Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od garmont »

Tak kecam mam wr d3...
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5209
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

zkuste bridgestone blizzak dm-v1 lepší gumy jsem zatím na sněhu neměl ani dunlop sj6 na ně nemá :826: kdyby někdo věděl o lepší než je tato tak napište
Uživatelský avatar
Lukas_McPraask
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 637
Registrován: ned zář 19, 2010 4:31 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Jeništa
Bydliště: Žamberk

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Lukas_McPraask »

Zkoušel někdo Nokian Hakkapeliitta? Jsou vyráběný pro severský trh a podle testů nejlepší (bezhrotová) guma na led.
SUBARU FORESTER 2,5 XT dailycar
SUBARU LEGACY 2.0 sedan MY 93 LPG enjoy the trip
Uživatelský avatar
Pasik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: ned lis 25, 2012 10:52 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Pelc

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Pasik »

VDC píše:Já jsem dneska byl taky spokojenej s trakcí těch Vraníků Ice Special, co mám na Oťasu, když už jsou teda na silnici ty sračky...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk

Já mám take Vraníky Ice Special a na sněhu se tomu nic nevyrovná - úzká pneu, hluboký vzorek, do břečky sněhu to nejlepší! Navíc je mám už 3 sezonu a vzorek neubývá, pořád je ho více jak 1 cm..Dneska ráno jsem byl nucen jet z České Lípy do Liberce (takový správný Subaru počasí :banana: ) a každý mi vyděl jen záda :3gears: Pořád padá, kdyby měl dnes večer někdo chut se projet směr ČL -> Lužické hory a trochu si na sněhu za řádit, dejte vědět ;) Sněhu - Subaru Zdar! :subaru:
Subaru Forester SGT, rv. 2004 - Rinspeed
Subaru Forester SGX, rv. 2006
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Subaru70 »

Pasik píše:

Já mám take Vraníky Ice Special a na sněhu se tomu nic nevyrovná - úzká pneu, hluboký vzorek, do břečky sněhu to nejlepší! Navíc je mám už 3 sezonu a vzorek neubývá, pořád je ho více jak 1 cm..Dneska ráno jsem byl nucen jet z České Lípy do …
..kdybych byl na chalupě (Krompach) tak bych jel hned..Doufám že tam vydrží sníh aspoň do víkendu...taky bych chtěl protáhnout Forejse..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5220
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od draconis »

Taky mám aktuálně Nokiany WR D3 a i když sněhu zatím tolik nebylo, tak na mokré silnici jsou dobré, na trochu "pocukrované" silnici (5-10cm) taky OK. V terénu už horší, obzvlášť když je maličko sněhu a pod tím podmočeno. Tak uvažuji, že zimu s nima už dojezdím (jestli vůbec nějaká bude), možná i léto a pak pokukuji po něčem od Vraníků. Ale rád bych něco, co bude dobré jak vyloženě na sněhu, tak i na silnici a nebudou to gumy na jednu sezonu. Vzhledem k tomu, že poslední zimy jsou spíše pršené než sněžené, rád bych něco dobrého na mokrý i suchý asfalt, ale i polňačku a občasné zablbnutí ve sněhu. Jasně, chci nereálné - pneu do 2 000 Kč/ks, které budou skvělé všude... :-)

Ty Ice Special jsou na silnici jaké?
Uživatelský avatar
Pasik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: ned lis 25, 2012 10:52 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Pelc

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Pasik »

draconis píše:Taky mám aktuálně Nokiany WR D3 a i když sněhu zatím tolik nebylo, tak na mokré silnici jsou dobré, na trochu "pocukrované" silnici (5-10cm) taky OK. V terénu už horší, obzvlášť když je maličko sněhu a pod tím podmočeno. Tak uvažuji, že zimu s nima už dojezdím (jestli vůbec nějaká …

Je to úzká pneu, takže ideální na sníh. Na mokru dost klouže a na suchu je průměrná. Ale já jsem zvyklý na letní 225/45/R18 od Michelinu, takže s tím se to srovnat nedá. Už jsem se naučil, že v létě řádím na silnicích a do terénu díky profilu nejezdím skoro vůbec a v zimě jezdím terén na plecháčích od :subaru: s gumou od Vraníků a pohoda.
Subaru Forester SGT, rv. 2004 - Rinspeed
Subaru Forester SGX, rv. 2006
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49524
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Hlučné, ale jinak v pohodě. Teda je pravda, že ztichly, co se ochladilo. Když bylo teplo, tak celkem lepily a dělaly děsnej kravál. Takže na jaro půjdou dolů a na léto dám něco jinýho. Ale jako zimní guma jsem zatím spokojenej. Neumím říct, co dělají na ledu, to jsem zatím neměl šanci vyzkoušet. Až budu mít nějakou referenci, tak napíšu. Ale trakce na sněhu je za 5 hvězd....

