GPS navigace a vše okolo nich

Odpovědět
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od JRJ »

No já jsem k těm TomTomům přišel jak slepej k houslím. HTC ho mělo předinstalovanej a to XL One dostala manželka v práci. Šéf si pořídil Nüvi, kvůli doživotním mapám, ale v Bruselu jsme byli nahraný jak Baťa s dřevákama. ::-DDD:
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od Tomáš1002 »

quickly píše: Tomáš1002, můj Garmin 760 to nedělá. Podle mne si Garmin "pamatuje" Tvé oblíbené (časté) cesty a pokud si má vybrat, tak vybere tu známější. Jaký typ máš ?
Mám Garmin 660, ale nezdá se mi, že by si něco pamatoval :655: . Vždycky doufám, že se něco napraví při aktualizacích map či sw, ale je to pořád stejné. Tuhle jsem hledal v Brně penzion a najel asi 5 km, abych následně zjistil, že jsem se původně nacházel necelý kilometr od něj (a nebyly tam žádné jednosměrky).
Ale aby bylo jasno: v 95% případů je navigace OK, ale má holt svoje mouchy.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3138
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od Albi »

to bude tím, že současné navigace tě, zřejmě z bezpečnostních důvodů, nechtějí otáčet. kdysi známé "jedeš blbě, otoč to" ... už dneska neuslyšíš.
už se mi stalo několikrát, že mně navigace táhla nesmyslně kdovíkam ... :idea:
Naposledy upravil(a) Albi dne úte kvě 24, 2011 9:32 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od Levap »

Když jsem tudle jel z Pekla (tam jak jsme v 16 hodin obědvali :-) ) na Dobrošov pustil jsem si obě navigace:

TT ONE IQ Routes - ještě asi 3 km mě pořád vracel zpět, né ať se otočím, ale na mapě bylo vidět, že udělám otočku v nějakých bočních uličkách a mám se vrátit zpátky na Peklo a pokračovat na Dobrošov.

Garmin Legend HCx s mapou Atlas Czech NT asi po 300 metrech co jsem vyjel ukázal správnou trasu a po ní se jelo.

Nakonec se i TT umoudřil ...
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od šintr »

Tak jsem v sobotu testoval navigace v mém HTC, při cestě Brno - Kladno a zpět. Při cestě tam, jsem použil navigaci Google, zadal vyhnout se dálnicím a mýtnému. Vedla mě takovou cestou, že se mi ručičky málem ukroutili a viděli jsme místa bohem i cestáři zapomenutá, ale moc se mi to líbilo. :drive: Předpoklad, potřebného času, byl 4 hod 39 min.skutečnost byla 4 hod 5 minut včetně jednoho tankování a malé objížďky.
Na cestu zpět jsem zvolil 30 ti denní zkušební verzi Route 66, která byla v telefonu nainstalovaná.
Opět jsem zadal vyhnout se dálnicím a mýtnému. Navigace mne vedla úplně jinudy, přičemž využívala i rychlostní komunikace bez poplatku a cesta byla mnohem přímější a asi i rychlejší, ale vzhledem k tomu, že jsem plánoval mezizastávku u tetičky na vysočině, čas jsem neporovnával.
Grafika této navigace byla mnohe čitelnější, na displeji se zobrazovaly nějaké další údaje a neustále na mne blikalo červeně okénko s rychlostí, což nechápu :655:, ale jinak vše fungovalo naprosto k plné spokojenosti.
Poslední část cesty, kterou znám jako svoje boty, jsem zadal zobrazování mapy, u navigace googl, v satelitním režimu a ejhle, okamžitě nastaly problémy - navigace se zasekla, hlásila ztrátu GPS a odmítala spolupracovat. Jakmie jsem přepl na normální mapu, vše bylo v pohodě, takže pro jízdu autem tato mapa asi nebude moc použitelná.
Co mne nejvíc potěšilo, bylo to, že se mi stíhal foun dobíjet i během navigování, do plné baterky.
Hlasový výstup, ale fungoval jen při vypnutém rádiu, i když jsem už jednou tento problém vyřešil a vše fungovalo i při spárování tlefonu s rádiem, zase se to objevilo, takže budu muset zapátrat co s tím.
Stejně budu hledat nějakou navigaci, která bude offline, protože mimo ČR bych se nedoplatil, ale u nás je to docela dobrá varianta navigování.
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od romik »

