LPG

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: LPG

Příspěvek od Slavek_xxx »

Jojo, treba tady. Taky se to zezacatku neprojevovalo chybou. Potom se objevila chyba vahy a pozice kliky nebo vacky.
http://www.subaruclub.cz/forum-tema/nek ... tuje-76436
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: LPG

Příspěvek od Ynhoj »

dethroned píše:mám dojem, že se tahle mysteriozní záhada někde řešila...jestli ještě na prawebu..?
podle mého to může mít spojitost s LPG. volnoběh drží hezky?
Volnoběh na LPG jsem měl vždy řádově kol 600 -650 a na benzin kol 750...
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: LPG

Příspěvek od Ynhoj »

Slavek_xxx píše:Jojo, treba tady. Taky se to zezacatku neprojevovalo chybou. Potom se objevila chyba vahy a pozice kliky nebo vacky.
http://www.subaruclub.cz/forum-tema/nek ... tuje-76436
Občas se stalo, že to hlásilo chybu čidla klikovky, někdy z jara, protože s plynem to někdy háže "nesmysly", které asi časem mají smysl... V pátek to dám tomu servisákovi (doufám,že bude takový jak se prezentuje i na webu) a uvidíme...Na druhou stranu nelze počítat, že mi ojetina vydrží do šrotování bez poruchy....To prostě potká každé auto...Je to jen technika
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: LPG

Příspěvek od Ynhoj »

Resume ze servisu Preisler ČB - auto je v dobrém stavu vzhledem k nájezdu 217.000 km :826: . Byl nakousaný zapalovací kabel(možná příčina...), diagnostika v pořádku. Cena 350 Kč. Nabídka na výměnu rozvodů za cca 5.000 Kč, to asi vemu. Do konce roku to bude potřeba vyměnit a pán se zdá být opravdu spolehlivý...
:drive: :subaru:
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: LPG

Příspěvek od Slavek_xxx »

Ynhoj> no hele, jeden nakousanej zapalovaci kabel ke svici by nemel nicemu vadit krome toho, ze by auto za vlhka kaslalo a zralo. Otcovi ho na Impreze kuna normalne pretrhla vejpul a krom cvrlikani z pod haubny a obcasneho jeti na 3 valce nebylo nic poznat...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: LPG

Příspěvek od Ynhoj »

Uvidíme...Já to vzal jako možnost....Tak buď a nebo...Technika je někdy zrádná....
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 921
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: LPG

Příspěvek od macasubaru »

je fakt že jeden kabel by nezapříčinil to že to vubec nechytne.chytlo by to i na dva válce.sice hrozně ale motor by naskočil.
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: LPG

Příspěvek od Ynhoj »

Hledat závadu, když to startuje je asi jako jehlu v kupce sena. Letos mi asi 2 x bliklo čidlo klikovky takže při výměně rozvodů nechám vyměnit i to čidlo. Možná je "načnutý" a dělá si "co chce". Kromě kontroly mi ještě vyčistil škrtící klapku...Tož uvidíme příště...On sám mi říkal, že tam moc našich aut nejezdí, protože s Toyotou jsou to v ledasčems držáci, jen že lidi zapomínají na výměnu rozvodů :-). Uvidíme příště
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
JackL
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 570
Registrován: úte zář 23, 2014 5:20 pm
Jméno a příjmení: Jakub Loskot
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od JackL »

Ahoj lidi!

Mám dotaz. Máte někdo (nebo znáte někoho) zastavěnou H6tku v plynu od Matyáše Vaňka? http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic ... g&start=45
Motor je všeobecně nedoporučován k zástavbě, tak bych potřeboval info od někoho, kdo to tak má a jeho zkušenosti, radosti i starosti. Konkrétně novější 180kW verzi.

Děkuji moc
Mějte se skvěle (:
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: LPG

Příspěvek od Čibi »

Já mám teď nově v třílitru plyn od Macasubaru. Si do něj rejpnu ;-)...ale jo, kabely zapojil, jede to pěkně, spotřeba na dálku parádní, přimazávání ventilů taky, plnění jsem si dal vedle benzínové víčka, takže žadný vrtání blatníku, nárazníku...

Sundavali jsme při montáži sání, bylo z toho celkem dost bordelu, co by tam spadlo. Jestli to někdo zvládne udělat za den, tak klobouk dolů. Měnil jsem teda u toho i svíčky, olej v motoru a chladicí směs (v mezičase na oběd), ale i tak to zabralo víkend.
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od VDC »

Matyáš dělá šestiválec do druhého dne. Plnění tam kam se domluví. Já to chtěl do dvířek,tak to mám.

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: LPG

Příspěvek od Subaru4ever »

A teď dotaz, co tu ještě nebyl: nezávislé topení na LPG. Existuje něco takového?, lze to namontovat do Suba?, funguje to? a kolik to tak stojí? Myslím, že technicky by to mělo být podobné nebo levnější než Webasto a spol. na benzín, ale pro plynaře mnohem zajímavější. a) levnější provoz, b) eliminace benzínového spalování pro ohřev motoru.
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Netopyr4x4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: úte bře 18, 2014 12:53 am
Jméno a příjmení: Tomáš Voves

Re: LPG

Příspěvek od Netopyr4x4 »

jakou výhodu by měla b) eliminace benzínového spalování pro ohřev motoru? :c))

aby to startovalo od cca -5stC, tak by stejnětak i Webasto mělo startovat na benzín, aby to nechcípalo..
pokud je hlavní myšlenkou, že ti motor přepne dřív na LPG, tak bych vzal do úvahy, že provoz na benzín motorům provozovaným dlouhodobě na LPG jedině prospívá...

osobně mám nastaveno přepínání při teplotě chl.kap. 25stC, ale mam z toho černý svědomí :c) minimálně ventilový sedla by mi poděkovali kdybych nastavil víc :c)

Net.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od VDC »

Jediný topení na LPG jsou různý varianty Trumatic,používaný v karavanech. Něco jako webasto tutově není. Zase tak velkou spotřebu to nemá,aby se to vyplatilo vymýšlet výrobcům

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 921
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: LPG

Příspěvek od macasubaru »

Netopyr4x4 píše:jakou výhodu by měla b) eliminace benzínového spalování pro ohřev motoru? :c))

aby to startovalo od cca -5stC, tak by stejnětak i Webasto mělo startovat na benzín, aby to nechcípalo..
pokud je hlavní myšlenkou, že ti motor přepne dřív na LPG, tak bych vzal do úvahy, že provoz na benzín …
ani ne tak sedla jak vstřikovače LPG :-) :-)
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Odpovědět

Zpět na „Palivo“