Nový Forester 2013

Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od Traveller »

... a tak já bych je nepodezříval, že to najít nechtějí..., nakonec byl jsem pod tím autem taky a "nadhazoval" jsem všechno možný, co mě napadlo..., ale nic. :655: Spíš opravdu chybí trochu víc praxe. :850:
No a nevím, jak je to s tím BA..., to tuším není autorizovaný servis nebo ano??? Jde o záruku. Proto jsem spíš myslel na AWD..., jak jsem tu četl, tak zkušenosti s nimi jsou vesměs celkem pozitivní.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od Subaru70 »

BA není autorizák...,ale prý to také umí...Myslím, že někteří jsou z AWD. Já mám dobré zkušenosti z AWD, takže tam bys to mohl dát na záruku zda by ti to proklepli odkud se ty ,,permonící" ozívaj...Taky tam asi pojedu, dnes se mi rozsvítil HILL Holder a na PP mi to napsalo nutno zkontrovat !..tak nevim co to bude za šotek..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od Traveller »

jojo!!! Určitě zkusím AWD. Myslím, že by tomu mohli přijít na kloub. Třeba to opravdu budou jen ty kostičky..., ale to mi říkali v Pardubkách, že jsou O.K. :655: No takhle bych mohl vyměnit půl auta a nic. ::-DD: To chce odborníky, kteří už se s něčím takovým setkali. Přeju ti, ať to není nic vážného. Nejspíš opravdu jen šotek. :850:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
siba
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: úte led 10, 2012 2:24 pm
Jméno a příjmení: petr siblik
Bydliště: zahrádky u České Lípy

Re: Subaru Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od siba »

Dojmy z přesednutí z Legacy GT do Forestra XT. Hned na počátku jsme jezdili po celkem volně průjezdné Praze tak50 km volným tempem a na spotřebě se ukazovalo stále 13,5 l/ 100 km, paK jsem to vzal na Mělník po dálnici ,začalo lejt a cesta byla plná vody místy i hluboké louže .Forestr velmi bravůrně seděl a nic ho nerozhodilo i když ostatní jeli 100 tak Forestr je běžně předjížděl 130. Velmi dobrý výhled z celého vozu pohodlné sezení vpředu ,ale sedadla v kůži dost klouzala, chybělo vyvýšení kraje sedaček, zadní sedadla dost krátká hlavně zadní část a opět klouzání v zatáčkách, které jsem pak vyřešil vyklopením středové opěrky. Překvalil mě velmi tichý chod motoru. Rádio a navigace velké zlepšení jak funkční tak diz. Abych se vrátil ke spotřebě tak po dálnici zhruba po 30 km v extremním dešti poklesla spotřeba na 12,5 l , po zbylé cestě pokles na11,5 opět v extremním dešti. Přikláním se k názoru, že na předjíždění se mě zdálo lepší v systemu S než S+. Druhý den jsem zkusil sám ostřejší jízdu na silnici 3 třídy , která byla krom děr i značně vypouklá no a v zatáčkách byl vůz velmi špatně ovladatelný , plaval a nedržel stopu. Na silnici s dobrým asfaltem se opět vůz stal velmi dobře ovladatelným a krom toho ,že se dost nakláněl dobře držel stopu. Síla motoru mě pobízela k vyší rychlosti, ale v zatáčce jsem si nebyl moc jistý na mokrém asfaltu jsem raději ubral. Jistě na to mají i velký vliv orig pneu, které jsou opravdu mizerné. Celkově jsem najel za 2 dny přes 200 km auto je velmi pohodlné, žádný závoďák, ale sila motoru je velmi dobrá a na dobrém povrchu na rovince značně překvapí ostatní auta. Co mě překvapilo. absence paměti na el sedačce u řidiče což je pro mne dost důležité, když mám2 metry a manželka165 cm,nepochopil jsem, proč není v elektrice sedačka spolujezdce?, a jde posunovat jen dvěma směry. Legacy je v tomto v těžkém luxusu Obě sedačky jdou posouvat i na výšku a jezdec má v elektrice i bederní podpěrku. Jak jsem poznamenal navigace je v Legacy mizerná ve Forestru velmi dobrá. Ohledně spotřeby mě překvapilo, že je v Legacy GT tak o 1 l menší. Samozřejmě možná kdybych s Forestrem jezdil déle, byla by stejná.Forestr má malý kufr oproti Legacy kombi, kde je obrovský. Velmi příjemné je otvírání kufru ve Forestru elektrické, zvláště pro ženy je to podstatné zlepšení.Jinak mě už nic podstatného nenapadá ,snad jen to že chod s novou převodovkou je oproti Legacy velmi dobrý. Já mám pouze 5 st a když chci předjíždět a rychle přidám motor zařve. To u Forestra není. Tak to jsou mé dojmy z přesednutí z Legacy GT combi 2011 do Forestra XT 2014 Zdraví siba
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Subaru Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od Slavek_xxx »

siba> v podstate se vsim souhlas. Negativa original gumy a sedacky. Pozitiva prevodovka, motor, vyhled z auta. Auto je neuveritelnej univerzal, kdyz je potreba, jde jak pila, jinak je jako beranek. I detem se moc libilo... Skoda, ze jsem ho musel vratit ::-DD:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od Traveller »