Podobně jsem to testoval také, stejnou trasu pomocí Google, Route66 nebio SygicAura. Google v režimu sat se při slabším signálu, kde není HSDPA, ale pouze GPRS zastaví a čeká, až se nahrají mapy. Takže se dá používat pouze ve městech. Mimo obce a při vyšší rychlosti nestíhá načítat. Ale to není problém mobilu, ale našich operátorů. Kupodivu se nekousne, ani když čeká na mapu. Což se mi na předchozím HTC s Win někdy stávalo. Route66 funguje obstojně, akorát nevím jak na radary. Hlasový výstup se spárovaným rádiem funguje bez potíží. Nevím, jestli je to bluetooth verzí 3.0, ale celkově je to stabilnější a páruje se opakovaně. I streaming A2DP se obnoví po skončení telefonního hovoru v kombinaci s hlasovýmu povely navigace. Takže přepínání mezi různými profily bluetooth je určitě vylepšené, pokrok je znatelný.
Google uvažuje i o offline mapách, tím by se vyřešila jízda mimo obce.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od šintr »

Radary a ostatní poi zatím neumím zadat, takže jsem to nemohl testovat. Pro propojení s rádiem, které používám pro telefonování za jízdy, jsem musel povolit sdílení s rádiem, ale teď mi to nefungovalo, nevím proč.
Ta navigace SygicAura, je asi jedna z mála pro Android, takže ji taky zvažuji, ale než bych ji kupoval, tak bych si ji raději napřed vyzkoušel. Existuje nějaká taková verze?
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od HonzaCZ »

Většina navigací pro Android má testovací verze (stáhneš zadarmo v Marketu a pak aktivuješ/zaplatíš až v aplikaci). Sygic má 7 nebo 14 dní, některé mají snad i 30. Další jsou např. Navigon, CoPilot...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od šintr »

dík za tip, asi jsem blbě hledal. Ty používáš taky ten Sygic? Jseš s ním spokojený? Já jsem zatím používal jenom TT navigator, takže nemám moc přehled.
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo zatím pořád Sygic. Pokud vydaj plnohodnotný iGO jako bylo na Windows Mobile, tak se asi vrátím k němu...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od quickly »

Poslední dobou se mi zdálo, že můj "postarší" Garmin 760T nějak pomalu přezobrazuje mapy a díky tomu přejíždím křižovatky. Naposledy to bylo na Záskalí při cestě na polygon do Ohrazenic. Stále jsem přemýšlel, čím by to mohlo být, nechal jsem tam jen jednu sadu map a stále to zobrazovalo s 30 až 50-ti metrovým zpožděním. Jediné, co jsem dodával navíc byly POIky (z www.poi.cz). Kterých ale bylo požehnaně. Zkusil jsem tedy všechny POIky smazat a nahrát jen radary a úsekové rychlosti a při dnešním testu při cestě z HK Garmin už opět nádherně ukazoval pozici auta na metr přesně (bez zpoždění). Ještě to zítra vyzkouším při cestě do Brna a zpět a pokud to bude ok, tak holt oželím všechny možné a nemožné POIky, ale budu mít rychlé překreslování map :657: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od catana »

Koukal jsem, že ke Garminu už se dá sehnat City Navigator 2012.30... nicméně do naviradia Kenwood DNX-xx80 to podle všeho nejde nahrát do interní paměti, takže jediná možnost je mít nejnovější mapy na SD kartě :655:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od romik »

quickly píše:Poslední dobou se mi zdálo, že můj "postarší" Garmin 760T nějak pomalu přezobrazuje mapy a díky tomu přejíždím křižovatky.
Já to řešil také, když jsem si zaplnil interní paměť v navi Garmin, ale na Kenwoodu. Měl jsem tam cca 3.8 GB map v jednom balíku ve 4GB interní paměti (Topo CZ + City Navigator + další Topo mapy Evropy. Tak jsem si změnil zobrazování detailů z max. na střední, vyhodil jsem zobrazování nepotřebných POI a už to funguje jak má.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od romik »

catana píše:Koukal jsem, že ke Garminu už se dá sehnat City Navigator 2012.30... nicméně do naviradia Kenwood DNX-xx80 to podle všeho nejde nahrát do interní paměti, takže jediná možnost je mít nejnovější mapy na SD kartě :655:
Jak se jmenuje stávající soubor s mapou na té Tvé navi? Je v interní paměti nebo na SD?
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: GPS navigace a vše okolo nich

Příspěvek od catana »

Aktuálně jsou mapy v interní paměti. Ale u mého rádia se k interní paměti USB kabelem dostat nedá (nemá vzadu USB vstup a tím klasickým připraveným např. na flashku se k interní dostat nedá), už jsem to lovil i na netu, ale zatím jsem nenašel vlákno s jinou informací než že na to nepřišli. Napr. zde U starsi modelove rady (tzn. xx60) to slo, ale zda se, ze to znemoznili.
Tzn. jmeno stavajiciho souboru nevim jak zjistit, nedostanu se k tomu.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“