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Slavek_xxx »

VDC píše:Hlučné, ale jinak v pohodě. Teda je pravda, že ztichly, co se ochladilo. Když bylo teplo, tak celkem lepily a dělaly děsnej kravál.
Ten kraval nebyl tim ze bylo teplo, ale ze byly novy. Jak se trochu ojedou hrany, Everesty vyrazne ztichnou. Potvrzuju podprumernou trakci na mokru a vysoce nadprumernou na snehu. Do Prahy jsou nesmysl, ale treba do Vrchlabi bomba :657:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M a r c e l »

EcoTrampy taktez...

Sony Xperia L / Tapatalk
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od telatko »

Lukas_McPraask píše:Zkoušel někdo Nokian Hakkapeliitta? Jsou vyráběný pro severský trh a podle testů nejlepší (bezhrotová) guma na led.
Jsou prostě boží !!! Led, uježděnej sníh i voda.. super... Spousta lamel, super směs, a co si tak pomatuju tak měli cca 9,5mm nový, takže mírně vyšší vzorek.. po sezóně jsem je sjel na 8,7mm což maj některý nový....

Pokud nad nima uvažuješ, určitě do nich jdi... :pr:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4047
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Doro »

petr píše:zkuste bridgestone blizzak dm-v1 lepší gumy jsem zatím na sněhu neměl ani dunlop sj6 na ně nemá kdyby někdo věděl o lepší než je tato tak napište
Dnes se mi konečně podařilo DM-V1 líp testnou na ledu a v hlubším sněhu a několka malých závějí (tj. jednostranné závěje s výškou cca do 1m).

Porovnání s DMZ-3 a SJ6:
- mají horší boční vedení v rozbředlém sněhu a sněhukupách 30-40 cm (to mě trochu zklamalo)
- na ledě a kluzkém sněhu horší vlastnosti oproti DMZ-3, ale zase lepší než SJ6 (to mě zklamalo více, ale aspoň lepší než ty SJ6)
- hluboký sníh je jasná volba pro SJ6 a bylo to poznat, jak v kopci, tak na louce, že DM-V1 jsou na tom hůř

Ještě uvidím na mazlavém sněhu a řádných závějích. Je to zatím tak, že na cestu přes Santov z M.Bystřice jsem se u DMZ-3 těšil na kluzký sníh, u SJ6 to bylo spíše o tom vyjet a s DM-V1 je to spíše jako s SJ6. Ta jistota mi tam chybí.
A až něco více km sněhem najezdím, třeba se s tím naučím jezdit a nakonec budu spokojen.... uvidíme.

Jelikož už jsou blizzaky na trhu v nové variantě DM-V2, pak bych DM-V1 už nebral. O DM-V2 jsem četl chválu a lepší hodnocení (zatím jen subjektivní názor).
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od u-geen »

Doro: no, ja dneska objednal SJ6ky. Na minulem aute jsme s nima byli spokojeni, i kdyz na uvedene Bridgestone jsem taky koukal.
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4047
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Doro »

Mě SJ6 plně vyhovovaly, ale problémem je led, to je na ně prostě nevhodný povrch. Nebyl jsem na kluzkém ledě schopný se u chalupy ve svahu vytočit a pak sjet po ledě dolů (přitom nahoru to vyjet šlo ::-DD: ), myslím řízeně a ne sesmykovat to kolem stromů a zastavit až pod cestou nad potokem :845: .... zezačátku trochu adrenalinové, ale zvyk sem si ::-DD: . Toto jsem právě u DMZ-3 neznal. Ovšem ta průjezdnost hlubokým sněhem je s SJ6 fakt obdivuhodná :690: .

No najlepší na led má být Nokian pro severské země...... chtělo by to na srazu otestovat. :655:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od u-geen »

Doro: jasny. U nas s ledem az tak velke problemy nemame, jen misty - na silnici, ktera pres den roztaje, steka po ni voda a zase to zmrzne, zato nam to tu rado zafoukavava polnacku k baraku, ktera je zarizla ve svahu. A ty SJ6 fakt v hlubokym snehu delaly neskutecny veci, ale i na ujezdenem snehu nam to fungovalo fakt dobre i jen se zadnim nahonem (Vitara Long). Nejsme nejak extra vysoko (cca 470mnm), ale je to takovej divnej kopec, kterej popira povetrnostni podminky okoli :)

Chtelo by to nejakej sraz se snehem, abychom mohli porovnavat :)
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“