Do Izraele skoro všemi dopravnímy prostředky

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Do Izraele skoro všemi dopravnímy prostředky

Příspěvek od vena »

Přijel jsem z noční ,nechce se mě spát a možná tím někoho pobavím,
i já přispěju jedním z několika výletů.
Proběhlo to asi v roce 96 ,tenkrát byl boom jezdit do Izraele za prací,
i já čerstvě zamilován do tanečnice a dověděl jsem se že chce jet do Indie studovat ten taneček co tančila,se zastávkou právě v Izraeli na práci a já že pojedu s ní.bylo to trochu narychlo z mojí strany ,proběhlo i očkování ,splašil jsem asi 100 DM(třeba mít určitý obnos ssebou) něco na cestu a jednoho listopadového dne jsme z Prahaty vyrazili do Athén- autobusem.cesta probíhala pokojně až na hranice H se Srbskem.tam mě vykopli z autobusu že prý nemám tranzitní vízum přes Srbské území :4690: :850: ,jediný co jsem stihnul dostat byla adresa vesnice a farmy kde jsme se měli setkat a pracovat,(v té době nebyli mobily a notebooky a gps a..teda existovali ::-DD: ,jel s námi ještě jeden kluk tak jeli s Katkou spolu.
no bylo už navečer ,když jsme přijížděli k hranicím všim jsem si rozestavěnýho baráku u silnice tam šup tam přespal jsem tam a ráno moudřejší večera.nějakou zkušenost s cestováním všeho druhu jsem měl vypadal jsem v tý době nějak takhle + několik dreadlocků :845: Obrázek,
měl jsem zcestovalou záp.Evropu stopem i větší 4 měsíční cestu autem po F,P,E většinou při pobřeží-ale to možná až jindy.
a ráno vzhůru do 50 km vzdáleného dalšího hr.přechodu u Szegedekde se dali koupit tranz.víza. :?: :655:
tam jsem chytil kousek nějakýho Mergla,pak na hranice s Řeckem kamion.z hranic jsem jel vlakem do Atén(podle mých tehdějších praktik jsem si zakoupil lístek jen na 1/2 cesty,zbytek na černo.
OK v Aténach sehnal lacný trajekt 3 dny počkal na loď.a pak s lodí přes Kypr směr Izrael(cesta trvala 3 dny-velká pohoda líbilo moc.)
na lodi jsem se seznámil s popem (ten mě možná pomohl do země při prohlídce si povídal s jedním s celníků a ukazovali na mě,poradil mi co mam napsat do formuláře pro vstup do země,vidím v tom Boží pomoc :826: )
vypadal nějak takhle osobní fotografie nejsou Obrázek
a dorazili jsme do přístavu Haifa po důkladné prohlídce (do naha jsem asi nebyl :811: se divim,viz.výše)
a vyrazil jsem s několika měsíčním vízem do země.vyrazil jsem do shopu s mapama zjistit kde vůbec leží ta vesnice ,jmenovala se Moshav Ein Yahav,dorazil jsem k večeru do města Beeršeba prošel podle svého zvyku tržiští (vynikající zdroj potravy všeho druhu hlavně ovoce zelenina)
a vydal se bulvárem najít nějaký klidný kout kde bych přenocoval.
tu na mě z kavárny kterou jsem právě míjel volá(Beduínec a Marokánec ::-DD: )a kam že mam namířeno ať jdu na čaj(musím podotknout že jsem v tu dobu neuměl anglicky ,trochu německy pár slovíček španělsky)ale ty dva taky ne,ale byli tam nějaká děvčata tak jsme se domluvili.
a já že bych chtěl na setkání Rainbow v poušti Negeb(měli jsme se tam setkat s tanečnicí,shodou okolností to bylo pár kilometrů od vesnice kam jsem měl namířeno)
a že voni tam taky jedou že už tam jsou jejich bratrancí a strejdové a..naložili mě do busu a tradá do pouště :670: :826: )vystoupili jsme kousek šli a přišli do dalo by se říct hl.tábora tohoto setkání (google nevěděl jsem o tom taky nic :bp:)zde už vypadalo všechno že spí několik dohořívajících ohnišť kolem,tak jsme rozdělali oheň a začli se trousit nespavci,pokecali jsme a vzhůru na kutě.
ráno jsem se vydal hledat Kateřinu nebyla tam(mimochodem nedorazila za celou dobu 4 měsíců co jsem tam byl,až později jsem se dozvěděl že je tam vůbec nepustili,přitom vypadali jak tuctový mladí turisté a vrátili šupem zpátky do Čech)
tak jsem navečer dorazil do moshavu farm no.50 :850: ,akorát se vraceli z pole,pracoval tam známej K. a jejích přatel,přespal jsem u něj a ještě jsme se byli ptát ten večer u farmáře jesli má pro mě práci jesli tam můžu dělat,a on že ne ::-DD: se mu nedivim )
ale ráno přišla farmářka a jestli chci tam můžu od příštího dne nastoupit.tak jsem tam zůstal 4 měsíce,maj to tam vymáklý pěstuje se tam ve sklenících rajčata papriky melouny lilky ,mají tam vynikající datle :winner: ,naučil jsem se tam trochu anglicky,s Thajcema jsem jed syrový maso zapíjel vodkou flaxy se flusali do koše,vydělal nějaký dolary žil jsem z toho možná rok a po tomto čase se mi začalo po tanečnici stýskat tak jsem se pomalu vrátil do Čech letadlem z Tel Avivu (čekal jsem opět 2-3 dny na letadlo -charterfly)přes Amsterodam ,vlakem přes D .
v NL jsem se podle tehdejších zvyklostí zkouřil a vystíhovanej vyhodil nebo ztratil tenisky ,takže jsem domu přijel jen v čínskejch žabkach byl konec února mrzlo jen praštělo přes metr sněhu,hřál jsem si nohy nad kanálama když jsem šel v Bodenmaisu z nádraží,počkal na segru a ta mě dovezla domů.
s tanečnící už nejsem,po příjezdu jsem dorazil do Prahy a už žila s jiným týpkem tak jsem to oplakal a to je tak vše .takže krom jízdy koňmo a traktoroj jsem jel vším.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Do Izraele skoro všemi dopravnímy prostředky

