik si převzal auto a buď jsem mohl jít s autem, nebo si číst na recepci. Za bratru 20-30min bylo hotovo. Dneska jsem tam čekal od půl osmé a odjížděl jsem před desátou.... :fuckoff: Auto muselo být na lince min. 35min., jinak tlačenky, kámoši a kámoši kámošů...
Ale proti laděnému výfuku a "asi" více zatmaveným předním oknům technik nic nenamítal.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
jatros
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: stř úno 16, 2011 2:43 pm

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od jatros »

Zdravím,

potřeboval bych radu, jak řešíte měření brzd s permanentní 4x4 s manuální převodovkou.
Před chvíli mě kluci z AWD ujistili, že na brzdové válce nesmí permanent 4x4 s manuálem. Ať si prý nechám podepsat papír, že v případě poškození mi zaplatí 35 litrů za opravu (u Forejse jsem už právě mezinápravu měnil při 75 tkm). S tim mě ale, předpokládám, vyfakují.
Zatím jsem to řešil tak, že s STIčkem mi zajišťoval STK servis. S dalšíma autama je to vždycky o tom, že se tam s nima o tom dohaduju, oni na mě civí jak zjara, co prý po nich chci. A je to o technikovi, na kterého narazím (většinou jezdím do Prahy-Horních Měcholup). Časově to mám teď napjaté, takže se mi ještě nechce ztrácet čas a nervy na STK.
Víte o nějaké "rozumné" STK v Praze, kde buď ostatní kola podloží "vozíčky s kolečky" nebo to "změří jinak"?
Dík za odpovědi/rady.
Uživatelský avatar
jara650
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: stř říj 02, 2013 8:28 am
Bydliště: Valašsko

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od jara650 »

jatros> Nevím, jak to mají u vás, ale když jsem byl na STK ve Zlíně, tak si ty měřící válce rozpojil a měřil každé kolo zvlášť. A ani jsem ho na to nemusel upozorňovat. Takže zřejmě záleží na vybavení a hlavně na technikovi.
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05
Subaru Forester SF 2.0 90kW MT MY98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od romull »

Hlavně na technikovi, protože když to tam bude trápit a bude mu to z válců vyskakovat, tak je to blbec.

jatros> nebo to dej do BA a oni ti STK udělají tam kam jezdí se všemi auty, dělají jich několik měsíčně
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od yeti »

Řešilo se to už několikrát. Někdy to bylo až vědecký pojednání co se může a nemůže stát atd. Moje zkušenost je taková, že na jedné STK mi s legem na válce nejel protože se sám ptal, jestli je to trvalá 4-kolka a řekl, že to jen projede po dvoře. Podruhý na jiné STK mi řekl, že to není problém, že to nastaví (asi v systému válců). Když jsem byl teď s foresterem (zase na jiné STK), tak nic neříkal, jen že byly nesouměrný zadní brzdy, ale že to nějak vyřešil. Nebylo moc času to řešit. Každopádně Forejs jede, neskáče, nekřupe takže snad OK. Oni vědí. Pokud to fakt není nějaký přiožralý tupý hovado tak si myslím, že je to bezpečný. Každopádně je asi dobrý technika upozornit, že je to trvalá 4-kolka, protože se může stát, že si to neuvědomí když tam má denně kvanta předohrabů a když už tam přijede nějaká "4-kolka", tak je to haldex... četl jsem nějakou jejich vyhlášku co a jak na STK mají kontrolovat a u brzd tam bylo psáno, že pokud nemůžou změřit účinnost brzd na válcích, tak technik provede test brzd jízdní zkouškou.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od goha »

Mě se po nájezdu na válce mechanik zeptal: "To je trvalá čtyřkolka že jo?". Když jsem mu to potvrdil, řekl: "Tak to musíme přepnout" ... myšleno stroj.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: STK 2016 - informace, zkušenosti

Příspěvek od newli »

A proc je na tom hladex jinak? Kdyz se zadni kola netoci, tak (aspon si to myslim) se sepne spojka a zacne posilat na zadek vykon. Cekal bych, ze ta spojka bude jeste haklivejsi nez mezinaprava ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“