Někde jsem četl, že látkové sedačky jsou ve Foresterech asi tak 100x lepší než kožené. Asi na tom podle tvého psaní něco bude. A co se týká jízdních vlastností tak bys to měl zkusit na suchu a věřím, že by se ti to moc líbilo. Jestli jsi na tom totiž měl obuté origo gumy jako já, tzn. Geolandary, tak to je na mokru opravdu celkem peklo a rozhodně bych podle toho nehodnotil jízdní vlastnosti auta jako takového!!! Fakt ne!!! Stačí lehce osmrklá vozovka, žádné kaluže, a musí se hned opravdu, ale opravdu hodně zvolnit. Když mi to na vlhku poprvé uklouzlo, tak jsem zastavil a šel se podívat, jestli nejsou povolená kola. ::-DD: A když jsem to ve vracečce asi ve 40km/h poslal dveřma napřed, tak už jsem koukal jak puk. ::-DD: ::-DD: Takže jestli máš nejistotu tak bych doporučil zkusit to na nějaké okresce či státovce za sucha, abys měl opravdu dobrou představu ohledně jízdních vlastností. Na suchu jsou ty standardně dávaný gumy O.K. a dají si dost líbit. Když tak je po případné koupi nahradit lepšími.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od hamoun »

ono, kdyz je cesta pri male prehance jen trochu mokra, je to nejhorsi ... bacha na to ...

jak uz potom leje, jedu v pohode (pokud nejsou na ceste hluboke kaluze ), cesta se oplachne, prach se smyje, prestane to klouzat ale ten zacinajici destik bych prirovnal !!skoro!! ke stavu, jak je nasnezeno :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od Traveller »

No jo, jenže u těch gum, o kterých mluvím, je úplně jedno, jestli je to počínající deštík nebo mokro půl hodiny po průtrži. ::-DD: ::-DD: Nejde o to počáteční "něco jako blátíčko", které klouže. Ty gumy jsou opravdu hrozný jak jenom ucítí na vzdálenost deseti kilometrů něco vlhkého. ::-DDD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od Subaru70 »

..tady musím souhlasit..těmhle standardně dodávaným Yokohamám stačí trocha vlhka a v zatáčce jdeš hned za čumákem...ujíždějí hlavně na předku jako blázen a řekl bych že jsou do mokra přímo nebezpečné a moc nechápu jejich dodávání na auta, ikdyž na suchu se chovají vcelku dobře a vydrží hodně dlouho. Buď v Japonsku neprší a nebo na to dali prostě levný gumy a nazdááár...Takže při mokru jedu fakt hodně opatrně....
Jinak co se týká toho XTéčka, tak nerovnost na silnici, rsp. jeho neposlouchání je skutečně dáno gumama a hlavně dost tvrdým podvozkem, který na nerovnostech má tendenci odskakovat...Měl jsem ho pár dnů na test a měl jsem ten samý pocit..ale když se mu povolí uzda a párkrát se to vyzkouší (na suchu) tak člověk zjistí že to auto si s tím poradí..jen ta hranice je někde jinde a upřímně, já bych na nerovnostech se svým autem (ani XTéčkem) nejen v zatáčce, stejně nejel takový pecky, protože nikdy nevíš....takže mě to až tak nevadilo...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od Traveller »

Mě právě strašně překvapilo, že je montují i na XT. :670: :670: Protože to je výkonově o dost dál a už je to opravdu na pováženou.
A ještě jak píšeš stran toho odskakování..., ono to tak na první pocit působí, že to má tendenci odskakovat, ale když jsem párkrát třeba neúmyslně vlétnul do zatáčky podstatně rychleji než bylo zdrávo, tak jsem nikdy neměl problém s tím, že by třeba zadek na nerovném povrchu odskočil a sklouznul. A kupodivu to na suchu celkem pěkně pobraly i ty Yokohamy.
Nevím, jak je podvozkově naladěné XT, ale předpokládám, že horší než normální Forýsek by to snad být nemělo. Takže z těch jízdních vlastností bych celkem vzato neměl strach za předpokladu použití kvalitních pneu.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od Subaru70 »

..jojo je to tak, pokud není mokro a v zatáčce ikdyž třeba na nerovnostech tomu ještě trochu přidáš aby se kola zakousla, tak to ten podvozek dá v pohodě...Ono hodně lidí co to nezná tak se lekne a v tý zatáčce přibrzdí a to je pak velká neplecha, takže držet pod plynem..je to :subaru:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od Kolben »

xt ma bridgestouny, ktery jsou stejne k nicemu jako yokohamy. Elektrickej kufr ja spis z dlouhodobyho hlediska jen takova "ficura". Na muj vkus se to velice pomalu otvira i zavira. U zavirani to tolik nevadi, ale u otvirani je to otrava. Stat s taskama nez se to otevre.....
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Karloss83
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 75
Registrován: stř zář 24, 2014 6:13 pm
Jméno a příjmení: Karel Holman
Bydliště: Strakonice J.Cechy

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od Karloss83 »

Dnes jsem byl v CB a zajel jsem do :subaru: ujmula se me slecna (asi z moravy,jiny prizvuk ) a nabidla me svezt se v 2.0XT lineartronic nikdy jsem automat neridil,tak jsem to chtel prubnout : :drive: nejdriv me svezla slecna,a musim uznat ze ridit umi :783: kdyz do otacky letela cca 140 km/h na mokre silnici jsem si rikal jsem :10125: protoze s moji skoda octavie bych jel max 100 a mel bych asi co delat,ale ona v klidu a ja srdce v zaludku. Proste me to hodne prekvapilo. Pak jsem se svezl ja a musim uznat to razeni nema chybu !!! Kracne to radi a kdyz na to clovek slapne tak to fakt jede. Byl jsem z auta uplne unesenej,tak doufam ze me prace vydrzi a v cervnu budu moct poridit :subaru: Zatim zdravim vsechny a tesim se na 8.11 na sraz Forestru,abych nacerpal jeste vic zkusenosti a zazitku :657:
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49221
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od VDC »

Karle tak to je dobře,že se ti to líbilo. :-)

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od quickly »

Pokec ohledně škrábanců je tady
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Forester“