Příspěvek od garmont »

No vidím že se v životě nenudíš, pěkná story ::-DD:
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Do Izraele skoro všemi dopravnímy prostředky

Příspěvek od romull »

vena: :tak to jsi mě více než pobavil. Taky jsem po revoluci trochu cestoval za prací, spal všude možně a jedl divný věci, ale tohle bych určitě nedal, klobouk dolů :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Do Izraele skoro všemi dopravnímy prostředky

Příspěvek od vena »

jinak v současné době vypadam takhle foto z vlastní svatby(3/2013) po 8 letech 2 děti
o 30 kilo víc řádně pracuje jak se má nefetuje nepíje. ::-DDD:
Chvála Bohu za pestrý život. :826:
Bez názvu-50.jpeg
Naposledy upravil(a) vena dne stř čer 12, 2013 3:36 pm, celkem upraveno 3 x.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Do Izraele skoro všemi dopravnímy prostředky

Příspěvek od Dušan »

Zážitek na celý život :supeer:
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Do Izraele skoro všemi dopravnímy prostředky

Příspěvek od Kolben »

Výbornej příběh :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Do Izraele skoro všemi dopravnímy prostředky

Příspěvek od RallyCAD »

To je ovšem ukázková geneze ::-DDD: :supeer:

Do Izraele se taky někdy chystáme, ale tak nějak pohodlnější cestou :845:
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Do Izraele skoro všemi dopravnímy prostředky

Příspěvek od DRUMMER »

Taková free mánička a teď chodí na směny ? :655: No jo, co by jsme pro tu rodinu neudělali, že? :pr:

Odvahu si teda měl, to klobouk dolů. :supeer:
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48895
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Do Izraele skoro všemi dopravnímy prostředky

Příspěvek od VDC »

Hezká story, na takovýhle dobrodružství jsem nikdy neměl. Ale fotkama jsi mě pobavil, je vtipný se s odstupem času pozorovat na fotkách... :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Do Izraele skoro všemi dopravnímy prostředky

Příspěvek od vena »

DRUMMER píše:Taková free mánička a teď chodí na směny ? :655:
:-) měl jsem touhu ten příběh doplnit,vynikající otázka pro pokračování "cestopisu".
"free mánička" :655:začlo to někdy po vojně v roce94,před vojnou jsem měl velký problemy s alkoholem(vyučil jsem se pingl/kuchta a začal v 17 letech vydělávat 17000,-/měsíčně psal se rok 91-2,neustále v práci od 8-23,volno tak 2 dny v měsíci,tak jsem každou noc kalil do němoty. :1824: :chlastslast: )po vojně jsem narazil na přítele z dětství a naskočil do hašiše,marihuany(pít jsem prakticky přestal klín klínem ::-DD: ) neříkam že určitý období nebylo fajn ,jo bavilo mě to moc ,jezdilo se po koncertech ,neustále jsem kouřil cannabis (mimochodem miloval jsem to ,a byl jsem pár let velice silným každodenním kuřákem )cestoval ,zkoumal hledal .
ale postupně jsem nějak začal postrádat smysl života,přestal mě ten způsob života vyhovovat,bylo to pleskání ode zdi ke zdi zmar,drogy začli škodit (jako nejspíš všechno falešný -díky Bohu že jsem se vyhýbal tvrdým drogam to už bych byl nejspíš po smrti :713: )stavy po užití místo veselí a uvolnění,úzkost depréze stihomam psychozy do toho nulová kondice.
zlom nastal okolo 2000 nastoupil jsem do zaměstnání,pomalu přestával kouřit,začal sportovat ,ale nebyllo to ono,poznal svoji budoucí ženu(skončil jsem v práci,abych na ní měl čas koupil vw t4 a vyrazili jsme na měsíc do Espana-okolí Calpe)
a přibližně před 6lety propustili mýho přítele Pavla Böhma jednoho dne se objevil zapískal pod okny [(měli jsme smluvený signál s filmu Páni kluci
byl v posledním výkonu trestu asi 1.5 r. (za distribuci drog)rok než šel do lochu jsem se s nim přestal stýkat nebylo mě v jeho společnosti příjemně natož bezpečně :bp: .]
no nic šel jsem se smíšenými pocity otevřít,ale už jsem se nemusel bát.
a spustil:"Václave ještě hledáš?" a já že ne(měl jsem práci auto bydlení ženu navenek ok ale byl jsem neustále vzteklej,neustále nadával :?: )) ,a on že uvěřil a přijal Ježíše Krista! ve vnitř jsem měl obrovskou radost, navenek jsem ještě reptal ,moc jsem tomu nerozuměl měl jsem na věc "svůj" názor ,galimatiáš z různých východních učení a bludů,církev přeci upalovala lidi apod.
ale začli jsme se navštěvovat četl mě z Bible(Boží slovo,kompas,první co jsem slyšel byla 1.Korintským 13 kapitola )
(změna v jeho životě byla obrovská a trvalá a viditelná a já mu důvěřoval proto jsem poslouchal ,třeba jak dostal práci kde pracoval až do své smrti nedávno-,zemřel nečekaně asi okamžitě ,byl zdráv silný ,proto nemeškejte a usmiřte se s Hospodinem :-)páč nevíme dne ani hodiny, -byl ještě ve vězení ,a že co bude dělat po propuštění a jelikož jako křesťané máme veškerou svoji starost vložit na Boha,protože mu na nás záleží i on nelenil a ptal se a prosil o práci.a zanedlouho potká na oddíle svého budoucího zaměstnavatele známého M. který si odpykával trest za prohřešky z mládí a že má zámečnickou firmu a potřebuje svářeče atd.Pavel byl kovář,a svařovat ho moc bavilo.tak se domluvili ,řikal i platově podle přání 8) ,M. ho vyzvednul po propuštění na Borech ,dostal nový monterky a bylo to. )
pak jsem začal číst i já sám :826: moc jsem tomu nerozuměl,ale Pán Bůh už jednal ,jednoho dne se odhodlal jít na první bohoslužbu a pak další to už jsem věřil že Bůh je že je živý a jediný dobrý ,Bůh je láska,všemohoucí,a jednoho dne jsem vydal Bohu svůj život přijal Ježíše jako svého Pána a Spasitele,uvěřil jsem že vstal z mrtvých a odpustil mě a očistil od každého hříchu a provinění.
Stal jsem se Božím dítětem,byl jsem usmířen s Bohem.(odkazy v Bibli Jan 1:12,Efezským 2:8-11)
a tudíž chci plnit Boží přikázání a žít čistý zbožný život s pomocí Boží,milovat svý bližní i své nepřátele(nepřítel může být kdokoliv i tř.člen rodiny)(např.zde od 28 verše,ale můžete celou kapitolu)
takže to je stručnější odpověd ,sám bez Boží pomoci a ochrany bych to určitě nezměnil.
pokud by jste někdo chtěl stačí říct Bohu kdo nevěří stačí poprosit Boha ať se mu dá poznat,on nás zná ,zná naše strachy a tužby
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Odpovědět

Zpět na „Cestování“